05 / 07 / 2022

Gaziantep acil tahliye

Gaziantep acil tahliye

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gaziantep'te bulunan 65 riskli konut kentsel dönüşüme dahil edilerek acil olarak evlerin tahliye edilecek.

Gaziantep Üniversitesi'ndeki dükkanların tahliye kararına tepki!

Gaziantep Üniversitesi'nin ana kampüsü içerisinde yer alan ve yaklaşık 6 seneden beri hizmet sunan Çarşı'daki 50'ye yakın işletme sahibine Rektör Prof. Dr. Arif Özaydın tarafından Çarşı için başka planlama yapılacağı nedeniyle tahliye tebligatı yollandı.

Muğla'da 156 bina acil yıkılacak!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Muğla'da yangınlar nedeniyle 11 bin 844 haneden 36 bin 365 vatandaşın tahliye edildiğine vurgu yaparak "Toplam 156 bina acil yıkılacak, yıkık ve ağır hasarlı konumdadır. 77 konut da aynı kapsamdadır" diye konuştu.

Fatih'te 4 katlı bina tahliye edildi!

İstanbul Avrupa Yakası Fatih Ayvansaray'da yer alan 4 katlı bina acil olarak tahliye edildi...

İzmir Narlıdere'de depremden hasar gören bina için acil tahliye kararı!

İzmir’de 30 Ekim’de yaşanan depremin ardından hasar gören Narlıdere'deki 128 daireli Dokuz Eylül Sitesi’nde yaşayan 400 kişinin evlerini acilen tahliye etmesi istendi.

Ordu'da 12 binanın tahliye edildiği heyelan bölgesinde inceleme başlatıldı!

Ordu'nun Aybastı ilçesinde meydana gelen heyelan nedeniyle 12 bina tahliye edildi.İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü teknik ekipleri olay yerinde inceleme başlattı...

İstanbul'da yan yatan bir bina tahliye edildi, 2 binada hasar oluştu!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Marmara Denizi'nde meydana gelen depremin ardından Şirinevler'de yan yatan bir binanın tahliye edildiğini, Sultangazi ve Eyüp'te iki binada hasar oluştuğunu açıkladı...

Gaziantep'teki 65 konut acil tahliye edilecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gaziantep'te bulunan 65 riskli konut kentsel dönüşüme dahil edilerek acil olarak evlerin tahliye edilecek.

Gaziantep'in konut açığı kapanacak!

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep'e geldiğinde kendisine konut açığıyla ilgili problemlerin iletildiğini ve acil olarak ilk etapta organize bölgesinde 5.6 milyon metrekare araziyi ücretsiz verdiğini açıkladı.

Gaziantep'te korkutan deprem!

Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) alınan bilgiye göre, 4,6 büyüklüğündeki deprem, saat 20.44'te kaydedildi.

Gaziantep'te 3.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı verilerine göre, saat 07.19'da merkez üssü Gaziantep'in Nurdağı ilçesi olan 3.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi...

Gaziantep'te öğrenci yurdunda yangın çıktı!

Gaziantep Bozoklar Mahallesi'nde yer alan öğrenci yurdu ve okuma salonunun 3. katında bulunan yatakhanede henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Çıkan yangın nedeniyle öğrenciler tahliye edildi.

Pupa 10. mağazasını Gaziantep’te açtı!

Gaziantep Pupa mağazası açılışı nedeniyle bir açıklama yapan Pupa Yönetim Kurulu Üyesi Metin Ölken, Soma’daki maden kazasında hayatını kaybeden maden işçilerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifa diledi.

Gaziantep'te baraj boruları çatladı, köyler tahliye ediliyor!

Gaziantep'in Nizip ilçesinde bulunan Hancağız Barajı'nda, sızıntı olan ana borunun yarılma tehlikesinden dolayı akarsu yatağı yakınlarındaki köylerin tahliyesine karar verildi

Gaziantep acil tahliye Haberi

Gaziantep acil tahliye

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gaziantep'teki riskli 65 konut için talimat verdi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Gaziantep'te çeşitli temaslarda bulunan Kurum, merkez Şehitkamil ilçesi Çağlayan Mahallesi'ndeki bazı yapılarda incelemelerde bulundu. 

İncelemeler sırasında bazı evlerin altında mağaraların olduğu yeri inceleyen Kurum, ilgililerden söz konusu mahallede benzer özellikte 65 yapının olduğunu tespit etti. 

Beraberindeki Gaziantep Valisi Davut Gül ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'den konunun takip edilmesini ve alanda jeolojik etüt çalışması yapılmasını talep eden Kurum, söz konusu yapıların kentsel dönüşüme dahil edilmesi ve evlerde yaşayan ailelere kira ve taşınma desteği sunularak 65 ailenin acilen tahliyelerinin gerçekleştirilmesi yönünde talimat verdi.

Bakan Kurum, ayrıca Şehitkamil Belediyesi tarafından elektronik eşyalar ve büyük hacimli atıkların bertarafı için oluşturulan E-MÖP tesisinde incelemeler...