Çandarlı Limanı üst yapı ihalesi sonucu

Çandarlı Limanı üst yapı ihalesi sonucu

Teklif gelmemesi nedeniyle inşaat süreci yavaşlayan Çandarlı Limanı'nda, üst yapı ihalesi için eylül sonuna yeniden ihaleye çıkılacak. Çandarlı Limanı, 15 bin kişiye istihdam sağlaması planlanıyor

Çandarlı Limanı'nda imar muafiyeti!

TBMM Başkanlığı’na sunulan teklife göre, atıl bir yatırıma dönüşen Kuzey Ege Çandarlı Limanı Kıyı Kanunu’nun hükümlerinden muaf tutulacak.

Kuzey Ege Çandarlı Limanı'na ilişkin 6 soru mecliste!

Kuzey Ege Çandarlı Limanı Projesi meclis gündemine taşındı. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, limana ilişkin yazılı soru önergesi hazırladı..

Trabzon Limanı borsaya açılan ilk liman olacak!

Albayrak Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Doç. Dr. Ömer Bolat, Trabzon Limanı'nın 2018'in ilk halka arzı olacağını ve liman hizmetleri alanında türünün ilki olacağını söyledi..

Kuzey Ege Çandarlı Limanı Projesi meclis gündeminde!

Kuzey Ege Çandarlı Limanı Projesi, mecliste konu oldu. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı..

Yusuf Öztürk: Alsancak Limanı özelleştirilsin!

Türkiye limancılığını yakından takip eden çevreler, Çandarlı Limanı'nın özelleştirilmesinin Alsancak Limanı lehine beklemeye alınabileceğini söylüyor.

Kerem Ali Sürekli: Çandarlı Limanı mutlaka yapılacak!

AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, Bergama'da partisinin İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti ve Bergamalı muhtarların sorunlarını dinledi. Dürekli:"Çandarlı Limanı mutlaka yapılacak bu konuda kimsenin şüphesi olmasın." dedi.

Çandarlı Limanı inşaatı mecliste konu oldu!

İzmir'de yapılması planlanan Çandarlı Limanı inşaatı TBMM toplantısında konu oldu. CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay, Çandarlı Limanı'nın hâlâ ne olacağının belli olmadığını söyledi..

Çandarlı Limanı'nda konsept değişecek!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Çandarlı Limanı'nda konsept değişikliğine gidileceğini ve Alsancak Limanı ile birlikte bölgeye hizmet vermesi için çalıştıklarını belirterek, ihale sürecinin çalışmaların tamamlanmasının ardından açılacağını söyledi.

Çandarlı Limanı TBMM gündeminde!

Ulaştırma, Denizclik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Çandarlı Limanı hakkında açıklamalarda bulundu. Arslan, 1 Haziran'da gerçekleşen TBMM 96. Birleşim toplantısında konuştu.

Çandarlı Kuzey Ege Limanı yeniden ihaleye çıkacak!

Türkiye'nin en büyük konteyner limanı olarak planlanan Çandarlı'daki Kuzey Ege Liman'ında karayolu ve demiryolu bağlantısıyla ilgili planlamaların ardından yeniden ihaleye çıkılacak.

Çandarlı Limanı ihaleye çıkıyor!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Dr. Özkan Poyraz, Çandarlı Limanı'nın yapım ihalesinin 6 ay içinde çıkılacağını söyledi. Nemrut Limanı bağlantı yolunun ihalesi için ise Nisan'da çalışmaların tamamlanmasına karar verildi.

'Büyük Körfez Projesi hızlandırılmalı!'

Deniz Ticaret Odası İzmir Şube Başkanı Yusuf Öztürk, Çandarlı Limanı'yla ilgili adımların da atılmasını, Alsancak'ta aşılan özelleştirme krizinin ardından Büyük Körfez Projesi'nin hızlanması gerektiğini söyledi.

Türkiye'de 2016 yılında liman yatırımları ağırlık kazanacak!

Türkiye'de 2016 yılında liman yatırımları ağırlık kazanacak. Çandarlı Limanı'nın alt ve üstyapı ihalesi 2016 yılının ikinci yarısında yapılacak aynı zamanda Filyos Limanı için altyapı işlerinin inşaatına başlanacak.

Çandarlı Limanı üst yapı ihalesi sonucu

Çandarlı Limanı üst yapı ihalesi sonucu Çandarlı Limanı üst yapı ihalesi sonucu

Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise en büyük 10 konteynır limanlarından biri olması planlanan 910 milyon euroluk Çandarlı Limanı’nda, aydınlatma ve yükleme- boşaltma vinçleri gibi üst yapı inşaatına yönelik teklif gelmediği için inşaat süreci yavaşlarken, önümüzdeki ay sonuna kadar ihaleye yeniden çıkılacak. Çandarlı Limanı tamamlandığında, 12 milyon TEU’luk kapasitesi ile Türkiye’nin yük elleçleme kapasitesini ciddi oranda artıracağı kaydediliyor. Türkiye’yi enerjinin ardından taşımacılıkta da doğu-batı hattının en önemli üslerinden biri yapmayı hedefleyen Çandarlı Limanı, 15 bin kişiye istihdam sağlaması...