Dhmi kira ödemelerinin ertelenmesi

Dhmi kira ödemelerinin ertelenmesi

CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, havalimanı kira ertelemelerine yönelik açıklama yaptı. 

Pandemi nedeniyle kapalı olan restoran ve kafelerin kira ödemelerinin askıya alınması önerisi!

Pandemi nedeniyle kapalı olan restoran ve kafelerin gerekli tedbirler alınarak açılması, fatura ve kira ödemelerinin askıya alınması önerisi meclis gündemine taşındı. CHP'li Göker, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Kiraları iptal edilen DHMİ esnafı karardan memnun!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, DHMİ tarafından işletilen havalimanlarından 2020 yılı için kira alınmayacağını dile getirmişti. Söz konusu karardan havalimanı esnafını memnun etti. 

DHMİ tarafından işletilen havalimanlarından kira alınmayacak! 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, DHMİ tarafından işletilen havalimanlarından 2020 yılı için kira alınmayacağını dile getirdi. 

TAV Havalimanları, kira ödemelerini 2024 yılına erteledi!

TAV Havalimanları, DHMİ tarafından Antalya, Ankara, Gazipaşa, İzmir ve Bodrum havalimanlarının işletme hakkı sürelerinin ikişer yıl uzatıldığını ve kira ödemelerinin 2024 yılına ertelendiğini açıkladı.

Esnafa kira yardımı ödemeleri başladı!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnafa kira yardımı ve gelir kaybı desteği ödemelerinin bugün başladığını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden kira ödemelerine erteleme!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, pandemi kısıtlamaları boyunca, İBB'ye ait gayrimenkullerde kira ödemelerinin ertelendiğini açıkladı.

Bendevi Palandöken: Koronavirüs salgını kira ödemelerinde mağduriyete neden oldu!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken yaptığı açıklamada salgın sebebiyle çok sayıda iş yerinin faaliyetlerine ara verdiğini, kira ve fatura ödemelerinin mağduriyete neden olduğunu kaydetti.

İtalya'da eğlence sektörü çalışanlarından kira eylemi!

Italya'nın Naples kentinde eğlence sektörü çalışanları kira ve fatura ödemelerinin durdurulmalarını talep ediyor...

Kiralama sözleşmelerinde yeni değişiklikler yapıldı!

Koronavirüsle mücadele edilen şu günlerde kira sözleşmelerinde, kira indirimleri, kira ödemelerinin ertelenmesi, belirli süreliğine kira alınmaması gibi değişiklikler yapıldı.

Hazineye ait arazileri kiralayan çiftçilerin ödemelerini erteledik!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tarım üretimini desteklemek amacıyla hazineye ait tarım arazilerini kiralayan çiftçilerin nisan, mayıs ve haziran ayı kira ödemelerinin 6 ay süreyle ertelendiği dile getirdi.

Afyonkarahisar'da kiraların ertelenmesi için kampanya başlatıldı!

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) öğrencilerinin yoğun olarak bulunduğu Erenler Mahallesi'ndeki apart, yurt ve dairelerin kira ödemelerinin ertelenmesi için kampanya başlatıldı.

Kiracılar dikkat! Kira ödemeleri nasıl yapılacak?

Koronavirüs salgını nedeniyle pek çok hukuki ve ekonomik tedbirler alındı. Milyonlarca kiracı da kira ödemelerinin nasıl olacağını düşünüyor. İşte merak edilen o sorunun yanıtı...

Şehir hastanelerinin kira ödemelerinde hata mı yapıldı?

Şehir hastanelerinde muhasebe kayıtları doğru tutulmadığı, kira ödemelerinin ise Giderler Hesabı’na borç kaydedilmek suretiyle yapıldığı iddia edildi.

Dhmi kira ödemelerinin ertelenmesi Haberi

Dhmi kira ödemelerinin ertelenmesi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grubu'nda yaptığı konuşmada, havalimanı kira ödemelerine yönelik eleştiride bulundu.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; İstanbul Havalimanının 2018 ve 2019'un 18 milyar liralık kira bedelinin daha önce ertelendiğini şimdi de  2020-2021'in kira bedelinin ertelendiğini belirten Kılıçdaroğlu, "Biz ödemeyeceğiz kira bedelini" dendiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, "Esnafa gelince aslan, bunlara gelince tipik bir kedi." dedi.

Kılıçdaroğlu, 1 milyon 300 bin esnafa 7 milyar lira verildiğini, 4 kişinin sadece kira ertelemesinin 36 milyar olduğunu belirterek, esnafa, "Bunlara gidip oy verirsen iki elim iki yakanda olur." diyerek eleştiri yaptı. Türkiye'deki esnaf kadar sıkıntı yaşan başka hiçbir esnaf olmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, "O kadar ileriye gittiler ki, 4 kişi 'Kira ödeyeceğiz ama paramız yok' diyor.  Bunlardan biri, 'Şartlar uygun olursa Kanal İstanbul...