çed sempozyum

çed sempozyum

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 13-14 Şubat 2017'de “Uluslararası Binalarda Enerji Verimliliği Sempozyumu” düzenlenecek.

Serbest bölgelerdeki ÇED'e tetkik muafiyeti!

MECLİS’e sunulan ve yasama dönemi bittiği için “kadük” olan tasarıyla serbest bölgelerdeki faaliyetler Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) mevzuatı kapsamında yürütülen yer tetkiki kararlarından muaf tutulacak.

İZSU’dan ÇED raporu açıklaması!

İZSU Genel Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile TCDD Genel Müdürlüğü’nün birlikte yürüteceği “İzmir Körfezi ve İzmir Limanı Rehabilitasyon Projesi”ne ilişkin hazırlanan ÇED raporuna ilişkin bir açıklama yaptı...

ÇED olumlu belgesi geçerlilik süresi!

Gerçekleştirilmesi planlanan projelerin çevreye olabilecek olumlu ve olumsuz etkilerinin belirlenmesi sürecine ÇED süreci deniyor. Peki, ÇED olumlu belgesi geçerlilik süresi ne kadardır?

ÇED raporu iptal edilir mi?

ÇED, belirli bir proje veya gelişmenin, çevre üzerindeki önemli etkilerinin belirlendiği bir süreç olarak karşımıza çıkıyor. Peki, ÇED raporu iptal edilir mi?

Pendik Argem tersane kapasite artışı projesi ÇED toplantısı 5 Mayıs'ta!

İstanbul Pendik'te Argem Tersanecilik Turizm San. Ve Tic. Ltd. Şti. tarafından yapılması planlanan Tersane (Tekne İmal, Yat Çekek Yeri, Gemi Bakım-Onarım) Kapasite Artışı projesi ÇED toplantısı 5 Mayıs'ta yapılacak.

Ankara Hitit Ayaş Termal Otel Ve Sağlık Merkezi Projesi ÇED toplantısı 22 Nisan'da!

Ankara İli Güdül ilçesinde Hitit Ayaş Termal Sağlık İnş.Tur.Org.Emlak Gıda Taş.Taah.San Ve Tic. A.Ş. tarafından yapılması planlanan Termal Otel Ve Sağlık Merkezi Projesi Kapasite Artışı projesi ÇED toplantısı 22 Nisan'da yapılacak.

Socar Aliağa Rafinerisi kapasite artışı için ÇED süreci başladı!

Azerbaycan petrol şirketi Socar Power Enerji Yatırımları A.Ş.’nin İzmir Aliağa’daki 5,6 milyar dolarlık rafineri ve liman projesinde çalışmalar sürüyor. Kapasite artışı yapılacak projede ÇED süreci başladı...

Siirt Park Elektrik projesine ÇED onay verdi!

Park Elektrik'in Siirt'teki projesi ile ilgili 'ÇED Değerlendirmesi Olumlu' raporu verildi. Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün internet sitesinde konu ile ilgili açıklama yaptı.

Ed Emir Yapı Malzemeleri İnşaat Taahhüt Otomotiv Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Ed Emir Yapı Malzemeleri İnşaat Taahhüt Otomotiv Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Tülay Dinç tarafından 1 milyon TL'lik sermaye bedeli ile 31 Mart'ta Kartal'da kuruldu.

Kumluca'daki termal otel projesine ÇED gerekli değildir kararı verildi!

Antalya’nın Kumluca ilçesindeki termal otel projesine ilişkin bakanlığın ’Deniz kaplumbağaları yuvalama alanları etki alanı’ içinde kaldığı uyarısına rağmen Valilik, ’Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) gerekli değildir’ kararı aldı.

Bostancı-Dudullu Metro Hattı'nın ÇED süreci başladı!

Anadolu Yakası'nın en yoğun bölgelerinden geçen metro hatlarını birbirine entegre etme süreci hızlandırıldı. Bu kapsamda Dudullu-Kayışdağı-İçerenköy- Bostancı metro hattının ÇED süreci başlatıldı..

Bakanlık 47 bin 314 projeye ÇED gerekli değildir raporu verdi!

Enerji, madencilik, ulaştırma gibi büyük projelerde, çevresel açıdan kritik önem taşıyan ÇED rakamları çevrecilerin isyanını haklı çıkardı.

Ataköy-İkitelli Metro Hattı'nın ÇED raporu hazırlanıyor!

Ataköy-İkitelli Metro Hattı'nın ÇED raporu hazırlanıyor. Büyükşehir’in proje raporuna göre yeni metro hattı 850 milyon liraya mal olacak.

çed sempozyum Haberi

çed sempozyum

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 13-14 Şubat 2017 tarihleri arasında “Uluslararası Binalarda Enerji Verimliliği Sempozyumu” düzenleyecek.


Sempozyum, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın faydalanıcısı olduğu, AB ile Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ''Binalarda Enerji Verimliliğinin Artırılması Teknik Yardım Projesi'' kapsamında Ankara’da gerçekleştirilecek.

Binalarda enerji verimliliğinin artırılması konusunda uluslararası iş birliğinin geliştirilmesinin yanı sıra Türkiye için gerekli enerji verimliliği politika ve programlarının tartışılacağı sempozyum, aynı zamanda “Enerji Verimliliği Teknolojileri ve Enerji Verimliliği Finansmanı” konularındaki fırsatların da paylaşılacağı uluslararası bir platform oluşturmayı amaçlıyor.


Sempozyum kapsamında 15 farklı ülkeden, yaklaşık 40 davetli konuşmacı, konuyla ilgili bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak.


Sempozyuma katılım ücretsizken, güvenlik sebebiyle ön kayıt yaptırmak zorunlu olacak.

Sempozyumla ilgili detaylı bilgi ve kayıt  formuna  http://sempozyum.bevapro.com/    adresinden...