candarlı liman ihalesi

candarlı liman ihalesi

İzmir'in 4 limana daha kavuşması için çalışmalar hızlandırıldı. Ulaştırma Bakanlığı, tamamlandığında dünyanın en büyük 10 limanından biri olacak çandarlı Limanı için 24 Mart'ta ihaleye çıkıyor...

Taşucu Limanı ve Lojistik Tesis Alanı ihalesi ertelendi!

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından Taşucu Liman Sahasında bulunan “Sanayi Tesis Alanı Taşınmazı"nın özelleştirme ihalesi için son teklif verme tarihi ertelendi..

Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu'nun ihalesi yapıldı!

Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu'nun Yap-İşlet-Devret (YİD) Modeli kapsamında yapımı için teklifler alındı.

Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu'nun müşavirlik ihalesi 25 Nisan'da!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü, Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu Projesi Yap-İşlet-Devret Modeli İşletilmesi ve Devri Projesinin Yapım Dönemi Müşavirlik Hizmeti işini ihale edecek. İhalesi 25 Nisan 2017 tarihinde Saat 14.30'da gerçekleşecek.

Çandarlı Otoyolu ihalesi için 15 Şubat'ta teklif alınacak!

İzmir - Çandarlı otoyolu ihalesi için 15 Şubat'ta teklifler alınmaya başlanacak. 2017 yılı içinde yapımına başlanacak yolun üç yıl içinde bitirilmesi hedeflendi. Otoyol, 76 kilometre uzunluğunda 3 şerit gidiş 3 şerit geliş olmak üzere altı şeritli yapılacak.

İzmir Çandarlı Otoyolu'nun ihalesi 15 Şubat'ta!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü, Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu Projesini ihale edecek. Yap-İşlet-Devret (YİD) modeliyle yaptırılacak projenin ihalesi 15 Şubat 2016 tarihinde gerçekleşecek.

Filyos Liman projesi 537 milyon TL'ye ihale edildi!

Filyos Liman Projesi ihalesi sonuçlandı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nde yapılan ihaleyi kazanan firmalara yer teslimi yapılacak. 537 milyon liralık ihale ile yıllardır bekleyen Filyos’ta ilk adımı atılmış oldu.

Çandarlı Kuzey Ege Limanı yeniden ihaleye çıkacak!

Türkiye'nin en büyük konteyner limanı olarak planlanan Çandarlı'daki Kuzey Ege Liman'ında karayolu ve demiryolu bağlantısıyla ilgili planlamaların ardından yeniden ihaleye çıkılacak.

Çandarlı Limanı ihaleye çıkıyor!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Dr. Özkan Poyraz, Çandarlı Limanı'nın yapım ihalesinin 6 ay içinde çıkılacağını söyledi. Nemrut Limanı bağlantı yolunun ihalesi için ise Nisan'da çalışmaların tamamlanmasına karar verildi.

Filyos Limanı'nın altyapı yapım işi ihalesi sonuçlandı!

Türkiye'nin en önemli 5 yatırımından biri olacak Filyos Limanı'nın altyapı yapım işi ihalesinde Danıştay kararı belli oldu. Karara göre, Filvos Liman inşaatının ihalesi. Bülbüloğlu-Türkerler, Pakvol-AYK İş Ortaklığı'nın oldu.

Türkiye'de 2016 yılında liman yatırımları ağırlık kazanacak!

Türkiye'de 2016 yılında liman yatırımları ağırlık kazanacak. Çandarlı Limanı'nın alt ve üstyapı ihalesi 2016 yılının ikinci yarısında yapılacak aynı zamanda Filyos Limanı için altyapı işlerinin inşaatına başlanacak.

Kuzey Ege Çandarlı Limanı inşaatında sona gelindi!

AK Parti'nin İzmir'e büyük yatırımlar yaptığını, bunlardan birinin de Çandarlı'da yapımına başlanan Türkiye'nin en büyük limanı olan Kuzey Ege Limanı olduğunu ifade eden Binali Yıldırım, "Bu liman önümüzdeki günler içinde tamamlanacak." dedi.

İzmir-Çandarlı Karayolu ihalesi bu yıl içerisinde gerçekleşecek!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Bilgin: " Önümüzdeki 8 ayda, bu yıl için belirlenen 1.000 kilometre bölünmüş yol hedefimize ulaşacağımıza hatta aşacağımıza inanıyorum" dedi..

Çandarlı Kuzey Ege Limanı üst yapı ihalesine çıkılacak!

Türkiye yeni yılda dev liman yatırımlarında önemli yol almaya hazırlanıyor. Türkiye’nin en büyük limanlarından olan Çandarlı için üst yapı ihalesine çıkılacak. II. Abdülhamid’in hayali olan Filyos’ta ise çalışmalar hızlanacak.

candarlı liman ihalesi

candarlı liman ihalesi candarlı liman ihalesi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da hafta sonu İzmir'de müjdesini verdiği dev liman, Türkiye'yi taşımacılıkta doğu batı hattının en önemli üslerinden biri konumuna getirecek. Aynı zamanda Türkiye'nin en büyük limanı olma özelliğini de taşıyacak çandarlı Limanı'nın ön fizibilite, çED ve imar planı hazırlıkları tamamlandı. Dalgakıran ve yol bağlantıları kamu kaynaklarıyla gerçekleştirilen çandarlı Limanı'nın YİD modeliyle yapılacak ihalesi, 24 Mart'ta gerçekleştirilecek. Bakanlık Mart ayı içinde ayrıca Seferihisar Ürkmez, Yeni Foça ve şžifne yat limanları için yap-işlet-devret modeliyle ihale açacak. İhalelerde, altyapısı hazır limanlar 25 yıla, hazır olmayanlar ise 40 yıla varan işletme süreleri ile yarıştırılacak.

4.5 MİLYAR DOLARA
Toplam 4.5 milyar dolara mal olacak çandarlı Limanı, 15 bin kişiye istihdam sağlayacak. Türkiye'yi enerjinin ardından taşımacılıkta da doğu-batı hattının en önemli üslerinden biri...