balkon kapatmak için alınması gereken izinler

balkon kapatmak için alınması gereken izinler

Takvim gazetesi yazarı Feride Hilal İmal bugünkü yazısında  balkonun kapatılıp kapatılamayacağını kaleme aldı. Peki balkonu kapatmak için izin almak gerekir mi?

Balkonu kapatmak için site yönetiminin izni şart!

634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu'na göre, kat maliklerinden biri, bütün kat maliklerinin beşte dördünün yazılı rızası olmadıkça ana taşınmazın ortak yerlerinde inşaat, onarım, tesis ve değişiklik yaptıramaz. 

Spor kulüpleri borçlarını kapatmak için gayrimenkullerini satacak!

Deloitte Danışmanlık Hizmetleri Ortağı ve Futbol Sektör Uzmanı Cem Sezgin, kulüplerin borçlarını kapatmak için ellerinde bulunan gayrimenkullerini satacağını, gayrimenkul sektörünün ise canlanacağını söyledi.

Çukurova Balkon'da kısa süre için özel kampanya!

SON Grup şirketlerinden Çukurova Gayrimenkul, Kartal’da yer alan projesi Çukurova Balkon’da kısa süre için başlattığı özel kampanya ile yüzde 10 peşinat ve banka kredisiz 120 aya kadar 0.98 faiz fırsatı sunarak konut almayı kolaylaştırdı.

Çukurova Balkon teslim için gün sayıyor!

Çukurova Gayrimenkul tarafından Kartal'da hayata geçirilen Çukurova Balkon projesi teslim için gün sayıyor. Eylül'de teslim edilecek projede daire fiyatları 386 bin TL'den başlıyor.

Çukurova Balkon’da peşin ödemede 150 bin TL indirim!

Çukurova Gayrimenkul'ün Kartal'daki projesi Çukurova Balkon’da anneler günü için kampanya başlatıldı. Projede peşin ödemelerde 150 bin TL’ye varan indirim imkanı sunuluyor.

Suudi Arabistan borçları için 26.7 milyar dolar ayırdı!

Suudi Arabistan hükümeti özel sektör şirketlerine aylardır ödemediği borçları kapatmak için 100 milyar riyal, yani 26.7 milyar dolar kaynak ayırdı.

TOKİ yüzde 20 indirim kampanyası için son 2 gün!

TOKİ'nin borcunu erken kapatmak isteyen konut alıcıları için başlattığı kampanya devam ediyor. TOKİ yüzde 20 indirim kampanyası için son 2 gün kaldı.

Bahçe ve balkon için dekorasyon önerileri!

Bahçede ve balkonda çeşitli konseptler dahilinde şık ve eğlenceli bir dekorasyon için çok çaba sarf etmenize gerek yok. Birkaç küçük düzenlemeyle hem gündüz hem de gece şık sofralar kurabilir ve konforlu bir ortam tasarlayabilirsiniz...

Konut sahipleri için emsal niteliği taşıyan karar!

Aldığı evin Fransız balkonlarının camlarında kusur bulunduğu iddiasıyla İl Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuran Fevziye Yıldız, bilirkişi incelemelerinin ardından haklı bulundu. Balkon için gerekli olan 3 bin 186 liranın geri ödenmesine karar verildi.

Yunanistan'a yatırım için 2016'yı bekleyin!

Ekonomik kriz nedeniyle zor günler yaşayan Yunanistan bütçe açığını kapatmak için 50 milyar euro’luk değerli varlığını satışa çıkarmaya hazırlanıyor. Ancak uzmanlar Komşu'ya yatırım yapacaklara 'Acele etmeyin' uyarısı yapıyor.

Balkonlar için dekorasyon önerileri!

Bu yaz şehrin kalabalığından bir nebze olsun kurtulmak istiyorsanız balkonlarınıza ufak dokunuşlar yapabilirsiniz. İşte sizler için derlenen balkon dekorasyonları:

Kültür ve Turizm Bakanlığı turizm için önlem aldı!

Türkiye, Rusya 'da yaşanan ekonomik koşullar nedeni ile düşüş beklenen sezonu kayıpsız kapatmak için bir dizi önlemler aldı.

Çukurova Balkon için www.cukurovabalkon.com'dan ön talep toplanıyor!

Kartal Soğanlık'ta yükselecek olan Çukurova Balkon projesi için www.cukurovabalkon.com internet sitesinden ön talep toplanıyor. Çukurova Balkon'da konut fiyatları 240 bin TL'den başlıyor...

balkon kapatmak için alınması gereken izinler Haberi

balkon kapatmak için alınması gereken izinler

Takvim gazetesi yazarı Feride Hilal İmal bugünkü yazısında balkonun kapatılıp kapatılamayacağını yazdı. Feride Hilal İmal'e bir okuyucusu "Bir sitede yaşıyorum. Balkonu odaya katmak istiyorum. İzin almam gerekiyor mu?" sorusunu sordu. Peki balkonu kapatmak için izin almak gerekir mi? İşte İmal'in okuyucusunun o sorusuna verdiği yanıt...

Herkes tarafından bilinen 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu'nun 19. maddesine göre, kat malikleri ana taşınmazın mimari durumunu titizlikle korumakla mecburdur.

Kat maliklerinden biri, bütün kat maliklerinin 5'te 4'lük kısmının yazılı rızası olmadığı müddetçe ana taşınmazın ortak yerlerinde onarım, inşaat, tesis ve değişiklik gerçekleştiremez. Yapının dış görüntüsünü de değiştiren balkonun camla kapatılması da projede yoksa ya da kat maliklerinin 5'te 4'lük kızmının yazılı onayı bulunmuyorsa yasal değildir ve bir kat maliki sizi şikayet edebilir ya...