cihangir Roma Parkı

cihangir Roma Parkı

Cihangirlerin, yeşil alan kalması için mücadele verdiği alana inşaat izni çıktı. Cihangir'deki Roma Park'ta, 25 Ekim'de başlayan ve arkeolojik kalıntılar bulunmasıyla durdurulan sosyal tesis inşaatına yeniden başlandı.

Roma Parkı'ndaki kazı 2. kez durduruldu!

İstanbul Cihangir’deki Roma Park’a dün sabah polis eşiliğinde iş makinaları girdi.Roma Parkı'ndaki izinsiz kazıyı ikinci kez halk durdurdu.

İBB'nin sosyal tesis inşaatına iptal davası!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesis inşaatı Cihangir Roma Bahçesi’nde devam ediyor. Mahalle sakinleri kamu yararı bulunmadığı gerekçesiyle yürütmenin durdurulması istedi.

Cihangir Roma Bahçesi'ndeki sosyal tesis inşaatı meclis gündeminde!

CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekci, Kültür Ve Turizm Bakanı Nabi Avcı tarafından yanıtlandırılması istemiyle İstanbul Cihangir'deki Roma Bahçesinde yapılan sosyal tesis inşaatına ve alandaki arkeolojik kalıntılarla ilgili alınan kararlara ilişkin soru önergesi hazırladı..

Beyoğlu Roma Bahçesi’ne sosyal tesis yapılacak!

İSTANBUL’un Beyoğlu ilçesindeki Cihangir Kılıçali Mahallesi’ndeki Roma Bahçesi’nin otoparkında yapımına başlanan ‘Cihangir İBB Sosyal Tesisleri’, İBB Meclisi’nde oy çokluğuyla planlara işlendi.

Cihangir'deki Roma Parkı'na inşaat izni çıktı!

Cihangirlerin, yeşil alan kalması için mücadele verdiği alana inşaat izni çıktı. Cihangir'deki Roma Park'ta, 25 Ekim'de başlayan ve arkeolojik kalıntılar bulunmasıyla durdurulan sosyal tesis inşaatına yeniden başlandı.

Cihangirliler, Roma Bahçesi'ne sosyal tesis kararını protesto etti!

Cihangir Güzelleştirme Derneği ve Beyoğlu Kent Savunması üyeleri, Cihangir Roma Bahçesi alanına sosyal tesis yapılması kararını protesto etti.

İşte Roma Parkı'na yapılacak sosyal tesis!

Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Cengiz Semercioğlu bugün köşesinde "Roma Parkı'na yapılacak sosyal tesis işte bu" başlıklı yazısına yer verdi. İşte yazının detayları..

Roma Parkı'ndaki kazı 2. kez durduruldu!

İstanbul Cihangir’deki Roma Park’a dün sabah polis eşiliğinde iş makinaları girdi.Roma Parkı'ndaki izinsiz kazıyı ikinci kez halk durdurdu.

Beyoğlu Roma Parkı için resmi açıklama!

Beyoğlu Belediyesi, eski Roma Bahçesi ile ilgili çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını, yapılacak olan sosyal tesisin Roma bahçesinin üst kısmında yer alan arkeolojik alandan bağımsız 1150 metrekarelik başka bir arsada inşa edileceğini açıkladı.

Cihangir'deki Roma Parkı yeşil alan kalacak!

Beyoğlu Belediyesi, İBB'nin Cihangir'deki Roma Parkı'nda başlattığı çalışmaların detaylarını HT İstanbul'a açıkladı: "Sosyal tesis Roma Parkı'na değil, parkın üst kısmında yer alan arkeolojik kazı alanından bağımsız otopark bölümüne yapılacak".

Cihangir Roma Parkı'ndaki yıkımlar durduruldu!

Cihangir'de bulunan ve Sanatkarlar Parkı olarak da bilinen Roma Parkı’nda ‘Cihangir Sosyal Tesisi’ yapmak için başlayan yıkım durduruldu.

Cihangir'deki Roma Parkı’na sosyal tesis mi yapılıyor?

Cihangir’de altında tarihi eserler bulunduğu için Roma Parkı olarak adlandırılan Sanatkarlar Parkı’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yapı İşleri Müdürlüğü tarafından, ‘Cihangir Sosyal Tesisi İnşaatı’ başlatıldı.

Cihangir Roma Park imara mı açılacak?

Cihangir’de, Roma Park’ın merdivenlerinden İstanbul’u kucaklamak şahane bir fırsat. Asıl mesele, Roma Park imara açılmak istenmesi. Semtin tek nefes alma noktası yok olma tehlikesiyle karşı karşıya.

Murathan Lojistik'in kullandığı Ayhan Tır Parkı icradan 3.6 milyon TL'ye satılacak!

İzmir 3. İcra Müdürlüğü, Murathan Lojistik'in kira şerhi bulunan ve Ayhan Tır Parkı olarak bilinen iki işyerini toplamında 3 milyon 696 bin TL'ye satacak. Satışlar, 24 Temmuz Salı günü 14:35-14:45 saatleri arasında yapılacak

cihangir Roma Parkı Haberi

cihangir Roma Parkı

Cihangirlerin, yeşil alan kalması için mücadele verdiği alana inşaat izni çıkt Cihangir'deki Roma Park'ta, 25 Ekim'de başlayan ve arkeolojik kalıntılar bulunmasıyla durdurulan sosyal tesis inşaatına yeniden başlandı. İstanbul Arkeoloji Müzeleri Müdürlüğü, alanda inşaat yapılmasına engel olacak tarihi eserin buhınmadığını bildirdi. Mahalleli ise " İhtiyacımız olan en son şey sosyal tesis. Yeşil alan istiyoruz. Park, park olarak kalmalı. En azından dava süreci beklenmeli" diyor. 


İhtiyacımız yok

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Cihangir Güzelleştirme Derneği, Beyoğlu Kent Savunması üyelerinin ve mahalle halkının karşı çıktığı 'Cihangir Sosyal Tesisi' projesinde ısrarlı. İnşaat başladığı gün, doğa ve yaşam savunucuları, parkta toplanmış, iş makineleri durdurulmuştu. 


Kepçenin kazdığı alanda, Osmanlı seramiğinden yapılmış, yeşil sırlı dipformu, Bizans dönemine ait sarnıç ve çömlek kalıntıları bulunmuştu. İnşaat çalışmaları, arkeologların kazı yapması için durdurulmuştu. 


Alanın...