bodrumda kiralar ne kadar

bodrumda kiralar ne kadar

Koronavirüs ve deprem nedeniyle büyük şehirlerden kaçan vatandaşların ilk tercihi Bodrum oluyor. Bu durumu fırsat bilen ev sahipleri de kira fiyatlarına zam yapmaya başladı.

Bodrum'da kiralar yüzde 40 arttı!

Gayriresmi verilere göre Bodrum'un yerleşik nüfusu 250 bine dayandı, ilçede kiralar son 1 yılda yüzde arttı.

Konut satış fiyatları ve kiraları en çok hangi bölgelerde arttı?

Koronavirüs salgını sebebiyle evde geçirilen süreler arttı. Uzaktan çalışmanın yaygın hale gelmesiyle de birlikte gayrimenkul sektörü canlandı. Peki Türkiye genelinde konut fiyatları ne oldu? İşte konut satış fiyatları ve ev kiralarında en çok artış yaşanan bölgeler...

Lojman kiraları artış oranı 2021!

402 nolu Milli Emlak Genel Tebliği kapsamında 2021 yılı lojman kiraları açıklandı. Peki, lojman kiraları artış oranı 2021 ne kadar?

Sanal ofisler 'iş yeri kiralaması' olarak görülmüyor!

Yeni çalışma kültürü sanal ofisler oldu. Peki nedir bu sanal ofisler? Sanal ofis kiraları ne kadar? Sanal ofisler, iş yeri kiralaması olarak geçiyor mu? İşte detaylar...

O ilçede konut kiralarına yüzde 61 zam!

İzmir Karaburun ilçesi, konut kiralarındaki artışla ülke genelinde öne çıktı. Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, “İlgi sevindiriyor ancak doğal dokunun bozulmasına izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

Bu ay iş yeri ve konut kiralarına ne kadar zam gelecek?

Güncel düzenlemelere göre işyeri ve konut kiralarındaki artış oranları belli oldu. Enflasyon oranlarının açıklanmasıyla birlikte ev sahipleri ve kiracıların merakla beklediği kira artış oranları açıklandı. Peki güncel düzenlemelere göre iş yeri ve konut kiralarındaki artış oranları ne oldu?

İş yeri kiraları ödenecek mi?

1 Eylül 2020 itibarıyla adli tatil sona erdi ve adliyeler tam kapasite çalışmaya başladı. Böylece kira problemleri gündeme geldi. Peki şimdi iş yeri kiraları ne olacak? İcra takipleri başlayacak mı?

İş yeri kiralarında KDV ve stopaj indirimi ne zamana kadar devam edecek?

31 Temmuz 2020 tarihli ve 31202 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 2812 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile, bazı hizmetlerin KDV oranlarında değişiklik yapıldı. Peki İş yeri kiralarında KDV ve stopaj indirimi ne zamana kadar devam edecek?

Konut kiralarına ne kadar zam gelecek?

Temmuz ayı enflasyonunun açıklanmasıyla birlikte konut kiralarına yapılacak zam oranı da belli olmuş oldu. Bu ay kira sözleşmesini yapacak olanlar kontratlarını bu fiyatlar üzerinden yenileyecek.

Bu illerde evi olanlar yaşadı! Kiralar uçtu!

Koronavirüs sonrası konuta olan talep canlanmaya devam ediyor. Evde kalmak isteyen ve izole olmak isteyen vatandaşlar, yazlık ve yayla evi şeklinde ikincil konut talep ediyor. Peki kira fiyatları ne oldu? Kiralar en çok hani bölgede arttı?

İş yeri kiraları ödenmediğinde ne olacak?

Posta yazarı Tamer Heper, 'Haziran sonuna kadar ödenmeyen nisan-mayıs-haziran kiraları için sözleşmenin feshi talep edilemeyecek, tahliye istenemeyecek. Ama 'icra takibi yapılamayacak' denilmiyor, 'haciz tatbik edilmeyecek' denilmiyor. Bir başka tedbir yok mu?' sorusunu yanıtladı.

Koronavirüs salgınında kiralar ödenmezse ne olur? 

Kira sözleşmesindeki maddelere göre kiracı kirasını ödemekle yükümlü. Koronavirüs salgını sebebiyle kiracı kirayı zamanında ödemezse ne olur? İşte koronavirüs salgınında kira ödemeleri... 

Koronavirüs nedeniyle ödenemeyen kiralar ne olacak?

Koronavirüs salgını sebebiyle kamu kararıyla bazı işyerleri kapatıldı. AVM'ler de kapatmaya yönelik tavsiye kararı aldı. Şimdi akıllarda tek bir soru var o da kapanan işyerlerinin veya gelir elde edemeyen kesimin işyeri-ev kiralarını nasıl ödeyeceği...

AVM'lerde kiraların TL'ye çevrilmesi faydalı oldu!

FLO Mağazacılık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ziylan "AVM'lerde kiraların döviz yerine TL olarak düzenlenmesi kararının sektöre ne kadar faydası oldu?" sorusuna, "Bu karar sektörümüz için elbette faydalı oldu" yanıtını verdi...

bodrumda kiralar ne kadar Haberi

bodrumda kiralar ne kadar

 170 bin nüfusa sahip olan Bodrum, pandemi nedeniyle 600 bin kişilik nüfusa sahip oldu. Pandemi nedeniyle büyükşehirlerden kaçarak ilçeye yerleşenler de nüfus artışına neden oldu. İzmir'de yaşanan deprem, yine İstanbul başta olmak üzere büyükşehirlerde beklenen depremlerin çok katlı binalardan daha az katlı binalara yönelimi artırması da Bodrum'un nüfusunun artmasını etkiledi.

Vatan'da yer alan habere göre; Bodrum'a olan bu talep ev fiyatlarının geçen yıllara oranla iki katına kadar çıkmasına neden oldu. Pandemi nedeniyle İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyükşehirlerden kaçan vatandaşlar ilçe merkezinde fiyat bakımından kendilerine uygun ev bulmakta zorluk çekiyor. İlçede 1 artı 1 evler 1500 ile 1800 lira, 2 artı 1 evler 2 bin ile 2 bin 2 bin 500 lira, 3 artı 1 evler ise 3 bin ile...