çamur kurutma tesisi

çamur kurutma tesisi

Türkiye'nin önde gelen firmalarının üretim yaptığı, bünyesinde 480 sanayi tesisini barındıran Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi ( KOSBİ ) çevre yatırım lan ile de örnek oluyor.

Bursa Çamur Yakma Tesisi'nde sona gelindi!

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yönlendirmesiyle yapılan yerli tramvay, metro ve yerli uçaktan sonra elektrik üreten yerli çamur yakma tesisi inşaatında son aşamaya gelindi.

Bursa'da akışkan yataklı atık çamur yakma tesisi kuruluyor!

Bursa Büyükşehir Belediyesi, yerli tramvay, metro ve yerli uçaktan sonra elektrik üreten yerli çamur yakma tesisini de hızla hayata geçiriyor.

Bursa Çamur yakma tesisinde son viraj!

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nce planlanan ve arıtma tesislerinden çıkacak atık çamurların bertaraf edilmesi ile yok edilme sırasında oluşacak ısıdan elektrik üretilmesini esas alan Akışkan Yataklı Çamur Yakma Tesisi’nde son viraja girildi.

İzmir Tavuk Yetiştirme Tesisi ve Gübre Kurutma Tesisi projesinin toplantısı 24 Aralık'ta!

İzmir İli, Kemalpaşa İlçesi'nde yer alan Yumurta Tavukçuluğu Yetiştirme Tesisi ve Gübre Kurutma Tesisi projesinin yapılmasına ilşkin ÇED toplantısı 24 Aralık 2015 günü saat 14:00'da yapılacak.

AOSB Antalya'ya Atıksu Çamuru kurutma tesisi kuruyor!

Antalya Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü belediyelerin de depolamasında zorluk çektiği atıksu arıtma çamuru sorununu yaptırtacağı kurutma tesisiyle ortadan kaldıracak.

İzmir Serbest Bölgesi'nden çevreci yatırım atağı!

Arıtma tesisi ve düzenli katı atık depolama alanından sonra solar çamur kurutma sistemi için de start veren İzmir Serbest Bölgesi, 2023 yılına kadar tam doluluk oranına ulaşmayı hedefliyor.

Meram Tavuk Yetiştirme ve Gübre Kurutma Tesisi halk toplantısı 4 Haziran'da!

Konya ili Meram ilçesinde Kadiroğulları Tavukçuluk Gıda Yem Sanayii Ve Tic. Ltd. Şti. tarafından yapılması planlanan Tavuk-Yarka Yetiştirme Ve Yumurta Üretimi Kapasite Arttırımı İle Gübre Kurutma Tesisi projesi 4 Haziran'da.

Bursa'da çamur yakma ve enerji elde etme tesisinin temeli atıldı!

Büyükşehir Belediyesi'nin 'Avrupa Kenti Bursa' hedefiyle, kenti daha yaşanabilir ve sağlıklı hale getirmek amacıyla sürdürdüğü çalışmalar kapsamında fiayata geçirilen 'Akışkan Yataklı Çamur Yakma ve Enerji Elde Etme Tesisi'nin temeli törenle atıldı.

Bursa'da Akışkan Enerji Elde Etme Tesisi'nin temeli atıldı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin 'Avrupa Kenti Bursa' hedefiyle, kenti daha yaşanabilir ve sağlıklı hale getirmek amacıyla sürdürdüğü çalışmalarda 'Akışkan Yataklı Çamur Yakma ve Enerji Elde Etme Tesisi'nin temeli törenle atıldı.

Bursa Akışkan Yataklı Çamur Yakma Tesisi'nin temeli atıldı!

Büyükşehir Belediyesinin 'Avrupa Kenti Bursa' hedefiyle, kenti daha yaşanabilir ve sağlıklı hale getirmek amacıyla sürdürdüğü çalışmalar kapsamında hayata geçirilen 'Akışkan Yataklı Çamur Yakma ve Enerji Elde Etme Tesisi'nin temeli törenle atıldı.

Yenikapı'da biyolojik atıksu-çamur bertaraf tesisi kurulacak!

İSTANBUL, Avrupa yakasında yaklaşık 3.5 milyon kişinin ihtiyacının karşılanması için biyolojik atıksu arıtma ve çamur bertaraf tesisi yapılmasına karar verildi.

Bursa'da Akışkan Yataklı Çamur Yakma Tesisi inşa edilecek!

Akışkan Yataklı Çamur Yakma Tesisi ile ilgili protokolü yüklenici firma ile imzaladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, gelecek nesillere bırakacakları en büyük mirasın temiz hava, su ve toprak olduğunu belirtti...

Kuzu Grup ve Bursa Büyükşehir Belediyesi protokol imzaladı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi, hem atık çamurun bertaraf edilmesini hemde elektrik el de edilmesini sağlayacak Çamur Yakma Tesisi ile ilgili protokol imzaladı..

çamur kurutma tesisi Haberi

çamur kurutma tesisi

10 bin metreküp gün kapasiteli ilk etap antma tesisi çalışan, ikinci etap antma tesisi ihalesini de İZKA desteğiyle hayata geçirecek olan KOSBİ, şimdi de arıtma tesisinde çıkan çamurunun azaltılması ve ekonomiye kazandırılması için proje hazırlıyor. 

Antma çamurunun bertaraf edilmesi için dünyanın önde gelen finnalan arasında yer alan Alman Remondis yetkilileri ile Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlunun da katıldı bir toplantıda bir araya gelen KOSBİ Yönetim Kumlu Başkanı Kamil Porsuk ve Yönetim Kurulu Üyeleri, çamur bertaraf teknolojisi hakkında bilgi aldılar. 

Tesisin ikinci etap projesi hazır Toplantıda konuşan KOSBİ Yönetim Kumlu Başkanı Kamil Porsuk, sürdürülebilir bir büyüme için çevrenin korunmasına çok önem verdiklerini belirterek, bu amaçla bölgede arıtma tesisi kurduklarını söyledi. Antma tesisinin enerji ihtiyacının karşılanması için de güneş tarlası projesini hayata geçirdiklerini...