dolar konut fiyatlarını nasıl etkiler

dolar konut fiyatlarını nasıl etkiler

Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, "Doların yükselişi konut fiyatlarına nasıl yansır?" başlıklı analizini kaleme aldı. İşte Kireçci'nin 5 maddelik o analizi...

Düşük faizli konut kredisi ev fiyatlarını yükseltecek!

Dünya Gazetesi köşe yazarı H. Bader Arslan, bugünkü köşesinde konut fiyatlarını ve konut sektörünü kaleme aldı. İşte H. Bader Arslan'ın 'Konut fiyatları ve satışlarında artış' başlıklı yazısı...

1915 Çanakkale Köprüsü konut fiyatlarını uçurdu!

Son tabliye montajının gerçekleştirileceği 1915 Çanakkale Köprüsü, çevresinde yer alan ilçelerdeki ev fiyatlarını adeta uçurdu. Köprüye yakın bölgelerde bulunan ilçelerde en düşük konut fiyatı 275 bin Türk Lirası oldu.

Türkiye konut fiyatlarının en çok yükseldiği ülke!

Dünya genelinde, son bir senede konut fiyatlarının en fazla yükseldiği ülkenin Türkiye olduğunu dile getiren gayrimenkul sektöründe üst düzey yönetici olan Tarık Seçkin, konut üretiminde müteahhitlerin beklemeye geçmesiyle kiraların kış aylarında da yükselişi sürdüreceğine vurgu yaptı. 

İnşaat maliyetleri konut fiyatlarını nasıl etkiledi?

İnşaat maliyetlerindeki artış son yıllarda bir hayli arttı. Özellikle emtia fiyatlarındaki durdurulamayan artış konut fiyatlarında tavan yapmasına neden oldu. 

Ertelenen nikahlar konut ve kira fiyatlarını yükseltti! 

Son aylarda konut fiyatlarında ve kiralarında gözle görülür büyük bir artış yaşanıyor. Finans Uzmanı Dr. Hakan Yıldırım, nikahlardaki ertelemelerin konut fiyatlarını yükselttiğini dile getirdi. 

Türkiye konut ve kira fiyatlarının en çok arttığı ülke oldu!

Avrupa genelinde konut fiyatlarının en çok arttığı ülkeler araştırıldı. Türkiye bu ülkeler arasında ilk sırada yer aldı. 

Nazmi Durbakayım: Otopark şartı konut fiyatlarını düşürebilir!

İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, otoparklarda yeni düzenleme yaparak binalarda otopark alanı ayrılması şartının konut fiyatlarını düşüreceğini söyledi. 

Koronavirüs salgını Almanya'da yüksek konut fiyatlarını etkilemedi!

Bundesbank tarafından yayınlanan rapora göre; koronavirüs salgınında Alman şehirlerinde yüksek konut fiyatlarına etkisinin sınırlı olduğu belirtildi.

Konut fiyatlarının en çok arttığı il hangisi?

Bir yıllık sürede satılık konut fiyatlarının en çok artış gösterdiği illerin başında yüzde 53,5 ile Gaziantep geldi...

İnşaatta yerli üretim konut fiyatlarını düşürecek mi?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı inşaat malzemelerinde yerli üretim için harekete geçti. Peki yerli üretim yapılması konut fiyatlarını nasıl etkileyecek?

Kovid-19 İstanbul'da konut fiyatlarını nasıl etkiledi?

Kovid-19 İstanbul'da konut fiyatlarının artmasına sebep oldu mu? Salgından etkilenen gayrimenkul sektöründe fiyatlar nasıl değişti? İşte detaylar...

Konut fiyatlarını artıran fırsatçılara sert tepki!

Kamu bankalarının tarihin en uygun koşullu konut kredisi kampanyasını başlamasıyla konut fiyatlarına fahiş zamlar yapıldı. Konut fiyatlarındaki ciddi artışa birçok şikayet geldi. 

Konut kredisi faizlerindeki indirim ev fiyatlarını artırdı mı?

Ünlü Emlak Müşaviri Salim Taşçı, konut kredilerinde faiz oranlarının düşmesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Taşçı, Türkiye'de ne zaman konut kredileri ucuzlasa hemen sonrasında konut fiyatlarının yükseldiğini, haksız zam fırtınası estiğini belirtti...

dolar konut fiyatlarını nasıl etkiler Haberi

dolar konut fiyatlarını nasıl etkiler

Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, kendi Twitter hesabı http://twitter.com/TebernKireci1'den, "Doların yükselişi konut fiyatlarına nasıl yansır?" başlıklı analizini kaleme aldı. İşte Kireçci'nin 5 maddelik analizi...

1) Dolar ve döviz çok sert yükseliyor. Açıklamalar devam ederse sert yükselişin sürdürecek. Türkiye ekonomi yönetimi ve hükümet Londra finans baronlarıyla inatlaşıyor. Bu inatlaşma nerede kopar? Kim kazanır?

2) Boğazına kadar doları olanlar da dahil doları olduğu için kimse sevinmesin. Dolardaki artış fiyatlara fazlasıyla yansıyacak. Üstüne necip halkımızın fırsatçılığı da ilave edilince fiyatlarda çok daha yüksek artışlar söz konusu olacak. Ama olan orta ve alt gelir grubuna olacak.

3) Şimdi bir takım ekonomistler, ekonomi profesörleri ve eski ekonomi yöneticileri çıkacak ve şunu diyecek: Doların yükseleceğini söylemiştim.

4) Bu...