esnafa kira indirimi nasıl alınır 2021

esnafa kira indirimi nasıl alınır 2021

TBMM'ye sunulan Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile zincir marketlerin; şehir dışına çıkarılması, şehir içinde kalacak olanların 200 metrekareden büyük olmaması amaçlanıyor.

Milyonlarca esnafı ilgilendiriyor! Yarın son gün!

30 Nisan milyonlarca vatandaş için ayrın kritik gün. İş yerlerini kapatmak zorunda kalan esnafa kira desteği ödemeleri için başvurular yarın sona eriyor. İşte tüm merak edilenler...

Kiracı esnafa yeni destek!

TBMM'ye sunulan Türk Borçlar Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi ile iş yerlerinin kira giderlerinin azalan ciro oranınca hesaplanan kısmının Hazine tarafından karşılanması amaçlanıyor.

2021 esnaf kira yardımı nereden yapılacak?

Esnafa kira yardımı için açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, büyükşehirlerdeki iş yerlerine 750, diğer illerdekilere ise aylık 500 TL kira yardımı yapılacağını açıkladı. Peki 2021 esnaf kira yardımı nereden yapılacak? İşte tüm merak edilenler...

Esnaf kira yardımı ne zaman bitecek?

İş yeri kira olan esnafa, üç ay süreyle aylık 750 lira kira desteği verilecek. Peki esnaf kira yardımı ne zaman bitecek? İşte tüm merak edilenler...

Esnaf kira yardımı kimlere verilir 2021?

1000 TL esnaf desteği ve 750 TL kira yardımı için gözler resmi açıklamalara çevrildi. Kabine toplantısının ardından esnafa kira yardımı müjdesi geldi. Peki esnaf kira yardımı kimlere verilir 2021? İşte tüm merak edilenler...

Sakarya Erenler Belediyesi'nden esnafa kira yardımı!

Sakarya Erenler Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda belediyeye ait iş yerlerinden kira alınmamasına karar verdi. 

Kayseri Develi Belediyesi'nden esnafa kira müjdesi!

Kayseri Develi Belediyesi koronavirüs ile mücadele kapsamında mülkiyeti belediyeye ait iş yerleri için 4 ay kira desteği verileceğini açıkladı.

TSKB GYO, AVM'lerinde sabit kira indirimi uygulayacak!

TSKB GYO'nun AVM'lerin Nisan-Haziran 2021 döneminde sabit kira indirimi uygulanması ve uygulanacak olan indirim oranlarının belirlenmesi hususlarında Şirket Genel Müdürlüğü yetkili kılındı. 

Veli Ağbaba'dan esnafa kira desteği açıklaması!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, esnaflar için yapılan kira desteğinin yeterli olmadığına dikkat çekti ve kiralarla ilgili yeni bir destek tavsiyesinde bulundu.

Almanya'da esnafa kira yardımı nasıl yapıldı?

Almanya'da şu anda ev sahibine kirasını ödeyemeyen, vergi- sigorta, elektrik- su parası borcu olan esnaf yok. Aynı zamanda hiçbir esnaf iflasla karşı karşıya kalmadı. Devlet, esnafa kira desteğinden, vergi ve fatura yardımına kadar birçok ödeme yaptı.

Akhisar Belediyesi'nden esnafa kira yardımı!

Manisa Akhisar Belediyesi, meclis toplantısında aldığı kararlar doğrultusunda belediyeye ait kiracılardan 15 Nisan 31 Mayıs tarihleri arası kira bedellerini almayacak.

Esnafa verilen kira desteğinden 1 milyon 200 bin kişi yararlandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada, esnafa verilen kira desteğinden 1 milyon 200 bin kişinin faydalandığını söyledi.

Esnafa kira desteği ödemeleri ne zaman yapılacak?

Milyonlarca esnaf pandemi nedeniyle hükümet tarafından esnafa verilen kira desteği ödemelerinin ne zaman yapılacağını merak ediyor. 

Pandemi nedeniyle işleri bozulan esnafa kira müjdesi!

Koronavirüs salgını nedeniyle işleri bozulan esnaflar için kira sözleşmelerinde yeni düzenleme yapılacak. Yeni düzenlemede kapanma döneminde esnaf iş yeri sahiplerine kira ödemeyecek.

Esnafa kira ve gelir kaybı desteği uzatıldı mı?

Gelir kaybı desteği ne zaman yatar? Esnafa kira ve gelir kaybı desteği uzatıldı mı? Milyonlarca kişi bu soruların cevaplarını araştırıyor...

Milyonlarca esnafı ilgilendiriyor! Kira yardımı ödemeleri ne zaman yapılacak?

Esnafa kira yardımı için başvurular bitti. Peki milyonlarca esnafın merakla beklediği kira yardımı ve gelir kaybı desteği ödemeleri ne zaman yapılacak?

Esnafa kira yardımı ödemeleri ne zaman yapılacak?

Esnafa kira yardımı için başvuru süreci sona erdi. Kira yardımına başvuruda bulunan esnaflar ise kira yardımının yapılacağı tarihi merak ediyor. 

Esnafa kira desteği 1 ay daha uzatıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüsle mücadele kapsamında esnafa verilen kira yardımının bir ay daha uzatıldığını açıkladı. 

esnafa kira indirimi nasıl alınır 2021 Haberi

esnafa kira indirimi nasıl alınır 2021

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını birçok sektörü derinden etkiledi. Esnaf iş yapamaz duruma gelirken, mülk sahipleri kiralarını alamadı. Hükümetin Covid-19 pandemisine karşı aldığı tedbirler kapsamında, bir yılı aşkın süredir kepenkleri kapalı bekleyen esnaf iş yerlerinin kira, fatura ve borçlarını ödeyemedi.

PANDEMİ ONLARA YARADI

Esnafın ekonomik kriz nedeniyle kepenk kapatmak zorunda kalırken, Türkiye'nin 81 ilinde, tüm ilçelerde, beldelerde, köylerde, hatta her sokakta faaliyet gösteren zincir marketler ise satış rekoru kırdı. Marketler, cirolarını artırmakla kalmadı, dijital aplikasyonlar ve online satışlar ile karlarını artırdı. 

CİROLARINI ARTIRDILAR

BİM, 2019 yılında 40,2 milyar TL olan cirosunu, 2020 yılında 55,5 milyar TL'ye; Migros, 2019 yılında 22,9 milyar TL olan cirosunu, 2020'de 28,8 milyar TL'ye, CarrefourSA 2019-2020 dönemi cirosunu, yüzde 24 artışla- 6,4 milyar...