Çeşme dar gelirliler için konut projesi

Çeşme dar gelirliler için konut projesi

Çeşme Belediyesi'nin dar gelirli vatandaşlar için yapılan konut projesinin S.S. Çeşme Rüzgarlı Kent Konut Yapı Kooperatifi'ne devredilmesi kabul etmedi.

TOKİ Aydın Söke 100 bin konut kuraları bugün çekiliyor!

Dar gelirliler için konut üretmeye devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Aydın Söke 100 bin konut projesinde yer alan konutların kuraları bugün çekilecek.

Silifke Belediyesi'nden 'dar gelirliler için ucuz konut' müjdesi!

Mersin Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, dar gelirli aileler için sosyal ve ucuz konut müjdesi verdi.

Dar gelirliler için her yıl 100 bin sosyal konut projesi başlayacak!

Gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Amacımız her yıl en az 100 bin sosyal konut projesine başlamak." dedi...

TOKİ dul ve yetimlere ayrıcalık tanıyor mu?

TOKİ dar gelirliler için konut üretimine ara vermeden devam ediyor. Son başladığı 100 bin sosyal konut kampanyasına 1.1 milyon başvuru geldi. Peki TOKİ bu projelerde dul ve yetimlere ayrıcalık tanıyor mu?

Ankara Balalılar'a TOKİ’den 200 konut müjdesi!

TOKİ tarafından 2020 yılında dar gelirliler için 81 ilde yapılması planlanan 100 bin sosyal konutun 200 adedi Ankara Bala ilçesinin Şentepe Mahallesi’nde yapılacak.

TOKİ 2020 ucuz konut projelerine 4 günde 178 bin 302 başvuru!

TOKİ’nin kampanyasına talep yağıyor. Dar gelirliler için yapılacak 100 bin konut projesine 16 Aralık’tan bu yana başvuranların sayısı 178 bin 302 oldu...

TOKİ 100 bin konut başvuru şartları neler?

Dar gelirli vatandaşlara ev sahibi olmayı kolaylaştıran Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı dar gelirliler için 100 bin konut inşa edecek. Peki TOKİ 100 bin konut başvuru şartları başvuru şartları neler?

Dar gelirliler için TOKİ'den 100 bin ev!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, dar gelirli aileler için yılda 100 bin sosyal konut yapılacağının haberini verdi. Yapılması planlanan projeler, bölgelerin mahalle kültürlerine de uygun şekilde inşa edilecek. Konutlardan 2 bin 500’ünün inşaatına da başlandığını bildirildi...

Zenginler ve dar gelirliler arasında kira uçurumu!

Harcamalar içinde kira ve faturaların payı dar gelirli için artarken zengin için azalıyor. Bugün dar gelirli bir aile her 3 lirasının birini barınmak için harcıyor.

Emeklilere kira ve konut yardımı başlayacak mı?

Dar gelirliler için emekliler için kira ve yakacak yardımı büyük önem taşıyor. Peki emeklilere kira ve konut yardımı başlayacak mı?

Dar gelirliler için kira yardımı şartları nelerdir?

Dar gelirli ve SSK, SGK ve Bağkur emeklisi vatandaşlar için güzel haberler gelmeye devam ediyor. Ek ödemelerle gelirleri artan emekli vatandaşlar için kira yardımı gündeme geldi. Emekli kira yardımı nasıl alınır?

Dar gelirliler için kira yardımı başvuru şartları!

Bayram ikramiyesi, banka promosyonu gibi ödemelerle ek gelire kavuşan emeklilere, şimdi de ev desteği gündeme geldi. TOKİ halen konut projelerinden emeklilere yüzde 25 kontenjan ayırıyor.

Emekliler ve dar gelirliler nasıl kira yardımı alır?

SGK SSK Bağkur emeklisi kira ev desteği alma şartları nedir? Emekliye ve dar gelirliye kira yardımı nasıl alınır? İşte tüm detaylar...

Çeşme dar gelirliler için konut projesi

Çeşme dar gelirliler için konut projesi Çeşme dar gelirliler için konut projesi

Çeşme Belediyesi'nin dar gelirli vatandaşlar için 2018 yılında başlattığı 412 konut projesinde büyük bir gelişme oldu. Reisdere Mahallesi'nde 200 dönümlük alan içerisinde yer alan konut projesinin S.S. Çeşme Rüzgarlı Kent Konut Yapı Kooperatifi'ne devredilmesi istendi. Ancak dönemin belediye başkanı Muhittin Dalgıç'a yetki verilmesine ilişkin meclis kararı, Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran başkanlığında gerçekleşen Haziran ayı meclis oturumunda iptal etti.

Yeni Asır'da yer alan habere göre, alanın kooperatife devredilmesine ilişkin kararın iptal gerekçesi olarak, tahsisle ilgili hukuksuzluk ve kanuna aykırı durumlar olduğu söylendi. Tahsisin iptal edildiği kooperatife önce üye olan eski başkan Muhittin Dalgıç'ın 31 Mart yerel seçimlerinden sonra kooperatife başkan olduğu bildirildi.

Alınan kararla ilgili yaptığı açıklamada projeden vazgeçmediklerini söyleyen Belediye Başkanı Ekrem Oran, 'Biz sadece hukuksuz yapılan bir tahsisi kaldırdık....