29 / 06 / 2022

eski başbakanlık merkez binası müze

eski başbakanlık merkez binası müze

Önümüzdeki yıl bitecek bina en güvenli kamu binalardan birisi olacak Türkiye'nin siyasi tarihine 75 yıl boyunca tanıklık eden Başbakanlık Merkez Binası'nın yerini alacak yeni binanın inşası tüm hızıyla sürüyor...

Merkez Bankası’nın eski Başkekonomisti Hakan Kara canlı yayında kalan son mermiyi açıkladı! Zor günler için saklandı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) eski Başekonomisti Hakan Kara, ekonomideki son gelişmelerle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Merkez Bankası eski Başekonomisti'nden flaş açıklama:

Merkez Bankası eski Başekonomisti Prof. Dr. Hakan Kara, iktidarın ekonomik toparlanma için sakladığı son mermiyi açıkladı.

Herkesin merak ettiği enflasyona endeksli tahville ilgili bomba detayı Merkez Bankası eski Başekonomisti açıkladı

Merkez Bankası’nın eski Başekonomisti Hakan Kara, enflasyona endeksli tahville ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Bakanlık ve bağlı birimlerince kullanılan hizmet binaları TBMM'de!

Bakanlık ve bağlı birimlerince kullanılan hizmet binaları meclis gündemine taşındı. CHP'li Akın, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Boris Johnson'dan Başbakanlık konutu tadilatı açıklaması!

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Seçim Komisyonu'nun Başbakanlık konutundaki dairesinin tadilatının finansmanına ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Almanya'daki Başbakanlık binasının genişletilmesine tepki!

Almanya'da başbakanlık binasının yenilenmesi projesi tepkilere neden oldu. 25 bin 347 metrekare zemin alanına sahip bina 2027'ye kadar 50 bin metrekarelik bir alana genişletilecek.

Jens Spahn'ın 4.1 milyon Euro'luk villası Başbakanlık hayallerini suya düşürdü!

Bu yıl Merkel'den sonra boşa çıkacak Başbakanlık koltuğuna gözünü diken Alman Sağlık Bakanı Jens Spahn'ın bir dönemler yönetim kurulu üyesi olduğu bankanın kredisiyle 4.1 milyon euroluk villa satın aldığı belirlendi. 

TOKİ Karabük Merkez orta gelir projesi bugün satışa çıktı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Karabük Merkez orta gelir grubu projesindeki konutlar bugün itibariyle satışa çıktı.

TOKİ Karabük Merkez başvuru tarihleri ve şartları 2021!

TOKİ Karabük Merkez başvuru tarihleri ve şartları 2021 haberimizde yer alıyor. İşte TOKİ Karabük Merkez başvuru tarihleri ve şartları 2021...

TOKİ Karabük Merkez alt gelir başvuruları başladı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Karabük Merkez projesi için başvurular başladı.

Çankaya’daki Başbakanlık konutu 6 yıl önce 8 milyon TL'ye yenilendi, yine yenileniyor!

Başbakanlık lağvedilince Çankaya’daki Başbakanlık konutu boş kaldı. TBMM Başkanı eski Başbakanlık konutuna taşındı. Meclis Başkanlık Konutu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’ın oldu. 2014'te sıfırdan yaptırılan konut şimdi yeniden onarılıyor.

Sakarya'da kentsel dönüşüm işlemleri bakanlık onayıyla başlayacak!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce yaptığı açıklamada, "Sakarya'da bakanlık onayıyla kentsel dönüşüm işlemleri başlayacak" dedi.

Bakanlığın merkez ve bağlı kuruluşlarının kiraladığı gayrimenkuller mecliste!

CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, bakanlığın merkez ve bağlı kuruluşlarının kiraladığı gayrimenkuller meclis gündemine taşındı. CHP'li Arslan, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

eski başbakanlık merkez binası müze Haberi

eski başbakanlık merkez binası müzeBaşbakan Erdoğan, maketi sır gibi saklanan Söğütözü'nde yapılan yeni Başbakanlık Hizmet Binası'nın bitmiş halinin fotoğrafını makam odasına astı. Projeyi yakından takip eden Erdoğan, inşaat çalışmalarını da zaman zaman yerinde inceliyor. Önümüzdeki yıl bitecek bina en güvenli kamu binalardan birisi olacak Türkiye'nin siyasi tarihine 75  yıl boyunca tanıklık eden Başbakanlık Merkez Binası'nın yerini alacak yeni binanın inşası tüm hızıyla sürüyor. Önümüzdeki yıl bitirilmesi planlanan bina tamamlandığında şimdiki Başbakanlık Merkez Binası müzeye dönüştürülecek. Çalışmalan yalandan takip eden Başbakan Tayyip Erdoğan, gelecek yıl taşınmaya hazırlandığı ve bitirilmiş halinin sır gibi saklandığı yeni başbakanlık binasmm maket fotoğrafını makam odasına astı. 


Yapımına geçen yıl başlanan ve sözleşme uyannca 2014'te teslim edilmesi öngörülen 650 milyon liraya mal olacak projenin inşaat çalışmalarım Başbakan Erdoğan da zaman zaman...