balkonlu evin önemi

balkonlu evin önemi

Türk kültüründe bir evin olmazsa olmazlarından olan balkonlar, doğayı evlerimize taşıyabildiğimiz nadir alanlardan bir tanesi.

Kredili evin tapu devri!

Konut kredisi kullanılarak satın alınmış konut üzerinde kredi banka ipotek tesis ediyor. Peki, ipotekli devin devri mümkün mü? İşte, kredili evin tapu devri!

Yeni aldığım evin emlak vergisi ne olacak?

Taşınmazların vergi dönemi dışında satılması halinde o seneye ait emlak vergisinin nasıl ve kim tarafından ödeneceği merak edilen hususlar arasında yer alıyor. Peki, yeni aldığım evin emlak vergisi ne olacak, diyorsanız işte yanıtı..

Alınacak olan evin gerçek değerini bulmanın yöntemleri!

Almak istediğiniz evi belirlediniz ancak ödeyeceğiniz fiyat evin gerçek değeri mi, yoksa değerinden fazla mı ödüyorsunuz? Bu yazıda istenen fiyatın doğru fiyat olup olmadığını nasıl belirlenebileceği anlatılıyor..

Uşak Belediyesi bir tarihi evin restorasyonunu daha tamamladı!

Uşak Belediyesi tarafından yapımına 2014 yılında başlanan ve Dokur Evi yanında yer alan tarihi evin restorasyonu sona erdi. Tarihte olduğu hali ile yeniden gün yüzüne çıkan ev vatandaşların hizmetine sunulacak.

Evin emlak vergisi değeri nasıl belirlenir?

Emlak vergisi, Türkiye sınırları içerisinde yer alan taşınmaz mallar için ödeniyor. Vergi için ödenecek bedel, emlak vergisi değeri üzerinden oranların hesaplanması ile bulunuyor. Peki, evin emlak vergisi değeri nasıl belirlenir?

Kooperatiften alınan evin satışında gelir vergisi!

İvazsız olarak iktisap edilenler hariç iktisap şekli ne olursa olsun taşınmaz malların elden çıkarılmasında gelir vergisi ödeniyor. Peki, kooperatiften alınan evin satışında gelir vergisi ödenir mi?

Tahran Evin Hapishanesi park olacak!

Tahran’da siyasi tutukluların kaldığı, infazlarla ünlenmiş 44 yıllık Evin Hapishanesi yıkılacak. Cezaevinin yerine ise 43 hektarlık yeşil alan yapılması planlanıyor.

Ortak evin emlak vergisi nasıl ödenir?

Bina veya arazinin maliki, varsa intifa hakkı sahibi, her ikisi de yoksa bina veya arazide malik gibi tasarruf edenler vergiyi ödüyor. Peki, ortak evin emlak vergisi nasıl ödenir? Ortak evin emlak vergisinden muaf olunabilir mi?

İmar planının ne önemi var?

Bursa Kent Gazetesi'nin köşe yazası olan Zülkef Yeşilbahçe bugün köşesinde " İmar planının ne önemi var? " başlıklı yazısına yer verdi. İşte yazının detayları...

Evin posta kodu nasıl öğrenilir?

Posta kodu; Adresi oluşturan bileşenlerin bir kısmı ya da tamamını tanımlayacak şekilde verilen rakam ya da rakam-harf karışımından oluşan işaretlere deniyor. Peki, bir evin posta kodu nasıl öğrenilir?

Aile konutu şerhi olmayan evin satışı nasıl olur?

Aile konutu, Aile konutu resmen evli olan karı-kocanın beraber yaşadıkları, ortak yaşamlarını birlikte geçirdikleri, sürekliliği olan konut oluyor. Peki, aile konutu şerhi olmayan evin satışı nasıl olur?

Evin rayiç bedeli nereden öğrenilir?

Tapu dairesinde ödenecek harçlar, taşınmaz malın rayiç bedeli üzerinden hesaplanıyor. Peki, evinizi satmak istediğinizi ancak rayiç bedelini bilmediğinizi düşünelim. Peki, evin rayiç bedeli nereden öğrenilir?

Müteahhitten alınan evin tapu masrafı!

Taşınmaz malların alım satım işlemleri için tapu dairesinde satış değeri üzerinden belli oranlarda harç ödeniyor. Peki, müteahhitten alınan evin tapu masrafı nasıl hesaplanır? İşte müteahhitten alınan evin tapu masrafı 2015...

balkonlu evin önemi

balkonlu evin önemi balkonlu evin önemi

Türk kültüründe bir evin olmazsa olmazlarından olan balkonlar, doğayı evlerimize taşıyabildiğimiz nadir alanlardan bir tanesi. Evlerin ne içinde ne de dışında olan bu alanlar şehir yaşantısında önemli bir ihtiyaca cevap verirler.Bir evin ‘olmazsa olmazı’ Türkler için balkon. Yapılan araştırmalarda bunu kanıtlar nitelikte.


Araştırmaya göre; Türklerin yüzde 79,6’si balkon veya terasın bir evde mutlaka olması gerektiğini söylüyor. Bunu yeşil alanlar, parklar ve kendine ait oda takip ediyor. Bu farkındalıkla inşaat sektöründeki yenilikçi vizyonunu hayata geçirdiği projelere yansıtan Lejant Proje, projelerine balkon tasarlamaya özen gösteriyor. 


“Balkonları doğru cephede ve optimum ölçülerde tasarlıyoruz.”


Balkonun Türk kültüründe evin önemli bir parçası olduğunun altını çizen Lejant Proje mimarlarından Alper Anaklı, “İç mekanın dışarıya açılan bir parçası olan balkonları doğru cephede güneş, manzara, rüzgar vs. faktörleri göz önünde...