çimento fiyatları arttı mı

çimento fiyatları arttı mı

TürkÇimento Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Yücelik, İMKON tarafından çimento fiyatlarındaki yükseliş neden gösterilerek başlatılan iş durdurma eyleminde çimento sektörüne haksızlık edildiğine dikkat çekti. 

TÜRKÇİMENTO ve ÇEİS'ten çimento fiyatları açıklaması!

Çimento sektörünün çatı kuruluşları TÜRKÇİMENTO ile Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS), çimento fiyatlarıyla ilgili medyadaki tartışmalar ve çimento endüstrisinde meydana gelen maliyet yükselişleri üzerine kamuoyunu bilgilendirmek için ortak bir açıklama gerçekleştirdi. 

Çimento fiyatlarındaki artış konut sektörünü nasıl etkileyecek?

Türk çimento sektörünün çatı kuruluşlarından olan Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası'ndan çimento fiyatlandırma politikalarına ve konut sektörüne ilişkin açıklama geldi. ÇEİS Başkanı Suat Çalbıyık, konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Çimento fiyatları koronavirüsten nasıl etkilendi?

ÇEİS Yönetim Kurulu Başkanı Suat Çalbıyık, yaptığı açıklamada, çimento sektörünün en büyük motivasyonunun Türkiye’nin kalkınmasına sağladıkları katkı olduğuna dikkat çekti. Çalbıyık, bu katkıyı Kovid-19 sürecinde de sürdürdüklerini belirtti...

Çimento fiyatları 13 Şubat 2015!

Çimento, su ile karıştırılıp plastik hamur durumuna geldikten bir süre sonra havada ya da su içinde yavaş yavaş katılaşır. İşte çimento fiyatları 13 Şubat 2015...

Çimento fiyatları 12 Şubat 2015!

Çimento sektöründe fiyatlar bir yıl içinde tam yüzde 40 oranında arttı. Çimentodaki bu artış, inşaat maliyetine yüzde 35 olarak yansıdı. İşte çimento fiyatları 12 Şubat 2015...

Çimento fiyatları 6 Şubat 2015!

Rekabet Kurumu'nun 'rekabeti ihlal gerekçesiyle' bugüne kadar kestiği 88 milyon TL'lik cezaya aldırmayan çimento sektöründe fiyatlar bir yılda tam yüzde 40 arttı. İşte Çimento fiyatları 6 Şubat 2015...

Çimento fiyatları 26 Ocak 2015!

Rekabet Kurumu'nun 'rekabeti ihlal gerekçesiyle' bugüne kadar kestiği 88 milyon TL'lik cezaya aldırmayan çimento sektöründe fiyatlar bir yılda yüzde 40, son üç ayda yüzde 11 arttı. İşte Çimento fiyatları 26 Ocak 2015

Çimento fiyatları bir yılda yüzde 40 arttı!

Rekabet Kurumu'nun 'rekabeti ihlal gerekçesiyle' bugüne kadar kestiği 88 milyon TL'lik cezaya aldırmayan çimento sektöründe fiyatlar bir yılda yüzde 40, son üç ayda yüzde 11 arttı. Bu artış, inşaat maliyetine yüzde 35 yansıdı...

Kentsel dönüşümle çimento fiyatları yüzde 60 zamlandı!

6 milyon konutun yenilenmesi kapsamında kentsel dönüşümle hızlanan inşaat üretiminden gelen yoğun çimento talebine fiyat artırarak cevap veren çimento şirketleri, çimento fiyatlarına yüzde 60 civarında zam yaptı...

Müteahhitler çimento fiyatları için çözüm bekliyor!

Müteahhitler tarafından başlayan inşaat durdurma eylemi geçtiğimiz günlerde sona erdi. İnşaatın yeniden başladığını söyleyen sektör temsilcileri çimento fiyatları için çözüm beklediğini dile getirdi.

Çimento üreticilerinden daire fiyatları için çağrı!

Müteahhitlerin yüksek tutardan fiyatlarla sattığı belirtildiği çimento fiyatları için tepki geldi. Üreticiler, müteahhitlerin daire fiyatlarını yüzde 50 indirmesi durumunda çimentoyu ücretsiz verileceğini dile getirdi. 

Müteahhitler çimento fiyatlarının düşmesini bekliyor!

Müteahhitler, son zamanların gündem konuları arasında yer alan çimento fiyatlarındaki yükselişten sonra bu alanda getirilen bazı ihracat kısıtlamalarının fiyatlara düşüş şeklinde yansımasını bekliyor.

TÜRKÇİMENTO ve ÇEİS'ten çimento fiyatları açıklaması!

Çimento sektörünün çatı kuruluşları TÜRKÇİMENTO ile Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS), çimento fiyatlarıyla ilgili medyadaki tartışmalar ve çimento endüstrisinde meydana gelen maliyet yükselişleri üzerine kamuoyunu bilgilendirmek için ortak bir açıklama gerçekleştirdi. 

Rekabet Kurumu'ndan çimento fiyatları için öneri!

Son zamanlarda yükselen çimento fiyatlarına yönelik açıklama bulunan Rekabet Kurumu Kurucu Başkanı Prof. Dr. Aydın Ayaydın Rekabet Kurumu'nun konuyla ilgilenmesi gerektiğini dile getirdi. 

Çimento fiyatları 2021!

Çimento fiyatları, çimentonun özelliklerine, türüne ve kullanılacağı bölgeye göre değişkenlik gösteriyor. Peki, 2021 yılında beyaz çimentonun fiyatı ne kadar? İşte çimento fiyatları 2021...

İstanbul'da ofis fiyatları hangi ilçelerde arttı?

Koronavirüs salgını ofis pazarını nasıl etkiledi? Ofis metrekare fiyatları arttı mı? REIDIN tarafından konuya ilişkin bir çalışma yapıldı. İşte o çalışmanın sonuçları ve Kovid-19 sürecinde ofis pazarı verileri...

İstanbul'da konut fiyatları en çok hangi ilçede arttı?

İstanbul İstatistik Ofisi tarafından İstanbul Ekonomi Bülteni - Konut Piyasası Nisan 2021 verileri açıklandı. Peki verilere göre İstanbul'da kaç konut satıldı? İstanbul'daki ev fiyatları arttı mı? İşte detaylar...

AB ülkelerinde konut fiyatları arttı!

Avrupa Birliği'nde (AB) ev fiyatları 2020'nin dördüncü çeyreğinde 2019 yılının aynı dönemine göre yüzde 5,7 oranında arttı.

Hangi şehirde kira fiyatları arttı? 

Pandemi ile beraber İstanbul'dan kaçmak isteyen vatandaşların ilk tercihi Bodrum oldu. Bodrum'a olan bu yönelimlerle  ilçede kira fiyatları bir hayli arttı.

İstanbul'da perakende ve toptan fiyatlar arttı!

İTO verilerine göre, İstanbul'da ocak ayında bir önceki aya göre perakende fiyatlar yüzde 1.16, toptan fiyatlar yüzde 1.31 arttı.

Pandemide İstanbul'da ev fiyatları da, geri dönüş süresi de arttı!

“Gayrimenkul Piyasası Araştırması 2020” başlıklı araştırmasına göre, pandeminin etkili olduğu 2020 yılında İstanbul’da ev fiyatları arttı. Kentte yatırım için ise, kira dönüşü en hızlı olan 500 bin TL’ye kadar olan konutlar öneriliyor.

Balıkesir Gönen’de ikinci el daire fiyatları arttı!

Son zamanlarda arsa fiyatlarının arttığı ve inşaat maliyetlerinin yükseldiği Balıkesir Gönen'de ikinci el daire fiyatlarında da artış yaşanıyor.

çimento fiyatları arttı mı Haberi

çimento fiyatları arttı mı

TürkÇimento Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Yücelik, İMKON tarafından çimento fiyatlarındaki yükseliş neden gösterilerek başlatılan iş durdurma eyleminde çimento sektörüne haksızlık edildiğine dikkat çekti. 

Dünya Gazetesi'nden Talip Öztürk'ün haberine göre; maliyet artışlarının altını çizen Yücelik, ağır şartlar altında 4 senedir üretim yaparken ezildiklerine dikkat çekerek, dünyanın en ucuz ve maliyeti en yüksek çimentosunun Türkiye’de üretildiğine vurgu yaptı.

TürkÇimento tarafından gerçekleştirilen Anadolu Buluşmaları’nın yeni durağı Gaziantep oldu. Gaziantep Sanayi Odası’nda yapılan toplantıya TürkÇimento Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Yücelik, Başkan Vekili Adil Sani Konukoğlu, Başkan Yardımcısı Nihat Özdemir, DÜNYA Genel Koordinatörü Vahap Munyar, DÜNYA Genel Yayın Koordinatörü Talip Aktaş ve Habertürk yazarı Abdurrahman Yıldırım katılım gösterdi. 

Fiyat tartışmasında sular durulmuyor

İnşaat sektöründeki bir süredir en önemli gündem maddesi olan çimento fiyatları tartışmasında...