27 / 06 / 2022

gayrimenkul yatırımı nasıl yapılmalı

gayrimenkul yatırımı nasıl yapılmalı

Euro ve doların önlenemeyen yükselişi sonrasında konut ve arsa fiyatları da tavan yaptı. Peki, yatırımcılar konuta mı arsaya mı yatırım yapmalı? İşte detaylar...

Gayrimenkul en karlı yatırım aracı olmaya devam edecek!

Döviz kurlarındaki son günlerde yaşanan ani dalgalanmalar bir çok sektörü etkiliyor. Dolarda yaşanan bu yükseliş gayrimenkul sektörü açısından olumlu bir gelişme olarak değerlendirildi.

İşte gayrimenkul yatırımı için tüyolar!

Posta Gazetesi Gazetesi'nde yer alan habere göre gayrimenkul yatırımının tüyoları anlatıldı. Kanal İstanbul projesi arsa fiyatlarını artırdığı gibi Göktürk ve Kemerburgaz'da yatırım için uygun bölgeler olarak görüldü.

Gayrimenkul yatırımı hakkında doğru bilinen 5 yanlış!

Ülkemizde önemli bir yatırım aracı olarak görülen gayrimenkul hakkında RE/MAX Türkiye, yatırımcıları kulaktan dolma bilgileri uygulama konusunda uyarıyor. Gökhan Karahan, gayrimenkul yatırımı hakkında doğru bilinen yanlışları açığa çıkarıyor.

Gayrimenkul gelecekte en güvenli liman olacak!

Onursal Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Onur Öngün: “Fiyatların yükselmesine rağmen konut satışlarının artması gayrimenkulün gelecekte de en güvenli liman olacağını gösteriyor” dedi.

Gayrimenkul yatırımında konut mu, ofis mi?

Ankara’daki lüks projelerde 350-500 bin TL aralığında satın alınan 1+1 dairelerden 750-1.500 TL kira geliri elde edilebilirken, aynı değerdeki lüks ofisleri 2.000-3.000 TL’ye kiraya vermek mümkün.

Fidus Gayrimenkul Yatırım Sağlık Bilişim Hizmetleri Limited Şirketi kuruldu!

Fidus Gayrimenkul Yatırım Sağlık Bilişim Hizmetleri Limited Şirketi Kartal'da 500 bin TL sermaye bedeli ile Necat Barut tarafından kuruldu.

Gayrimenkul yatırımı ile Türk vatandaşlığı nasıl alınır?

Milliyet Gazetesi köşe yazarlarından Dilara Yeni bugünkü köşe yazısında gayrimenkul yatırımı ile Türk vatandaşı olmanın yollarını kaleme aldı.

Knl İstanbul Gayrimenkul Yatırım İnşaat Otomotiv Turizm Sağlık Hiz.San.Ve Tic.Limited Şirketi kuruldu!

Knl İstanbul Gayrimenkul Yatırım İnşaat Otomotiv Turizm Sağlık Hiz.San.Ve Tic.Limited Şirketi Arnavutköy'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Aslan Yaşar ve Serdar Yaşar ortaklığında kuruldu.

Portekiz Gayrimenkul Yatırım Fonuyla Avrupa vatandaşlığının önü açıldı!

Portekiz Golden Visa (Altın Vize) başvurularında, gayrimenkul alımı genellikle ilk akla gelen ve en çok tercih edilen yöntemlerden biri. Peki gayrimenkul yatırımı alarak Avrupa vatandaşlığı alınabilir mi? İşte detaylar...

Gayrimenkul yatırımı ile Avrupa pasaportu nasıl alınır?

Birçok vatandaş Avrupa vatandaşı olabilmek için Avrupa ülkelerinde gayrimenkul ediniyor. Peki, gayrimenkul yatırımı ile Avrupa pasaportu nasıl alınır? Avrupa vatandaşı olmanın faydaları neler? İşte detaylar...

Lıberty İnşaat Gayrimenkul Yatırım Anonim Şirketi kuruldu!

Lıberty İnşaat Gayrimenkul Yatırım Anonim Şirketi Şişli'de 2 milyon TL sermaye bedeli ile Can Temin tarafından kuruldu.

Ezza Gayrimenkul Yatırım Bilişim Sağlık Turizm Danışmanlık Ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Ezza Gayrimenkul Yatırım Bilişim Sağlık Turizm Danışmanlık Ve Ticaret Anonim Şirketi bugün Üsküdar'da 50 bin TL sermaye bedeli ile Merter Cansın Mert ve Volkan Selçuk ortaklığında kuruldu. 

Güney Kıbrıs'ta gayrimenkul yatırımı karşılığında vatandaşlık!

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde (GKRY) yatırım karşılığı vatandaşlık programında meydana gelen nedeniyle ülkede bir takım kararlar alındı. 

Mutlu Yatırımcılık Gayrimenkul Yatırım ve Kiralama Anonim Şirketi kuruldu!

Mutlu Yatırımcılık Gayrimenkul Yatırım ve Kiralama Anonim Şirketi bugün Ümraniye'de 8 milyon 630 bin TL sermaye bedeli ile Kerem Durası ve Evren Durası ortaklığıyla kuruldu.

Erbil Gayrimenkul Yatırım Fuarı 18 Eylül'de başlıyor!

Gayrimenkul sektöründe teknolojik araçları etkin bir şekilde kullanarak doğru portföyü doğru yatırımcıyı ile buluşturan R.E.D. Invest, 18 – 22 Eylül tarihleri arasında Uluslararası Erbil Gayrimenkul Yatırım Fuarı düzenleyecek.

Akiş GYO’ya 'Gayrimenkul Yatırımı Artış Lideri' ödülü!

Akiş GYO, Sermaye Piyasaları Ödülleri’nde Yatırım Ortaklığı kategorisinde "GYO Gayrimenkul Yatırımı Artış Lideri 2018" dalında ödülünü kazandı.

PRYM Gayrimenkul Yatırım , En İyi Rezidans ödülünü aldı!

Modern yaşam alanları uzmanı PRYM Gayrimenkul Yatırım A.Ş., gayrimenkul sektörünün gurur gecesinde “En İyi Rezidans” ödülüne layık görüldü.

Akkılçık Gayrimenkul Yatırım İnşaat Anonim Şirketi kuruldu!

Akkılçık Gayrimenkul Yatırım İnşaat Anonim Şirketi bugün Şişli'de 50 bin TL sermaye bedeli ile Ali Akkılçık tarafından kuruldu. 

gayrimenkul yatırımı nasıl yapılmalı Haberi

gayrimenkul yatırımı nasıl yapılmalı

Son zamanları en çok merak edilen sorusu “Emlak fiyatları düşer mi?” konusun oluyor. Medyatava'da yer alan habere göre; konut ve arsa fiyatlara yönelik açıklama yapan Gayrimenkul Danışmanı Ozan Tek  şu şekilde konuştu: Emlak fiyatları yakın bir zamanda düşmez. Emlak fiyatlarındaki koşullar değişti,  çok fazla daire seçeneği yok. Kentsel dönüşüm, göç olayları gerçekleştiği için bu gibi durumlarda emlak fiyatlarının değişeceği beklemiyorum.

Gayrimenkul Danışmanı Ozan Tek, yatırım yapmak için arsa mı, ev mi sorusuna “Bölgesel olarak yere göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin, İstanbul’da arsa bulmak zor olduğundan ötürü ev almak mantıklı iken, kırsal bölgeler de arsa almak daha mantıklı bir karardır.” yanıtını verdi.

Daire satışlarında tapu masrafları ne kadar?

Ev almaya karar verdiniz, fakat evin fiyatı ile olay bitmiyor, ayrıca karşısına tapu masrafları da...