dünya ülkeleri konut fiyatları

dünya ülkeleri konut fiyatları

Küresel çapta ev fiyatları düşük faiz oranları ve hanehalkı tasarruflarının konut alımlarını desteklemesiyle 2005 yılından beri en büyük yükselişini yaşadı. 

Dünya genelinde konut fiyatları hangi ülkelerde arttı?

Küresel çapta ev fiyatları düşük faiz oranları ve hanehalkı tasarruflarının konut alımlarını desteklemesiyle 2005 yılından beri en büyük yükselişini yaşadı. 

Türkiye konut fiyatlarında dünya lideri!

Reel bir yatırım şeklinde konutlar 11.5 senede yüzde 393’lük toplam getiriyi buldu. Hatta son bir senede Türkiye konut fiyatlarında dünya birincisi haline geldi. 

Dünya genelinde ev fiyatları en çok hangi ülkede arttı?

Konut ve ticari emlak danışmanlığı şirketi Knight Frank'ın hazırladığı küresel konut fiyatları endeksi, dünya genelinde ev fiyatlarındaki en çok artışın yaşandığı yerleri gözler önüne serdi. Peki dünya genelinde ev fiyatları en çok hangi ülkede arttı? İşte ayrıntılar...

DünyaŞehir Kartal geliyor! Yeni proje!

14 bin 500 metrekare alan üzerinde yükselen DünyaŞehir Kartal projesi, Kartal'da inşa ediliyor. Projede konut teslimlerinin Aralık 2022'de yapılması planlanıyor.

Dünya’da konut fiyatları yükseliyor!

Satış Çözümleri kurucusu Soner Keleş, devam eden pandemi sürecine rağmen başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere dünya genelinde  otuza yakın şehirde konut fiyatlarının yüzde 10 nun üstünde yükseldiğini değerlendirdi...

Dünya genelinde ev fiyatları ne durumda? 

Konut fiyatları dünya genelinde artışa geçmiş durumda. Peki, uzmanlar bu artış hakkında neler diyor? İşte yorumlar...

Dünya genelinde konut fiyatları en çok hangi kentlerde arttı?

Uluslararası emlak şirketi Knight Frank tarafından yapılan araştırmaya göre, dünya genelinde konut fiyatlarının en çok arttığı kentler arasında Ankara, İzmir ve İstanbul zirvede...

Dünya jet-seti Türkiye'den ev kiralayacak!

Dünya 'jet-seti'i ev kiralamada Türkiye'yi tercih ederek markalı konut projelerine yöneldi. Projelere en çok talep Rus, Avrupalı, Azeri ve Araplardan geliyor. 

Dünya Ekonomik Forumu: Konut fiyatları reel ekonomiden uzaklaşıyor!

Dünya Ekonomik Forumu'nun (WEF) Küresel Riskler Raporu yayınlandı. Rapora göre konut fiyatları reel ekonomiden uzaklaşıyor.

Dünya borç batağına saplanıyor!

Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, kendi Twitter hesabından "Dünya borç batağına saplanıyor" başlıklı analizini kaleme aldı. İşte Kireçci'nin 5 maddelik analizi...

Hadise, dünya yıldızlarına komşu oluyor!

Şarkıcı Hadise, George Clooney ve Madonna gibi dünya yıldızlarının oturduğu Como Gölü’nden konut satın almak için 20 milyon lirayı gözden çıkardı.

Nef'in dünya markası olma hedefine adım adım!

Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, İnşaat ve Konut Konferansı’nda önemli açıklamalarda bulundu. Timur, Nef Global ile gayrimenkulde bir dünya markası olma hedefine adım adım yaklaştıklarını anlattı.

Dünya konut krizine etkili çözüm: Çevre dostu evler!

Dünya konut krizine etkili çözüm bulundu. Cal-Earth şirketi, evlerin yapımında kum ve kil olmak üzere maliyeti düşük ve tamamen çevre dostu doğal malzemelerin kullanılmasını öngören projeleri hazırladı. İşte sıradışı görünümüyle dikkat çeken çevre dostu evler...

dünya ülkeleri konut fiyatları Haberi

dünya ülkeleri konut fiyatları

Küresel çapta ev fiyatları düşük faiz oranları ve hanehalkı tasarruflarının konut alımlarını desteklemesiyle 2005 yılından beri en büyük yükselişini yaşadı. 

Bloomberg HT'de yer alan habere göre; Knight Frank verilerinde aralarında ABD ve Türkiye’nin de yer aldığı bazı ülkelerde yüzde 16’dan fazla nominal fiyat artışları kaydedildi.

Uluslararası Emlak Danışmanlık Şirketi Knight Frank, 55 ülkede senelik fiyat artışı ortalamasının Haziran'a kadarki 12 aylık dönemde yüzde 9.2 yükseldiğini açıkladı. Bu, 2005 Mart'a kadarki 12 aylık dönemden beri yaşanan en hızlı yükseliş oldu. Geçtiğimiz senenin aynı döneminde fiyatlar yüzde 4.3 yükselmişti.

Knight Frank verilerine göre aralarında Rusya ve Almanya’nın da bulunduğu her 3 ülkeden birinde çift haneli fiyat yükselişi kaydedildi. ABD, Kanada, Türkiye, Yeni Zelanda ve Avustralya’da yüzde 16’dan fazla nominal fiyat artışları görüldü. 

Şirketin...