26 / 06 / 2022

devletin kasasına en fazla gelir sağlayan iller sıralama

devletin kasasına en fazla gelir sağlayan iller sıralama

Kocaeli, geçen yıl ülke genelinde devletin kasasına en fazla gelir sağlayan iller arasında İstanbul ve Ankara'nın ardından 3'üncü sırada yer alırken, bütçeden en fazla harcayan iller sıralamasında ise 9'uncu oldu.

Konut yatırımcısına en fazla kazandıran iller belli oldu

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası verilerine göre, Konut Fiyat Endeksi bir önceki yılın aynı ayına göre nominal olarak yüzde 96,4, reel olarak ise yüzde 26,9 oranında arttı. Bu verilere göre konut yatırımcısına en çok kazandıran iller belli oldu. İşte detaylar...

Ne altın, ne dolar... Gümüş, yatırımcısına kazandırdı!

Yeni güne rekor bir yükselişle başlayan gümüş, yatırımcılar ve meraklıları tarafından yakından takip ediliyor. Gümüş fiyatları bugün rekor yükselişle tarihi zirvesine yaklaştı ve yatırımcısına en çok kazandıran emtia yatırımlarından oldu. İşte 4 Mart 2022 gümüş fiyatı...

Kiralar en çok hangi illerde arttı?

Uzun zamandır kapalı olan okulların açılmasından sonra ardından, gözler kiralara çevrildi. Peki konut kiralamada yatırımcısına en çok kazandıran il hangisi?

İzmir’de gayrimenkul yatırımcısına en çok kazandıran ilçe hangisi oldu?

Denge Değerleme, İzmir Pandemi Öncesi ve Sonrası Yazlık Gayrimenkul İlçe Raporu’na göre, İzmir'de gayrimenkul yatırımcısına en çok kazandıran ilçe Çeşme oldu.

Deprem sigortasına en çok talep hangi bölgede?

Büyük can ve mal kaybına sebep olan 17 Ağustos 1999'daki Marmara Depremi'nden sonra zararların en aza indirgenmesi için getirilen Zorunlu Deprem Sigortası, Türkiye'deki 17 milyon 682 bin 80 konuttan sadece yüzde 56,70'inde var.

Gayrimenkul başına en yüksek ücret hangi şehirlerde ödendi?

Türkiye genelinde geçen sene gayrimenkul satışında beyan edilen ortalama tapu değeri 187,5 bin TL şeklinde olurken, en yüksek rakam 413 bin TL ile mega kent İstanbul, 304,6 bin TL ile Muğla ve 239,5 bin TL ile İzmir'de kaydedildi.

Harçlardan gelecek yıl 35 milyar lira gelir bekleniyor!

Devletin kasasına gelecek yıl tapu harçlarından 18,4 milyar lira, yargı harçlarından yaklaşık 7 milyar lira girmesi öngörülüyor.

Tepe Emlak'ın Bilkent Center'ına 'En İyi Alışveriş Merkezi Renovasyonu' ödülü!

Tepe Emlak Yatırım'ın yönetiminde yenilenip birkaç markayı bünyesine dahil eden Bilkent Center, İngiltere'nin en saygın küresel dergilerinden Retail and Leisure International tarafından ödülün sahibi oldu.

2020'nin 7 ayında 1 milyon 423 bin 627 gayrimenkul satıldı!

Temmuz 2020'de 365 bin 179 gayrimenkul satıldı. İlk 7 ayda toplam gayrimenkul satış sayısı 1 milyon 423 bin 627 oldu. Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, tapu harcı ile devletin kasasına toplamda 9,6 milyar TL girdiğini belirtti. 

AVM yatırımcılarından normalleşme sürecinde kiracılarına destek!

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Yönetim Kurulu, normalleşme takviminin devam eden aşamalarında, iş ortakları olarak gördükleri kiracılarına en üst seviyede destek vermek için kararlı olduklarını açıkladı.

İmar Barışı'na en çok başvuru Beykoz'dan yapıldı!

İstanbul’da imar Barışı'na en çok başvuru yapılan ilçe Beykoz oldu. Beykoz’da 35 binin üzerinde kişi başvuruda bulundu.

Konutta en çok kazandıran il Antalya oldu!

Gayrimenkul Borsası A.Ş tarafından hazırlanan 5 Büyükşehir Değer Endeksi'ne göre Antalya yatırımcısına en çok kazandıran il oldu...

DASK: En kısa sürede hasar tespitine başlayacağız!

Elazığ’da 42 bin 955, Malatya’da 62 bin 680 konutun Zorunlu Deprem Sigortası bulunuyor. Bu zamana kadar 750'ye yakın ihbar aldığını açıklayan DASK, hasar tespit çalışmalarına en kısa sürede başlayacaklarını açıkladı. 

devletin kasasına en fazla gelir sağlayan iller sıralama Haberi

devletin kasasına en fazla gelir sağlayan iller sıralama


Kocaeli, geçen yıl ülke genelinde devletin kasasına en fazla gelir sağlayan iller arasında İstanbul ve Ankara'nın ardından 3'üncü sırada yer alırken, bütçeden en fazla harcayan iller sıralamasında ise 9'uncu oldu.


Kocaeli devletten bir aldıysa karşılığını 12 olarak geri verdi. Sanayi kenti Kocaeli, geçen yıl devletin kasasına 41 milyar 443 milyon 276 bin lira aktarırken, bütçeden 3 milyar 540 milyon 172 bin lira aldı.


AA'nın haberine göre, Geçen yıl devletin kasasına 41 milyar 443 milyon 276 bin lira aktaran Kocaeli, bu tutarın 40 milyar 595 milyon 346 bin lirasını vergi gelirlerinden elde etti.


Söz konusu rakamlara göre, devletin kente yaptığı her 1 liralık harcama, 11,7 lira olarak geri dönerken, bütçeden 3 milyar 540 milyon 172 bin lira alan Kocaeli, Türkiye genelinde toplanan merkezi...