05 / 07 / 2022

galataport açıldı mı

galataport açıldı mı

İstanbul'un en eski yerleşim yerleri arasında yer alan Karaköy, ticaretin kalbinin attığı bölgeler arasında bulunuyor. Bir dönem Borsa İstanbul ve İstanbul Altın Borsası'na da ev sahipliği yapan Karaköy'ün çehresi Galataport'la değişecek.

Karaköy Galataport ile uçuşa geçti!

Karaköy'de hayata geçirilen Galataport Projesi ile bölge gayrimenkul yatırımlarında cazibe merkezine geldi. Bölgede gayrimenkul değerleri üç kat arttı. 

Galataport projesinde çalışmalar tamamlanıyor!

Galataport Kruvaziyer Liman projesinde çalışmalar son aşamaya geldi. Proje dahilinde ilk gemi Nisan ayında limana yanaşacak.

Çekmeköy'de TRT’ye tahsis edilen arazi imara açıldı mı?

Çekmeköy’de orman ve askeri alan fonksiyonu bulunan TRT’ye tahsis edilmiş olan 453 dönümlük alan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca imara açıldı. Ormanlık arazinin 337 dönümüne “TRT Kampüsü ve Uluslararası İstanbul Film Platoları” yapılacak.

Konut kredisi taleplerinde kredi muslukları açıldı mı?

Türkiye'de İlk koronavirüs vakasının 11 Mart'ta görülmesiyle beraber, ekonominin en az hasarla ilerleyebilmesi için pek çok önlem alındı. Peki koronavirüs salgını konut kredi taleplerinde kredi musluklarını nasıl etkiledi? Konut kredisi taleplerinde kredi muslukları açıldı mı?

Şile'deki askeri alan imara açıldı mı?

İstanbul Şile’de eski askeri lojmanların yer aldığı iki ayrı parselden oluşan toplam 30 dönümlük askeri alanın imara açıldığı iddia edildi.

Tuzla’daki askeri arazi imara açıldı!

Tuzla'da yer alan Jandarma Komando Tabur Komutanlığı Kışlası’nın yanındaki arazi imara açıldı. Mülkiyeti belediyeye ait araziye konut yapılacak.

Eskişehir Tayfun Talipoğlu Daktilo Müzesi açıldı!

Eskişehir'in tarihi Odunpazarı bölgesindeki bir konakta "Tayfun Talipoğlu Daktilo Müzesi" açıldı. Müzedeki koleksiyonların büyük bir kısmı Tayfun Talipoğlu tarafından bağıışlandı.

Zürih FIFA Dünya Futbol Müzesi açıldı!

FIFA Dünya Futbol Müzesi, yeni FIFA Başkanı Gianni Infantino'nun da katıldığı törenle açıldı.Müzenin bulunduğu "Haus zur Enge" binasının yeniden inşası için ise 110 milyon İsviçre frangı harcandı.

Side Su Altı Müzesi açıldı!

ANTALYA'nın Manavgat ilçesine bağlı Side açıklarına kurulan Side Su Altı Müzesi, su altında kurdele kesilerek açıldı. Müzede, Anadolu medeniyetlerini yansıtan 110 heykel bulunuyor.

Muğla Göcek Koyu imara açıldı mı?

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Muğla'daki Göcek Koyu'ndaki alanların imara açıldığı yönündeki haberlerin asılsız olduğunu belirtilerek, koyda otellerin kurulmasının mevcut mevzuatlara göre mümkün olmadığını ifade etti.

SMSN Yapı Tasarım Mimarlık Mühendislik Müşavirlik Müteahhitlik Limited Şirketi Büyükçekmece Şubesi açıldı!

SMSN Yapı Tasarım Mimarlık Mühendislik Müşavirlik Müteahhitlik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Büyükçekmece Şubesi, Uysal Civiloğlu Şube Müdürlüğü'nde 50 bin TL sermaye ile 11 Haziran'da Büyükçekmece'de açıldı.

Ayşin Sevgi Mimarlık Mühendislik ve Müşavirlik Hizmetleri Limited Şirketi İstanbul Şubesi açıldı!

Ayşin Sevgi Mimarlık Mühendislik ve Müşavirlik Hizmetleri Limited Şirketi İstanbul Şubesi, Ayşin Sevgi Karakurt Şube Müdürlüğü'nde 10 bin TL sermaye ile 11 Haziran'da Beşiktaş'ta açıldı.

Heksagon Mühendislik ve Tasarım Anonim Şirketi Teknopark Şubesi açıldı!

Heksagon Mühendislik ve Tasarım Anonim Şirketi Teknopark Şubesi, 4 milyon 660 bin TL sermaye ile 10 Haziran 'da Pendik, Sanayi Mahallesi, Teknopark Bulvarı' nda açıldı.

EMS Yapı İnşaat Taahhüt Yatırım Ticaret Limited Şirketi Sultanbeyli Şubesi açıldı!

EMS Yapı İnşaat Taahhüt Yatırım Ticaret Limited Şirketi Sultanbeyli Şubesi; 900 bin TL sermaye ile 8 Haziran' da Sultanbeyli, Abdurahmangazi Mahallesi, Emir Caddesi' nde açıldı.

Aydın Tales Matematik Müzesi açıldı!

Aydın Başak Koleji tarafından Türkiye’nin ilk Matematik Müzesi olan ’Tales Matematik Müzesi’ görkemli bir törenle açıldı. 7’den 70’e her yaştan ziyaretçinin büyük keyif aldığı müze, ziyaretçilerine matematiğe dokunma imkanı sunuyor.

galataport açıldı mı Haberi

galataport açıldı mı

İstanbul'un en eski yerleşim yerleri arasında bulunan Karaköy, ticaretin kalbinin attığı bölgeler arasında yer alıyor. Bir dönem Borsa İstanbul ve İstanbul Altın Borsası'na da ev sahipliği yapan Karaköy'ün çehresi Galataport'la değişecek.
 
Para'da yer alan habere göre, bir dönem ara sokaklarından geçmeye korkulan Karaköy'de şimdi peş peşe yeni oteller açılıyor. Dünyanın en pahalı olarak dikkat çeken Peninsula da Galataport'ta yerini alıyor. Açılış için gün sayan Galataport projesiyle birlikte Karaköy'de de bazı değişiklikler yapıldı.

Karaköy Katlı Otoparkı'nın kapatılacağı ve yıkılarak meydan olacağı belirtiliyor. Altında Karaköy Güllüoğlu, Köşkeroğlu, Namlı gibi mekanların yer aldığı otopark kapanacağı için bilinen mekanlar da kendilerine yeni yerler aramaya başladı. Galataport dönüşümünün başladığı Karaköy yol ve çevre düzenlemeleriyle adeta şantiyeye döndü.

Galataport İstanbul'da son durum...