beykoz imar planları

beykoz imar planları

Beykoz ilçesi, Boğaziçi Alanı Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgesi Koruma Amaçlı Revizyon Nazım İmar Planı 2. Etap İtirazlarına ilişkin 1/5000 ölçekli 26.07.2021 tasdik tarihli plan askıya çıkarıldı.

Beykoz 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar planı askıya çıkarıldı!

İstanbul İli, Beykoz İlçesi, Çengeldere, Fatih, Yavuzselim, Baklacı, Çiftlik ve Görele Mahalleleri 1/5000 Ölçekli Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı askıya çıktı.

Beykoz Baklacı Mahallesi 1/5000 ölçekli imar planı askıda!

Beykoz ilçesi, Baklacı Mahallesi, 2111 ada, 1 parselin bir kısmına ilişkin 1/5000 ölçekli 22.03.2021 tasdik tarihli plan.askıya çıkarıldı.

Beykoz Göllü Mahallesi 1/5000 ölçekli imar planı askıda!

Beykoz İlçesi, Göllü Mahallesi, Sıtmapınar Mevkii, 101 ada, 3 parsel, 102 ada, 8, 9 parseller, 127 ada, 1 parsel ve bir kısım kadastral boşluğa ilişkin 1/5000 ölçekli 26.04.2021 tasdik tarihli plan askıya çıkarıldı.

Beykoz 1/1000 ve 1/5000 ölçekli imar planı değişikliği onaylandı!

Beykoz İlçesi, Paşabahçe Mahallesi, 231 ada, 9 ve 10 parseller ile 215 ada 13 parsele ilişkin 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişiklikleri Boğaziçi İmar Yüksek Koordinasyon Kurulu'nun 17.12.2020 tarihli ve 2020/2 sayılı kararı ile onaylandı.

Beykoz 1/1000 Ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı askıya çıktı!

İstanbul İli, Beykoz İlçesi, Göllü Mahallesi, Sıtmapınar Mevkii, 1-2 Nolu Parsellerin Bir Kısmı Ve Kadastral Boşluğa İlişkin 1/1000 Ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı Teklifi askıya çıktı.

Beykoz 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar planı askıda!

Beykoz ilçesi, Çengeldere Mahallesi, 2114 ada, 1 parselin bir kısmına ve Kadastral Yola ilişkin "Eğitim Tesis Alanı" 1/5000 ve 1/1000 ölçekli 29.07.2019 tasdik tarihli Nazım ve Uygulama İmar Planı askıya çıkarıldı...

Beykoz'da birinci etap imar planları iptal edildi!

Beykoz’un Boğaz mahallelerini de kapsayan birinci etap planları, yoğunluk gerekçe gösterilerek mahkeme tarafından iptal edildi. Bakanlık bu karar ile ilgili olarak bir üst mahkemeye itirazda bulunacak.

Beykoz 1. Etap Uygulama İmar Planları askıya çıktı!

Beykoz Boğaziçi Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgesi 1. Etap 1/1000 Ölçekli Koruma Amaçlı Revizyon Uygulama İmar Planları askıya çıktı.

Boğaziçi 1/1000’lik İmar Planı 2. Etabı meclisten geçti!

Beykoz Belediyesi Meclisi Ocak ayının son toplantısında Boğaziçi Alanı 1/1000 Ölçekli Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgesi Koruma Amaçlı Revizyon Uygulama İmar Planı 2.Etabı’nı onayladı. 

Beykoz'un 1000’lik imar planları Ocak'ta mecliste!

Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Eyüp Salih Elmas: "Şu anda İstanbul Çevre Şehircilik Tabiat Varlıklarını Koruma Komisyonu’nda. Müzakerelerimiz sürüyor. Kavacık Bölgesi’nin içinde olduğu 1/1000’lik uygulama planları 2018 yılının Ocak ayında ilçe belediye meclisimizden geçecek." dedi.

Beykoz'da imar planları tamamlanıyor!

Beykoz Belediyesi, Zerzevatçı Mahallesi üzerinde devam eden imar planı çalışmalarıyla ilgili mahallelilere imar planları hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Beykoz Belediyesi'nden imar bilgilendirme toplantısı!

Beykoz Belediyesi Çavuşbaşı Bölgesi ve Görele Mahallesi sakinleri için bir bilgilendirme toplantısı yaptı. Toplantıda imar planlarıyla ilgili çalışmalar anlatıldı.

İBB, Boğaziçi 1. Etap 1/1000'lik imar planını uygun buldu!

Beykoz Boğaziçi Alanı Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgesi I. Etap 1/1000 Ölçekli Koruma Amaçlı Revizyon uygulama İmar Planı İstanbul Büyükşehir Meclisi tarafından uygun bulundu.

Beykoz Belediyesi'nden imar planları bilgilendirme toplantısı!

Beykoz Belediyesi, Boğaziçi Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgesi 1. Etap 1/1000 Ölçekli İmar Planlarının kapsadığı mahallelerin muhtarlarını düzenlediği toplantıyla bilgilendirdi.

Beykoz'da imar planları tamamlanıyor!

Beykoz Belediyesi, Zerzevatçı Mahallesi üzerinde devam eden imar planı çalışmalarıyla ilgili mahallelilere imar planları hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Beykoz'un imar planları hazırlanıyor!

Beykoz halkının merakla ve heyecanla beklediği imar planları adım adım hazırlanıyor, Beykoz Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü imar planlarında revizyona devam ediyor.

Erzurum Büyükşehir'den ilçelere yeni imar planları!

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Tortum, Köprüköy ve Pazaryolu’na Yeni Nazım İmar Planı ve imar planlarına esas Jeolojik-Jeoteknik Etüt Raporu çalışması yapıyor.

Antalya'nın imar planları yapılırken eski uygarlıklardan ilham alınmadı!

Antalya, çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapmış bir yöre. Kentlerimizin imar planlarını yaparken, bunlardan hiç ilham almamışız. Hiç olmazsa balkonlarımızı çiçekle süsleyebiliriz.

Yücel Çelikbilek'ten imar planları değerlendirmesi!

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İBB Meclisi’nde onaylanan imar planları hakkında bilgilendirici açıklama yaptı.

Torun Center'ın imar planlarının yürütmesi durdu mu?

Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından bugün Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamada Torun Center'ın imar planlarının yürütmesi hakkında açıklamalar yapıldı.

Ataşehir Yenisahra ve Barbaros imar planları için komisyon kurulacak!

Yenisahra ve Barbaros mahallelerinin imar planlarıyla ilgili bilgilendirme toplantısında, iki mahallenin 1/5000’lik imar planlarının karara bağlanması için İBB Meclisi nezdinde girişimlerde bulunacak bir komisyon kurulmasına karar verildi.

Torun Center'ın imar planlarının yürütmesi durduruldu!

Mecidiyeköy’deki eski Ali Sami Yen Stadı’nın yerinde yükselen Torun Center projesinin imar planlarının yürütmesi durduruldu.

Nuran Uslu, imar planlarındaki son durumunu açıkladı!

Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu, yaptığı açıklamada, Beyendik Belediyesi'nin ilave imar planlarıyla ilgili AK Parti İlçe Başkanı Boyalık ile beraber, AK Parti Edirne Milletvekili Sezen'i ziyaret ederek projenin imzalanmasına ilişkin yardım istediğini söyledi.

Bursa Gürsu'da imar planları konuşuldu!

Bursa Gürsu Belediye Meclisi 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ilk toplantısını yaptı. Gürsu'nun imar planlarının tekrar gözden geçirildiği toplantıda ana maddelerden biri kamu yatırımlarında ilçe içinde yeterli büyüklükte arsa bulunmamasıydı.

İsmail Gültekin: Yalova'da öncelik imar planları!

Mimarlar Odası Yalova Temsilciliği Başkanı İsmail Gültekin,"Bu günlerde Yalova'da yapılacak olan imar planların bir önceliği vardır" dedi.

Altınkum'da imar planları iptal edildi!

Altınkum bölgesine ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hazırladığı imar planları yoğun yapılaşma içerdiği için mahkeme tarafından iptal edildi.

Sinop'ta imar planları askıda!

Sinop Belediye Başkanlığınca uzun süredir üzerinde çalışılan ve ihale ederek yapımları tamamlanan milad olarak sayılan imar planları Belediye Meclisince oy birliği ile onaylanarak bir aylık askıya alındı.

beykoz imar planları Haberi

beykoz imar planları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Beykoz ilçesi, Boğaziçi Alanı Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgesi Koruma Amaçlı Revizyon Nazım İmar Planı 2. Etap İtirazlarına ilişkin 1/5000 ölçekli 26.07.2021 tasdik tarihli plan 16 Kasım 2021 tarihinde askıya çıkarıldı.

Beykoz ilçesi, Boğaziçi Alanı Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgesi Koruma Amaçlı Revizyon Nazım İmar Planı 2. Etap İtirazlarına ilişkin 1/5000 ölçekli 26.07.2021 tasdik tarihli plan 15 Aralık 2021 tarihinde askıdan inecek.

İmar planı için