28 / 06 / 2022

elsan Çatalağzı termik santral

elsan Çatalağzı termik santral

Çatalağzı'ndan Elsen'a çağrı geldi. Çatalağzı Santrali özelleştirmesinde, en yüksek teklif sahibi Demir Madencilik'in ek teminatı yatırmaması nedeniyle ikinci sıradaki teklif sahibi Elsan Elektrik'e çağrıda bulunuldu.

Zonguldak Çatalağzı'ndaki yeni santrallere dur denilmeli!

8 bin nüfuslu Çatalağzı beldesinde 3'ü çalışır vaziyette 7 termik santral projesi bulunuyor. Bölgeye 4 yeni santralin yapılacağının açıklanması tepki çekti.

Afşin-Elbistan bölgesine yeni termik santral yapılacak!

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, "Afşin-Elbistan bölgesine termik santrallerin yapılması söz konusu. 12 milyar liralık yatırımla 30-35 bin kişinin istihdamı sağlanacak" dedi.

Zonguldak Çatalağzı'nda santral sayısı 7'ye yükselecek!

Zonguldak'ın 8 bin nüfuslu Çatalağzı beldesinde, halen üç termik santral faaliyet gösterirken, tamamlanma ve ÇED sürecinde olan projelerle birlikte kömürle çalışan santral sayısı 7'ye yükselecek.

Çanakkale 11’inci Termik Santral projesine ÇED onayı!

Çanakkale’de kurulacak 11’inci termik santral için de ÇED onayı çıktı. Santrallerin Rus kömürüyle çalışması planlandı. Uçak krizi yüzünden ithalatın kesileceği, üretimin duracağı endişesi başladı.

Adana Yumurtalık'ta ikinci termik santral kurulacak!

Adana’nın Yumurtalık ilçesine bağlı Sugözü Mahallesi’ne yaklaşık bin 200 MW gücünde kömürle çalışacak Entegre Termik Santrali kurulacak.

Bergama'da kurulacak termik santrale tepki büyüyor!

Bergama'da kurulacak termik santrale karşı direnişin fitili ateşlendi. Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, "Bölgedeki belediye başkanları ile birlikte hareket ederek projeyi durduracağız" dedi.

Aksa Göynük Enerji Termik Santrali açıldı!

Aksa Enerji tarafından temeli 2012 yılında atılan, Aksa Göynük Enerji Termik Santrali'nin açılışı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin katılımıyla gerçekleştirildi.

Aksa Göynük Enerji Termik Santrali açıldı!

Aksa Göynük Enerji Termik Santrali'nin açılışı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin katılımıyla gerçekleştirildi.

Ceyhan Saldanlı'dan Zonguldak'taki termik santrale ilişkin açıklama!

Bereket Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı, Zonguldak'ın Kilimli ilçesindeki termik santrale ilişkin, "Burada ilave bir ünite yapmayı planladık. Bunu da halkımıza soracağız. Halk istiyorsa yapacağız, istemiyorsa yapmayacağız" dedi.

Zonguldak Çatalağzı geleceğini tartışıyor!

Kilimli ilçesine bağlı Çatalağzı beldesinde, bir termik santralin 660 megavatlık ilave santral başvurusuyla ilgili "Çatalağzı geleceğini tartışıyor" konulu toplantı gerçekleştirildi.

Adnan Akgün: Çatalağzı'nı yeniden imar ediyorum!

Çatalağzı Belediye Başkanı Adnan Akgün yol çalışmaları hakkında bilgi verdi, Akgün, "Göçük altı yol bağlantımızı yaklaşık 1 ay evvel çalışmaya başladık. Çalışmaları devam ediyor." dedi.

Adana Sugözü Termik Santrali imar planı askıda!

Adana Yumurtalık İlçesi, Sugözü sınırları içerisinde Hunutlu Entegre Termik Santrali yapılması amacıyla hazırlanan 1/5000 ölçekli Nazım ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı teklifi, askıya çıktı...

Adana’nın Yumurtalık ilçesine 3'üncü termik santral yapılıyor!

Adana’nın Yumurtalık ilçesine bağlı olan yaklaşık 1800 kişinin yaşadığı Sugözü köyünde üçüncü bir termik santral için lisans alındı. Atagür Elektrik AŞ Kilikya Termik Santrali projesi için lisans alındı.

elsan Çatalağzı termik santral Haberi

elsan Çatalağzı termik santral

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın (ÖİB) EÜAŞ'a ait Çatalağzı Termik Santrali ve taşınmazların özelleştirilmesi ihalesinde 351 milyon dolar ile en yüksek teklifi veren Demir Madencilik'in Yönetim Kurulu Başkanı Salih Demir, talep edilen ek teminatı yatırmadıkları için ÖİB'nin ikinci sıradaki teklif sahibi Elsan Elektrik'e çağrıda bulunulduğunu söyledi.


Yatağan Termik Santrali'nde en yüksek teklif sahibi olan Elsan, nisan ayında gerçekleştirilen ihalede iki ünitede 300 MW kurulu gücü sahip Zonguldak Çatalağzı Termik Santrali için 350 milyon dolar teklif vermişti.


Reuters'in sorularını yanıtlayan Demir Madencilik'in Yönetim Kurulu Başkanı Demir, teklif safhasında ÖİB'nin talep ettiği 10 milyon dolarlık geçici teminatı yatırdıklarını belirterek, "Ek geçici teminat olarak talep edilen ikinci 10 milyon dolar için teminat mektubumuz hazırdı, ancak, son kabul edilen torba kanununun getireceği ek maliyetleri hesaplamak için ÖİB'den...