bursada markalı konutlar

bursada markalı konutlar

Arap turistin ilgisi ve Körfez Köprüsü ile potansiyeli artan Bursa'da 50 bin bina dönüşüme girecek. İstanbullu müteahhitlerin Bursa'ya ilgisi artıyor.

İstanbul’daki markalı konutların röntgeni!

İstanbul'da depreme karşı dayanıklı binalar için yenileme süreci devam ederken öte yandan şehrin her yanına markalı konutlar yapılıyor. İstanbul’daki bu markalı konutların en pahalısı Bakırköy’de, en ucuzu ise Esenyurt’ta yer alıyor…

Ziraat Bankası en düşük konut kredisi faiz oranını kullandırıyor!

Konut Kampanyası kapsamında markalı konut projelerinde faiz oranları yüzde 0.98’e inmiş olsa da markalı konutlar dışında ya da İstanbul dışında konut almak isteyen vatandaş yine bankaların konut kredisi faiz oranlarını araştırmaya devam ediyor ..

Türk müteahhitler dünyayı yeniden inşa ediyor!

Gayrimenkul sektörü ilk adımlarının atıldığı 1920’li yıllardan bu yana önemli aşamalar kat ediyor. Bugün dünyanın en büyük müteahhitlik şirketlerine sahip olan Türkiye, markalı konutlar ve altyapı projeleriyle imzasını dünyaya atıyor. 

İstanbul'da 2019'da teslim edilecek 12 konut projesi!

Maliyetlerin, merkeze göre daha düşük olduğu bölgelerde konumlandırılan markalı konutlar Esenyurt, Beylikdüzü, Bağcılar, Başakşehir, Çekmeköy, Sultangazi, Esenler Avcılar ve Kartal’da yükseliyor. Fiyatlar en düşük 215 bin liradan başlıyor, 700 bin liraya kadar çıkıyor..

İzmir'deki konutlar, İstanbul'dan daha değerli!

İzmir'deki konutlar, yüzde 19 ile İstanbul’a göre iki kat değer kazanıyor. İzmir kentsel dönüşüm projeleri ile markalı konut projelerinin odağı oldu. 

Markalı konutlar neden pahalı?

İstanbul'un birçok yerinde inşaatlar yükselirken, yan yana yapılan iki binadan birinin fiyatının diğerine göre daha yüksek olduğunu görüyoruz.

Markalı konutlar turneye çıkıyor!

Markalı konutlar turneye hazırlanıyor. Konut satışlarını canlandırmak isteyen markalı konut üreticileri Avrupa'ya yöneliyor. 

Markalı konutlar artıyor!

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ile birlikte düzenledikleri etkinlikte konuşan  Işıklar Yapı Ürünleri Genel Müdürü Özgür Üzeltürk markalı konutlara yönelik açıklamalar yaptı. 

Aşçıoğlu'ndan İstanbul'a yeni projeler geliyor!

Yaşar Aşçıoğlu Türkiye’nin ilk rezidansını yaptı. Rahmi Koç'a bile ev sattı. Yurtdışına konut markası ihraç eden ilk müteahhit oldu. Aşçıoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu’nun hedefinde şimdi Avrupa metropollerinde Selenium markalı konutlar yapmak var...

Markalı projelerdeki en ucuz 1+1 konutlar!

Türkiye’de markalı konut sayısı artıyor. Özellikle metro, metrobüs, tünel ve köprülerin geçtiği ulaşım projelerinin de etkisiyle İstanbul’da metrekare değerleri katlanıyor.

Markalı konutlar hız kazanacak!

Konut üreticileri, Osmangazi Köprüsü ve İstanbul-İzmir Otoyolu projesi sayesinde Yalova, Bursa, Balıkesir, Bilecik ve İzmir’i radarına aldı.

Markalı konutlar Ankara'ya değer kattı!

TÜSİAV Başkanı ve emlakçıların duayeni Salim Taşcı, gayrimenkul sektörüyle ilgili sıkıntıları anlattı. Sektördeki ilk sorununun emlakçılar yasasının bulunmayışı olduğunu belirtti. İşte o haber...

Mega projeler Ispartakule'yi değerlendirdi!

Ispartakule, İstanbul'un mega projelerinin değerlendirdiği bölgelerin başında geliyor. Bölgede markalı konutlar peşi sıra yükseliyor. Ulaşım projeleriylede yükselişe geçen Ispartakule'nin daha da değerlendireceği öngörülüyor.

bursada markalı konutlar

bursada markalı konutlar bursada markalı konutlar

BURSA, gayrimenkul sektörü açısından büyük potansiyele sahip. Özellikle Körfez yatırımcısının ilgisi ve İzmit Körfez Köprüsü'nün etkisiyle önemi artan Bursa'da yaklaşık 50 bin binanın kentsel dönüşüme girmesi bekleniyor. 


EVA Gayrimenkul Değerleme'nin araştırmasına göre konut stokunun yüzde l'lik dilimi markalı konutlardan oluşuyor. Markalı konutların birim metrekare fiyatı 1.500 ile 6 bin TL arasında değişiyor. 


Nilüfer ve Osmangazi gelişiyor


Bursa'da 2000'li yılların başında yatırımcıların yerel müteahhitlerden oluştuğunu söyleyen Şahin, mevcut durumda Bursa'da yerel müteahhitlerin yanı sıra istanbul ağırlıklı projeleri bulunan inşaat firmalarının da konut ve karma kullanım içeren projeler geliştirdiklerini ifade etti. Şahin, Bursa dışından gelen yatırımcıların yüzde 5-10 aralığında olduğunu söyledi. 


Bursa'da yer alan nitelikli konut projelerinin daha çok kentin batı kısmında yer aldığını ve gelişmenin bu yönde devam ettiğini belirten Şahin, konut tipi itibariyle...