Faizsiz konut satışı

Faizsiz konut satışı

Faizsiz ev alma sistemi ile birlikte ev satışı yapan firmaların sayısı çoğaldı. Öyle ki WhatsApp gruplarında altın günü gibi ev satışı yapan firmalar bulunuyor. 

Faizsiz konut sistemi denetim altına alınıyor!

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, faizsiz konut edindirmeyle ilgili satış yapan firmaların denetim altına alınmasını içeren kanun teklifinin Meclis Başkanlığına sunulduğunu belirtti. 

TOKİ'den 7 ilde 389 TL taksitle konut satışı!

TOKİ, Türkiye genelinde 7 il için ucuz konut satışı yapıyor. Çekiliş ve kura bulunmayan konutların aylık taksit tutarı 389 TL'den başlıyor.

2020 Aralık'ta Kayseri'de 2 bin 280 konut satışı gerçekleşti!

Türkiye İstatistik Kurumu Kayseri Bölge Müdürlüğü geçtiğimiz yıl Aralık ayında Kayseri'de 2 bin 280 konut satışı yapıldığını açıkladı.

Faizsiz konuta yasal düzenleme geliyor!

Hükümet gittikçe artan faizsiz konut alımı ile ilgili yasal düzenlemeye gidiyor. Faizsiz konut satışı yapan şirketlere sermaye şartı getirilecek.

Faizsiz konut edindirme sistemi mecliste!

Faizsiz konut veya araç edindirme sistemi meclis gündemine taşındı. CHP'li Arı, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Faizsiz konut kredisi geliyor!

Dün gerçekleşen kabine toplantısının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ev almak isteyen vatandaşlara faizsiz konut kredisi imkanı sunulacağını açıkladı.

Yabancıya konut satışı Ekim ayında yüzde 23,1 arttı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre; Ekim ayında yabancıya konut satışı yüzde 23,1 arttı. Açıklanan verilere göre yabancıların konut alımında tercih ettiği bölgeler İstanbul ve Antalya oldu.

Yabancıya konut satışı yüzde 26.1 arttı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Eylül ayında yabancıya konut satışı yüzde 26.1 arttı. Açıklanan verilere göre yabancıların konut alımında tercih ettiği bölgeler İstanbul ve Antalya oldu.

En çok konut satışı yapılan ilçe Esenyurt oldu!

Ocak-ağustos döneminde en çok konut satışı yapılan ilçe 23 bin 79 adetle Esenyurt oldu...

Faizsiz konut edindirme sistemi yasalaşıyor!

FuzulEv Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Akbal, Türkiye'de "faizsiz bankacılık" gibi büyümesini hızla devam eden ve satışlarını yükselten "faizsiz konut" sektöründe faaliyet gösteren şirketlere regülasyon geleceğini anlattı.

Gazilere 2020 yılı için 154 bin TL faizsiz konut kredisi verildi!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 19 Eylül Gaziler Günü kapsamında açıklamalarda bulundu. Açıklamada, gazilerin bir konutla sınırlı olmak üzere faizsiz konut kredisinden faydalanabildiği, gazilere 2020 yılı için 154 bin TL faizsiz konut kredisi verildiği belirtildi.

Yabancılara konut satışı yüzde 8 arttı!

Bu yıl pandemi sebebiyle Mart-Temmuz ayları arasındaki dönemde ülkeler arası uçuşların durması nedeniyle sekiz aylık süreçte yabancılara konut satışı toplamda 20 bin 896'ya düştü. Sınırların yeniden açılmasıyla beraber ise geçen yılın ağustos ayına göre yabancılara konut satışı yüzde 8 arttı.

En çok konut satışı yapılan ilk 7 il değişmedi!

Pandemi sürecinin ardından düşen konut faizleriyle adeta bir patlama yaşayan gayrimenkul sektöründe hareketlilik hız kesmeden devam ediyor. 2019 yılı ile kıyaslama yapıldığında ise en çok konut satışı yapılan ilk 7 il değişmedi.

Faizsiz konut satışı Haberi

Faizsiz konut satışı

Faizsiz ev ve taşıt alma sistemi olarak bilinen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın düzenleme talimatı verdiği sistem ile ev satışı yapan firmaların satışı arttı. Sabah'tan Metin Can'ın haberine göre; 018'de sistemde 3 adet olan şirket sayısı Şubat 2021 itibarıyla 45'e ulaştı. Ciroları ise 4 milyar TL'ye yaklaştı.

WHATSAPP'TA GRUPLAR VAR 

Zira 45 şirket haricinde 60'a yakın da gayriresmi çalışan firma ve WhatsApp gruplarıyla yönetilen sayısı yüzleri geçen yapı var. Kadınlar arasındaki 'altın günleri'nin benzeri yapıların katılımcıları WhatsApp grupları üzerinden iletişime geçiyor. Online sistemlerden canlı bağlantılarla çekilişler yapılıyor. Öne çıkan birkaç WhatsApp grubunun adları ise şöyle, "Bahçelievler Evim", "Bizim mahalle ev alıyor", "Komşu dayanışması".

EMLAKÇILAR DA YAPIYOR 

Merpen altı yapıların bir diğer önemli unsuru ise emlakçılar oldu. Yüksek faiz nedeniyle ev almakta zorlanan vatandaşları...