06 / 07 / 2022

cedit yıkımlar

cedit yıkımlar

Kocaeli İzmit'te devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında çalışmalar başladı. Çalışmalar dahilinde ilk yıkım işlemi gerçekleşti.

Çamlıca Camisi Çevresi Dönüşüm Projesi 2. Etap için yıkımlar başladı!

Kentsel dönüşüm çalışmalarına hız kesmeden devam eden Üsküdar Belediyesi tarafından başlatılan Çamlıca Camisi Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi'nde 2. Etap için yıkımlar başladı...

Bursa Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi'ndeki yıkımlar Mart'ta tamamlanacak!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yaptığı açıklamada Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi Çarşıbaşı Kentsel Tasarım Projesi kapsamında kalan son binanın Mart'ta yıkılacağını belirtti.

Kocaeli Cedit'te yıkımlar başladı!

Kocaeli’nin en önemli kentsel dönüşüm projelerinden biri olan Cedit Kentsel Dönüşüm Projesi’nde yıkımlar başladı. 

İzmit Cedit'te yıkımlar başladı!

İzmit'in Cedit mahallesinde başlayan kentsel dönüşüm çalışmaları dahilinde yıkım çalışmaları başladı. Mahallede 83 binanın yıkımı tamamlandı.

Okmeydanı kentsel dönüşüm projesinde yıkımlar başladı!

İstanbul Okmeydanı'nda vatandaşların uzun zamandır beklediği kentsel dönüşüm projesi sonunda başladı. Proje çerçevesinde gerekli önlemler alınarak yıkımlar başladı. 

Ürdün'den İsrail'in Doğu Kudüs'teki yıkımları için kınama!

Ürdün Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Doğu Kudüs'te gerçekleştirdiği yıkımları kınadı...

BM'den İsrail'e, Doğu Kudüs'teki yıkımları durdurma çağrısı!

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, İsrail'e, Doğu Kudüs'teki yıkımları durdurması için çağrı yaptı...

Filistin'den uluslararası topluma yıkımların durdurulması çağrısı!

Filistin Ulusal Kurtuluş Hareketi Fetih'in Merkez Komite Üyesi ve Filistin Sivil İşler Genel Kurulu Başkanı Hüseyin eş-Şeyh gerçekleştirilen yıkımların durdurulması için uluslararası topluma çağrı yaptı...

Trabzon Çömlekçi'de yıkımlar başladı!

Trabzon sakinlerinin uzun süredir beklediği Çömlekçi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Proje dahilinde 2. Etap kentsel dönüşüm çalışmalarında yıkımlar başladı. 

Kocaeli Cedit kentsel dönüşüm çalışmalarında yıkımlar başladı!

Kocaeli İzmit'te devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında çalışmalar başladı. Çalışmalar dahilinde ilk yıkım işlemi gerçekleşti.

Bina yıkımlarında yeni dönem!

Kentsel dönüşüm ve diğer yıkımları gerçekleştirebilmek için "yıkım işleri müteahhitliği” altyapısı oluşturulacak. Söz konusu altyapı için şu anda taslak oluşturuldu. 

Bina yıkımlarında 'asbest' tehlikesi!

Bina yıkımları sırasında toz dumanı ile ortaya çıkan asbest, ölümcül risk taşıyor. Peki asbestten nasıl korunmalı? Hangi önlemler alınmalı? İşte detaylar...

Datça'da kaçak bina sahiplerinden yıkımlar durdurulsun talebi!

Muğla'nın Datça ilçesinde, 'İmar Barışı'na aykırı yapı kayıt belgesi alındığı sebebiyle yıkımlarına başlanan bina sahipleri, belediye önünde açıklamalarda bulundu.

cedit yıkımlar Haberi

cedit yıkımlar

İzmit Belediyesi Cedit Mahallesi'nde kentsel dönüşüm çalışmaları için düğmeye bastı. Kocaeligazetesi'nde yer alan habere göre; kentselödnüşüm projesi dahilinde Cedit Mahallesi'nde ilk kazma vurma işlemi gerçekleşti. Yüksek maliyet nedeniyle devredilen proje ile Büyükşehir Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ortaklığıyla yürütülüyor.

İki ekip halinde çalışmalar devam ediyor

Geçen Mart ayında uzlaşma için görüşmeler yapılırken  Cedit Mahallesi’nde kentsel dönüşüm çalışmaları için ilk yıkım bugün yapıldı. 1.541 hak sahbinin yer aldığı proje hakkında açıklama yapan Cedit Projesi Koordinatörü Emre Özkan, “Biz bu çalışmalara 2020’nin Eylül ayında başladı. Çalışma sürecimiz hız olduğu için, İzmit Belediyesi’nden verileri temin ettik. Hak sahiplerini belirledik. Hakkaniyet anlamında bir düzenleme yaptık. Bakanımız buraya gelip görüşmeler yapıldıktan sonra çalışma ofisi kuruldu. Haftanın 7 günü saat 8:30 ile 17:30 arası mesai yapıyoruz....