avmlerde dükkan kiraları

avmlerde dükkan kiraları

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD), 2001 yılının Eylül ayında marka sahibi hazır giyimciler tarafından kuruldu. Sonrasında perakendecilik alanında faaliyet gösteren diğer sektörlerdeki birçok firma da bu derneğe katıldı.

Zorlu Center da kuru sabitleyen AVM'ler arasına girdi!

Pek çok AVM yönetimi kısa sürede aksiyon alarak dövizi sabitleme kararı aldı. Torunlar Holding, Bilkent ve İstinyepark'ın ardından Zorlu Center da kuru sabitleyen AVM'ler arasına girdi...

ATM kiraları lüks dükkanlarla yarışıyor!

Bankaların ATM kiraları lüks dükkan kiralarıyla yarışır hale geldi. Belediye ve şahısların bankalara kiraladığı yerlerin yıllık kiraları 500 bin TL'ye kadar çıkıyor.

AVM'lerdeki dükkan kiralarına düzenleme yapılmalı!

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nden yapılan açıklamada, alışveriş merkezlerindeki (AVM) dükkan kiraları konusunda hükümetin yeni bir düzenlemesi yapması gerektiği belirtildi.

Hakkari'de dükkan kiraları 2 bin 500 TL'den başlıyor!

Hakkari'nin Merkez ilçesi Cumhuriyet Caddesi'nde kira fiyatları ise 2 bin 500 TL'den başlıyor, büyüklüğüne göre 10 bin TL'ye kadar çıkıyor. Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim, bölgedeki gelişimlerden bahsetti.

İzmir'de ofis kiraları artarken dükkan kiraları azaldı!

İzmir'de AVM’lerde ve ofis-büro tipi kiralamalarda önemli artışlar yaşanırken, dükkan kiralarında düşüş yaşandı.

Dükkan kiraları düştü!

Cirolardaki gerilemeye bağlı olarak dükkan kiralarında yüzde 30’lara varan düşüşler yaşanıyor. Kentsel dönüşüm bölgelerindeki yeni konutların yarattığı arz fazlalığı nedeniyle konut kiralarındaki düşüş oranı ise ortalama yüzde 10-15 arası değişiyor.

Antalya Gazipaşa'da konut fiyatları arttı!

Son yıllarda gayrimenkul piyasasının gözdesi haline gelen Antalya Gazipaşa'da, ev ve dükkan kiraları astronomik rakamlara ulaştı. Artan arsa maliyetleri ve yeni projelerle birlikte konut fiyatları da uçuşa geçti.

Batman Eski Çarşı'daki yüksek dükkan kiraları esnafı zorluyor!

Bir dönemler 1. ila 2. caddeyi birbirine bağlayan eski çarşının hareketli pasajlarında bir çok işyeri kepenk indirdi. Piyasadaki durgunluktan kirayı ödeyemez hale gelen Batmanlı bazı esnaflar, işyerlerini boşaltmak zorunda kaldı.

Bağdat Caddesi'ndeki yenilenen binalarda dükkan fiyatları 3'e katlandı!

İstanbul’un en ünlü alışveriş caddelerinden Bağdat Caddesi’nde kiralık dükkan enflasyonu yaşanıyor. Yeniler yüksek fiyatları, eskiler ise yıkım korkusu nedeniyle kiracı bulmakta zorlanıyor. Yenilenen binalardaki dükkan kiraları üçe katlandı…

Laleli ve Osmanbey'de mağaza sahipleri kiraları düşürüyor!

Laleli ve Osmanbey gibi bölgelerde dükkan ve mağazalar birbiri ardına kapanıyor. Kiraları indiren mal sahipleri, Osmanbey’de düzenli kira verecek kiracılar arıyor.

1993 yılında dükkan kiraları, ev kiralarıyla yarışır hale gelmiş!

1993 yılında nüfusu her geçen gün artan İstanbul'da dükkan kiraları, artış hızında ev kiralarıyla yarışır hale gelmiş. Alışverişin yoğun olduğu semtlerde 12-15 metrekarelik dükkanların kiraları 3 milyondan başlıyormuş.

İstanbul'un en işlek caddelerinde dükkan kiraları!

Ticari gayrimenkul ve yatırım danışmanlığı yapan Jones Lang LaSalle (JLL) şirketinin son raporuna göre, İstanbul’un en ünlü 7 alışveriş caddesinde yer bulmak neredeyse imkânsız hale geldi.

İşte İstanbul'un merkezindeki dükkan kiraları!

JLL Türkiye Perakende Pazarı Raporu'na göre Türkiye'nin cadde perakende pazarında 7 lokasyonda mağaza bulmak imkansız hale geldi. İşte Perakende sektörünün kalbinin attığı 7 önemli merkezde dükkan kiralık fiyatları ne kadar sorusunun yanıtı...

Beyoğlu'nda dükkan kiraları rekora koşuyor!

Değerleme sektörünün önde gelen kuruluşlarından EVA Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık A.Ş. Lisanslı Değerleme Uzmanı ve Ortağı Özdil Şahin Beyoğlu'nu değerlendirdi.İstiklal Caddesi'ndeki dükkan kiraları metrekaresi 335 dolara kadar çıkıyor...

avmlerde dükkan kiraları Haberi

avmlerde dükkan kiraları

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD), 2001 yılının Eylül ayında marka sahibi hazır giyimciler tarafından kuruldu. Sonrasında perakendecilik alanında faaliyet gösteren diğer sektörlerdeki birçok firma da bu derneğe katıldı. İletişim, optik, mobilya, ayakkabı, küçük mutfak ürünleri, kozmetik, aksesuar, ev tekstili ve dekorasyonu gibi alanlardan katılan üyeleriyle dernek büyüdü.


Bugün dernek üyesi firmaların toplam cirosu 40 milyar doları buluyor. Derneğin başkanlığını 2015 yılından bu yana Penti markasıyla bilinen Öğretmen Çorap'ın sahibi Sami Kariyo yürütüyor. 30 kişilik yönetim kurulunda birçok ünlü markanın sahibi ya da üst düzey yöneticisi yer alıyor. Malum perakende sektöründe işler bu sıralar pekiyi değil. Terör olayları, hain darbe girişimi derken alışverişlerin gerilemesi nedeniyle perakende cirolarında ciddi düşüşler olduğu söyleniyor. Sermayesi güçlü, büyük zincirler bu sorunu bir şekilde çözüyor. Ancak küçük...