esnaf kira desteği

esnaf kira desteği

Turizm sektörü de Kovid-19 salgınından etkilendi. Yabancı ülkelerden gelen turist sayısının azalması turizmcileri endişeye düşürdü. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, esnafın kira desteğinin yükseltilmesini talep etti.

İstanbul Ticaret Odası’na kayıtlı olan birçok esnaf kira desteğinden yararlanamadı!

Beyoğlu Esnaf Dayanışması adına açıklamalarda bulunan Zorbey Çelik, kira desteğinin şartları arasında Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’na kayıtlı olma şartı bulunduğunu belirtti.

Esnaftan kira ve fatura desteği talebi!

Pandemide normalleşme için atılan adımlarla yasaksız geçirilen ilk haftada da esnaf sevinemedi. Esnaf, vergi muafiyeti desteğini olumlu bulsa da ayakta kalabilmek için kira, elektrik, su gibi fatura borçları için de destek bekliyor.

Esnafın kira tepkisi: Destek şart!

Kovid-19 salgını önlemleri sebebiyle yaklaşık 3 aydır kapalı olan kafe sahibi Miraç İşleyen, düğünü için biriktirdiği para ile kira ödemek zorunda kaldığını söyledi...

Esnaf gelir kaybı ve kira desteğinden aynı anda yararlanabilecek!

Ticaret Bakanlığının destek paketine yönelik verdiği bilgilere göre, birden fazla işletmesi olanlara vergi sicil kayıtlarındaki esas faaliyet konusu üzerinden sadece 1 defa destek yapılacak.

Ali Öztunç'tan esnaf kira desteği açıklaması!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Kahramanmaraş’ta 5 gün boyunca gezip, vatandaşın sorunlarını dinledi. “Esnaf bitmiş durumda, siftahsız kapatan o kadar esnaf var ki” diyen Öztunç, bazı esnafın ‘kefen parası’ diye kenara ayırdığı birikimlerle ayakta durma mücadelesi verdiğini belirtti.

Bakanlık duyurdu! Ücretsiz verilecek!

Ticaret Bakanlığı, Coca-Cola Türkiye ile iş birliğiyle salgın döneminde bakkalların dijital dönüşümde daha etkin şekilde bulunabilmeleri ve  rekabet güçlerini artırabilmeleri amacıyla yeni bir proje hayata geçirdi.

Reuters’tan çarpıcı analiz: Esnaf daha fazla kira yardımı bekliyor!

İkinci Kovid-19 dalgası Türkiye'nin kemer sıkma ve yüksek faiz politikasını teste tabi tutuyor, kısıtlamalar ekonomik zorlukları artırıyor. Bazı analistler, yetkililerin sıkı para politikasına sadık kalacağını söylerken bazıları ise şüpheyle bakıyor. Esnaf daha fazla kira yardımı talep ediyor.

Üniversite kentlerindeki esnaftan kira yardımı talebi!

Üniversite şehirlerindeki ticaret veya ticaret-sanayi odası başkanı, zora düşen hizmet sektörüne ve esnafına başta kira yardımı olmak üzere destek verilmesini istiyor...

Esnafa kira desteği ve borç ertelenmesi yapılmalı!

CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer, esnafın ve girişimcilerin acil desteğe ihtiyacı olduğunu dile getirerek, "Birçok işletme kiralarını ödeyemez durumda. Kira desteği, borç ertelemesi lazım" diye konuştu.

İş Bankası'ndan işverene 'kira destek' kredisi!

İş Bankası, "El Birliği İle Devam Destek Paket"i kapsamında işverene kira destek kredisi sunuyor...

Türkiye Emekliler Derneği'den 'Emekliye konut alım ve kira desteği sağlansın' önerisi!

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) tarafından gerçekleştirilen toplantıda "Emekliye konut alım ve kira desteği sağlanmalı" önerisi sunuldu.

Esnafın mutlu günü: Hibe desteği ödemeleri hesaplarda!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdesi verilen esnafa hibe desteği ödemeleri bugün yapılıyor. Ticaret Bakanı Mehmet Muş, twitter hesabından açıklama yaparak esnaflara 3 bin TL ve 5 bin TL olarak iki ayrı grup halinde ödemeler yapılacağını ve başvuru sıralamasının dikkate alınacağını

Perakende sektörü yeni normalleşmede kira desteği bekliyor!

Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Sinan Öncel, yeni normalleşme ile perakende sektöründe kira ödemelerin yeniden düzenlenmesi için talepte bulundu.

Turizmcilerden kira desteği talebi!

Turizm sektörü de Kovid-19 salgınından etkilendi. Yabancı ülkelerden gelen turist sayısının azalması turizmcileri endişeye düşürdü. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, esnafın kira desteğinin yükseltilmesini talep etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ciro ve kira desteği açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada, ciro ve kira desteğinden toplamda 1 milyon 200 bin esnafın faydalandığını söyledi...

Veli Ağbaba'dan esnafa kira desteği açıklaması!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, esnaflar için yapılan kira desteğinin yeterli olmadığına dikkat çekti ve kiralarla ilgili yeni bir destek tavsiyesinde bulundu.

Perakende sektörü kira desteği bekliyor! 

Zincir Mağazalar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Tınastepe, kira ödemelerinin perakende sektörünü maliyet açısından zorladığını bu nedenle kira desteklerinin kalıcı hale getirilmesi gerektiğini dile getirdi. 

5.000 lira hibe desteği kimlere verilecek?

1 milyon 384 binden fazla esnaf ve sanatkara iki grup şeklinde hibe desteği verilecek. Birinci grupta yer alan esnafa 5 bin lira hibe desteği sağlanacak...

Esnafa verilen kira desteğinden 1 milyon 200 bin kişi yararlandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada, esnafa verilen kira desteğinden 1 milyon 200 bin kişinin faydalandığını söyledi.

Akiş GYO, AVM kiracılarına kira desteği sağlayacak!

Akiş GYO'nun Akbatı ve Akasya AVM'lerindeki kiracılarına Mayıs ayı kira ödemelerine yönelik olarak yalnızca bu ayla sınırlı kalmak üzere, ciro düşüşü ve çeşitli kriterlere bağlı olacak şekilde kira desteği sağlanmasına karar verildi.

Esnafa kira desteği ödemeleri ne zaman yapılacak?

Milyonlarca esnaf pandemi nedeniyle hükümet tarafından esnafa verilen kira desteği ödemelerinin ne zaman yapılacağını merak ediyor. 

Esnafa kira ve gelir kaybı desteği uzatıldı mı?

Gelir kaybı desteği ne zaman yatar? Esnafa kira ve gelir kaybı desteği uzatıldı mı? Milyonlarca kişi bu soruların cevaplarını araştırıyor...

İtalya'da uzaktan çalışana kira desteği!

İtalya, nüfusu azalan kasabalarındaki evleri 1 Euro değerinde satışa sunarken, şimdilerde de uzaktan çalışana para desteği kampanyası başlattı. İşte o kampanyanın detayları...

esnaf kira desteği Haberi

esnaf kira desteği

Dünya Gazetesi köşe yazarı Osman Arolat bugünkü köşesinde Antalya turizmini ve turizmcilerin taleplerini kaleme aldı.

İşte Osman Arolat'ın 'Antalya turizmi hükümetten ne bekliyor?' başlıklı yazısı...

Türkiye'nin turizminde büyük pay sahibi olan Antalya, 2021'in de kayıp olacağı endişesiyle karşı karşıya. Turizmcilerin devletten iki istekleri bulunuyor. Bunlar şu şekilde:

1-Esnafın kira desteği yükseltilsin, esnafa özgü bir nefes kredisi sunulsun, 

2-Kısa çalışma ödeneği uygulaması sürdürülsün. 

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, turizm sektörüne ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Çetin şunları kaydetti:

“Türkiye, 2020’de yüzde 1.8 büyürken, Antalya yüzde 13 küçüldü. Antalya, Türkiye’den eksi yüzde 15 ayrışmış oldu” 

2019'da şehre gelen 15 milyon 650 bin turistin 3.6 milyonunun ilk 5 ayda geldiği belirtiliyor. 2021 yılında aynı süreçte 600 bin turist geldi. Başkan Çetin, konuya ilişkin "2019’da günlük 140-150 bin...