değer artış kazancı hesaplama 2019

değer artış kazancı hesaplama 2019

Milyonlarca ev sahiplerini ilgilendiren vergi dönemi 1 Temmuz itibariyle başlıyor. Kira ve değer artış kazancı vergisi ikinci taksit ödemeleri 31 Temmuz'da sona erecek.

2 soruda 2B arazilerin satışında değer artış kazancı hesabı!

Kurtuluş Partners Vergi Uzmanı Mustafa Bey,2B arazilerin satışında değer artış kazancı hesabını 2 soruda tüm detaylarıyla açıkladı...

Değer artış kazancı vergisi 2. taksitinde son 5 gün!

İlk taksiti Mart ayı içerisinde ödenen değer artış kazancı vergisinde 2. taksit ödemeleri 31 Temmuz'da sona eriyor. Buna göre değer artış kazancı vergisi 2. taksitinde son 5 gün kaldı..

Değer artış kazancı vergisi 2. taksitinde son 6 gün!

Gelir Vergisi Kanunu gereğince ödenen değer artış kazancı vergisinde 2. taksit ödemeleri 31 Temmuz'da sona eriyor. Buna göre, değer artış kazancı vergisi 2. taksitinde son 6 gün kaldı..

Değer artış kazancı vergisi ödenen bankalar!

Değer artış kazancı vergisi için 2. taksitler ay sonuna kadar ödenebiliyor. Vergi anlaşmalı bankalar aracılığı ile de ödenebiliyor. İşte değer artış kazancı vergisi ödenen bankalar..

Değer artış kazancı vergisi nereye yatıyor?

İlk taksit ödemeleri Mart'ta yapılan değer artış kazancı vergisinde 2. taksit ödemeleri Temmuz ayı içerisinde yapılıyor. Peki, değer artış kazancı vergisi nereye yatıyor?

Değer artış kazancı vergisinde son 15 gün!

İlk taksit ödemeleri Mart ayı içerisinde yapılan değer artış kazancı vergisinde, ikinci taksit dönemi 15 gün sonra 31 Temmuz'da sona eriyor..

Değer artış kazancı vergisi ödeme tarihi 2017!

Değer artış kazancı vergisi, satılan taşınmaz mallardan elde edilen gelirler için ödeniyor. Peki, değer artış kazancı vergisi ödeme tarihi 2017 ne zaman?

2017 yılı değer artış kazancı vergisi 2. taksiti!

İlk taksitleri Mart ayı içerisinde ödenen 2017 yılı değer artış kazancı vergisinin 2. taksiti 1 - 31 Temmuz tarihleri arasında ödeniyor..

Değer artış kazancı vergisi 2. taksit son günü 2017!

Değer artış kazancı vergisi, için 2. taksit ödemeleri 1 Temmuz'da başladı. Peki, değer artış kazancı vergisi 2. taksit son günü 2017 ne zaman?

Değer artış kazancı vergisi 2. taksiti nereye ödenir?

Geçtiğimiz sene en fazla 5 senelik gayrimenkulünü satarak en az 11 bin TL kazanç elde eden kimseler vergi borcunun ilk taksitini Mart'ta ödedi. Peki, Temmuz'da 2. taksiti ödenecek değer artış kazancı vergisi ödemeleri nerede yapılır?

Değer artış kazancı vergisi 2. taksiti ödeme işlemleri!

Değer artış kazancı vergisi için 2. taksitler 31 Temmuz'a kadar ödeniyor. Peki, vergi nereye nasıl ödenir? İşte değer artış kazancı vergisi 2. taksiti ödeme işlemleri..

Değer artış kazancı vergisi 2. taksit dönemi yarın başlıyor!

Vergi takvimine göre değer artış kazancı vergisinin 2. taksit dönemi yarın başlıyor. Vergiler ilgili vergi dairesine giderek veya internet şubesi aracılığı ile ödenebiliyor..

Değer artış kazancı vergisi 2. taksiti hesabı 2017!

Değer artış kazancı vergisi mükellefleri ilk taksitini Mart ayı içerisinde ödedi. Vergide ikinci taksitler Temmuz ayında ödenecek. Peki, değer artış kazancı vergisi 2. taksiti hesabı 2017 nasıl yapılır?

Değer artış kazancı vergisi 2. taksit dönemi 2017!

Değer artış kazancı vergisi için ilk taksit ödemeleri Mart ayında ödenmişti. Verginin 2. taksit dönemi ise yaklaşıyor. Peki, değer artış kazancı vergisi 2. taksit dönemi 2017 ne zaman?

değer artış kazancı hesaplama 2019

değer artış kazancı hesaplama 2019 değer artış kazancı hesaplama 2019

2018 yılında meskenini kiraya verip ev sahipleri ile evini satan kimselerin elde ettikleri gelir için gelir vergisi ödemeleri gerekiyor. Gelir vergisi ilk taksit ödemeleri 1 Mart'ta başlayıp, 31 Mart'ta sona ermişti. 

Kira ve değer artış kazancı vergisi ikinci taksit ödemeleri ise 1 Temmuz'da başlayıp 31 Temmuz'da sona erecek. Açıklanan tarihler arasında beyan vermeyen ve ödemelerini yapmayan mükellefler faizle karşı karşıya kalabilir.

Kira gelir vergisini, 2018 yılı içerisinde meskenini kiraya verip 3 bin 800 TL'den fazla gelir elde edenler ödüyor. Bu sınırın altında kalan gelirler için vergi ödenmediği gibi beyanname verilmesine gerek kalmıyor.

Vergiler nereye ödenecek?

Kira gelir vergisi ve değer artış kazancı vergisi için ödemeler vergi dairelerine yapılacak.

Kimler hangi vergiyi ödemek zorunda?

1- Türkiye'de yer alan tüm gayrimenkuller için emlak vergisi ödenmesi gerekiyor.
2-...