Fed türkiye açıklamaları

Fed türkiye açıklamaları

ABD Merkez Bankası (Fed) tahvil alım programını beklendiği üzere sonlandırırken, politika faiz oranını " kayda değer bir sür e" daha mevcut seviyesinde koruma kararı aldı.

Fed üyeleri konuştu, piyasalar hareketlendi!

Fed Philadelphia Başkanı Charles Plosser ve Fed St. Louis Başkanı James Bullard'ın bugün yaptığı açıklamalar, Fed üyeleri arasındaki görüş farklılıklarını bir kez daha ortaya koydu.

Fed: Ekonomideki 'ölçülü' büyüme devam ediyor!

Fed'in 12 şubesinin görev alanlarına ilişkin değerlendirmelerinin bulunduğu araştırma raporu, 12 bölgeden 6'sının "ölçülü", geri kalan bölgelerin ise " sınırlı " bir büyüme gösterdiğini ortaya koydu.

Küresel piyasalar Fed'e odaklandı!

Küresel piyasalar, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bu akşamki faiz kararı ve sonrasında Fed Başkanı Jerome Powell'ın yapacağı açıklamaları bekliyor.

Mehmet Şimşek: FED'in faiz artışı gelişen ülkeler için olumsuz!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ABD Merkez Bankasının (FED) faiz artırımı beklentisine ilişkin açıklamada bulundu. Şimşek; " Faiz artışı hızlanarak devam ederse,Türkiye gibi gelişmekte olan ülkeler için tabii ki olumsuz olur." diye konuştu.

FED yetkililerinden faiz açıklamaları!

Philadelphia FED Başkanı Harker: "Bu yıl ekonomi yolunda ilerlemeye devam ederse 3 faiz artışı uygun olur" dedi.

FED faiz artışı Türkiye'yi nasıl etkiler?

ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz kararı tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de merakla bekleniyor. Peki Fed'in faiz artırımları Türkiye'yi nasıl etkileyecek?

Hashim Al Kooheji: Türkiye'de yatırım fırsatları arıyoruz!

Mumtalakat Holding Üst Yöneticisi Al Kooheji: "S&P ve Moody's'in açıklamaları bizi hiç etkilemiyor. Türkiye hakkında çok pozitifiz. Türkiye'nin çok güçlü bir ekonomisi ve iş gücü var" dedi.

HSBC Türkiye, konut kredisi faiz oranını yüzde 0,99’ çekti!

Bankaların konutta faiz indirimi açıklamaları peş peşe gelmeye devam ediyor. HSBC Türkiye, konut kredisi faiz oranını yüzde 0,99’a indirdiğini açıkladı.

Hakan Ateş: Türkiye 2016'da yüzde 3,5'in üzerinde büyür!

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, "Türkiye'nin, bu yıl hele ki Fed ve diğer merkez bankalarının daha gevşek politikalar sürdürdüğü bir ortamda, enflasyonu düşürmesi ve büyümesini yine yüzde 3,5'in üzerinde, gerçekleştirmesi mümkündür." dedi.

Moody's'den Türkiye için faiz uyarısı!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faizleri bu haftaki toplantısında artırmasının Türkiye'yi de içeren bazı gelişen ülkelere yönelik riskler yaratabileceğine dikkat çekti.

EBRD: Türkiye faiz artışına en duyarlı ülke!

EBRD Başkanı Chakrabarti, Türkiye’nin Güneydoğu Avrupa ülkeleri arasında Fed’in faiz artışına en duyarlı ülke olduğunu söyledi. Chakrabarti, Fed’in faiz artırımına gidip gitmemesinin uluslararası anlamda büyük bir oyun olduğunu belirtti.

Fed'in faiz artımı Türkiye'yi olumsuz etkiler!

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Fed 'in faiz toplantılarına ilişkin, " Gelişmekte olan ülkeler için en kötü senaryo gündemde " dedi.

Fed faiz kararını bugün açıklayacak!

Küresel piyasalarda ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bu akşam açıklanacak toplantı tutanakları beklenirken, yurt içi piyasalar Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu'nun (PPK) faiz kararına odaklandı.

Ali Babacan: Türkiye Fed’in kararına hazır!

Ali Babacan, Türkiye’nin ABD Merkez Bankasının (Fed) alacağı her türlü karar karşısında hazırlıklı olduğunu belirterek, “Gemi sağlamsa, mürettebat işini biliyorsa, kaptan işini biliyorsa, denizde dalga da olsa o gemi hedefine ulaşır” dedi.

Türkiye Fed'in her türlü kararına hazır!

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, yaptığı açıklamada "Fed'in kararları, bizim için bir korku değil, sadece hazırlıklı olmamız gereken hava şartlarıdır. Türkiye her türlü karar karşısında hazırlıklı" dedi.

Fed türkiye açıklamaları Haberi

Fed türkiye açıklamaları


ABD Merkez Bankası (Fed) tahvil alım programını beklendiği üzere sonlandırırken, politika faiz oranını "kayda değer bir süre" daha mevcut seviyesinde koruma kararı aldı.  


Fed'in para politikalarını belirleyen Federal Açık Piyasa Komitesinin (FOMC) dün başlayan ve bugün sona eren ekim ayı toplantısının sonuç bildirisi yayımlandı. Bildiride, Komite üyelerinin Eylül 2012'de başlayan 3. Parasal Genişleme Programı'nı bu ay sonlandırmasına ve politika faiz oranının 'kayda değer bir süre' daha yüzde 0 ile 0,25 aralığında tutulmasına karar verdiği belirtildi.  


ABD ekonomisinin ölçülü bir büyüme gösterdiği ifade edilen bildiride, işgücü piyasasının da güçlü istihdam artışı ve düşen işsizlik oranıyla biraz daha iyileştiği vurgulandı. Bildiride, ayrıca hanehalkı harcamalarında ılımlı artış gözlendiği ortaya koyulurken, konut sektöründeki toparlanmanın zayıf şekilde devam ettiği kaydedildi.  


Öte yandan, FOMC üyeleri,...