emlak alım satım harcı 2015

emlak alım satım harcı 2015

Emlak alıp satan kimseler bu işlerini tapu dairesinde yürütüyor. Gerçekleşen devir işlemi için her iki taraf da harç ödemekle mükellef oluyor. Peki, emlak alım satım harcı 2015 ne kadar?

Emlak alım satım harcı ne kadar?

Emlak devir işlemlerinin yapılabilmesi için, gerekli belgelerin teslim edilmesi ve harç ödemesinin yapılması gerekiyor. Peki, emlak alım satım harcı ne kadar? Emlak alım satım harcı nasıl hesaplanır?

Emlak alım satım vergisi oranları 2015!

Emlak alım satım harcı tapu müdürlüklerinde verilen hizmetin karşılığında, hem alıcıdan hem de satıcıdan talep edilen bedel olarak karşımıza çıkıyor. Bu oran her yıl yeniden belirleniyor. İşte, emlak alım satım vergisi oranları 2015!

2019 emlak alım satım vergisi oranları!

Emlak alım satım vergisinin ne kadar olduğunu birçok ev sahibi ve kiracı merak ediyor. İşte emlak alım satım vergisi ile ilgili merak edilen her şey...

Kanka Emlak Alım Satım Hizmetleri Limited Şirketi kuruldu!

Kanka Emlak Alım Satım Hizmetleri Limited Şirketi bugün Fatih'te 100 bin TL sermaye bedeli ile Abdülbaset I.S. Albateeh tarafından kuruldu. 

Bu yıl emlak alım satımında ne kadar tapu harcı ödenecek?

Tapuda yapılan alım satım işlemleri için tarafların belli oranlarda harç ödemeleri yapmaları gerekiyor. Peki, 2019'da emlak alım satımında ne kadar tapu harcı ödenecek?

Plethora Alım Satım Gayrimenkul Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Plethora Alım Satım Gayrimenkul Ticaret Anonim Şirketi bugün Arnavutköy'de 1 milyon 241 bin 643 TL bedel ile Vehbi Hakan Keleş, Nilgün Keleş ve Murat Cömert ortaklığında kuruldu. 

Event Emlak İnşaat Oto Alım Satım Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Event Emlak İnşaat Oto Alım Satım Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi bugün Büyükçekmece'de 300 bin TL sermaye bedeli ile Omer Yosıff ve Mohamed Youssef ortaklığında kuruldu.

Servet GYO pay alım satım bildirimini yayınladı!

Servet Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yaptığı yazılı açıklamada pay alım satım bildirimini yayınladı.

Emlak alım satımlarında komisyon yüzde 4 olarak belirlendi!

Emlak sektöründe alım satım komisyonlarına yüzde 4 sınırı getirilmesi ev alacaklar için müjdeli bir haber oldu. 

Ömür 34 Oto Emlakçılık Alım Satım Limited Şirketi kuruldu!

Ömür 34 Oto Emlakçılık Alım Satım Limited Şirketi bugün Bahçelievler'de 10 bin TL sermaye bedeli ile Enes Macit tarafından kuruldu.

Birilk Gayrimenkul İnşaat Taahhüdü Nakliye Oto Alım Satım Sanayi Ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Birilk Gayrimenkul İnşaat Taahhüdü Nakliye Oto Alım Satım Sanayi Ve Dış Ticaret Limited bugün Esenyurt’ta 100 bin TL sermaye bedeli ile Vedat Güven tarafından kuruldu. 

Yegane İnşaat İnşaat Malzemeleri Elektrik Matbaacılık Alım Satım Ve Pazarlama Limited Şirketi kuruldu!

Yegane İnşaat İnşaat Malzemeleri Elektrik Matbaacılık Alım Satım Ve Pazarlama Limited Şirketi bugün Güngören’de 15 bin TL sermaye bedeli ile  Aytaç Bakacak tarafından kuruldu. 

Ev alım satım işlemleri nasıl yapılır?

Ev satın almaya karar veren kimseler bu işlemi tapu dairesinden gerçekleştiriyor. Peki, ev alım satım işlemleri nasıl yapılır?

Paşam Gayrimenkul Ve Otomotiv Alım Satım Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Paşam Gayrimenkul Ve Otomotiv Alım Satım Ticaret Limited Şirketi bugün Başakşehir’de 20 bin TL sermaye bedeli ile Mustafa Odabaş tarafından kuruldu. 

Ev alım satım vergisi hesaplama 2018!

Ev alım satım işi olan vatandaşların bu süreçte karşısına belli masraflar çıkıyor. Peki, ev alım satım masrafları nelerdir? Ev alım satım vergisi 2018 ne kadar?

emlak alım satım harcı 2015

emlak alım satım harcı 2015 emlak alım satım harcı 2015

Emlak alım satım harcı 2015!

Emlak alıp satan kimseler bu işlerini tapu dairesinde yürütüyor. Yapılan devir işlemleri için öncelikle randevu alınıyor. Akabinde gerekli belgeler ile müracaat yapıldıktan sonra emlak alım satım harcı ödeniyor.


Bu işlemler için satıcı veya alıcı taraf isterlerse vekaletname ile yerine vekil atayabiliyor. Bu vekaletname bir yakına verilebileceği gibi emlakçıya da verilebiliyor.


Satıcıdan tapuda satış için gerekli evraklar..

- Tapu aslı veya fotokopisi

- 1 Resim

- Nüfus Cüzdanı aslı ve 1 adet fotokopisi

- Vergi borcu yoktur yazısı 

- Tapu işlemlerini emlakçı yapacaksa vekaletname 

Alıcıdan tapuda satış için gerekli evraklar..

- 2 Resim

- Nüfus Cüzdanı aslı ve 1 adet fotokopisi

- Tapu işlemlerini emlakçı yapacaksa vekaletname 


Emlak alım satım harcı 2015..

Emlak alım satım işlemi için ödenecek tapu harcı, gerçekleşen satış bedeli üzerinden hesaplanıyor. Tapu harcı oranı ise...