Gençlik Parkı kira sertifikası

Gençlik Parkı kira sertifikası

Ankara’nın tarihi simgelerinden olan Gençlik Parkı, Hazine Varlık Kiralama Şirketi’ne devredildi. Şirket, parkın kiralama gelirlerine karşılık kira sertifikası (sukuk) çıkarıp ihraç edecek.

Eyüpsultan Gençlik Parkı yıkım karar yargıda!

Eyüpsultan'a bağlı Yeşilpınar'da kentsel dönüşüm çalışmaları için Eyüpsultan Gençlik Parkı'nın yıkımına karar vermişti. Söz konusu karar yargıya taşındı.

Gençlik Parkı için kira sertifikası ihraç edilecek!

Ankara’nın tarihi simgelerinden olan Gençlik Parkı, Hazine Varlık Kiralama Şirketi’ne devredildi. Şirket, parkın kiralama gelirlerine karşılık kira sertifikası (sukuk) çıkarıp ihraç edecek.

Türkiye Varlık Fonu'ndan Ankara Gençlik Parkı açıklaması!

TVF tarafından, Ankara Gençlik Parkı’nın TVF'ye devredildiğine dair haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi...

Gençlik Parkı Hazine Müsteşarlığı Varlık Kiralama Anonim Şirketi'ne devredildi!

Tarihi Gençlik Parkı’nın Hazine Müsteşarlığı Varlık Kiralama Anonim Şirketi'ne devredildiğini söyleyen Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Ankara’nın kamusal alanlarını, seçimi kaybedeceklerini düşünerek Varlık Fonu’na devrettiklerini düşünüyoruz” dedi.

Gençlik Parkı’nın Varlık Fonu’na devredildiği iddiaları TBMM'de!

Gençlik Parkı’nın Varlık Fonu’na devredildiği iddiaları TBMM gündemine taşındı. CHP'li Yeşil, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı...

Şehzadeler Gençlik Parkı yeniden düzenleniyor!

Şehzadeler Belediyesi Manisa’nın simge parklarından biri olan Gençlik Park’ında yeniden düzenleme çalışmaları başlattı.

İzmir Menderes Gençlik Parkı yenileniyor!

Menderes Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçe merkezinde yer alan Gençlik Parkı'nı modernize ediyor. Kemalpaşa Mahallesi'nde yer alan park, yapılan çalışmalar sonucunda farklı bir görünüm ile vatandaşların hizmetine açılacak.

Burdur Fatih Gençlik Parkı açıldı!

BURDUR'un Bucak İlçesi'nde yapımı tamamlanan Fatih Gençlik Parkı törenle açıldı. Vali Hasan Kürklü, "İnsanı yaşat ki devletimiz yaşasın diye bir kültür anlayışımız var. İnsana yapılan yatırım en güzel yatırımlardan birisidir." dedi.

Menderes Gençlik Parkı sil baştan!

İzmir'in Menderes ilçe merkezinde yer alan Gençlik Parkı'nda yenileme çalışmaları başlatıldı. Kemalpaşa mahallesindeki alanın kısa sürede tamamlanıp vatandaşların hizmetine açılması planlanıyor.

Gümüşhane Gençlik Park Projesi'nin inşaatı ne durumda?

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Gençlik Park Projesi ile Harşit Çayı Dere Islahı ve Kanalizasyon Hattı Projesi inşaatında incelemede bulundu.

Trabzon Gençlik Merkezi 1 milyon 285 bin TL’ye mal olacak!

Trabzon Gençlik Merkezi inşaat çalışması hızla devam ediyor. Mahallenin önemli sosyal alanlarından biri olacak Gençlik Merkezi 2 bin 500 m2 alan üzerinde taban alanı 400 m2’den iki katlı olarak inşa ediliyor.

Yeşilyurt Gençlik Merkezi inşaatı ne zaman bitecek?

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Özalper, Abdulgaffar, Samanlı ve Şeyhbayram mahallelerinin birleşme noktasında yapımı devam eden Gençlik Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu.

İnegöl Baykoca Gençlik Merkezi hizmete açıldı!

İnegöl'e bağlı Baykoca Mahallesi TOKİ konutları bölgesinde Gençlik ve Spor Bakanlı tarafından 970 bin TL bedelle ihale edilerek yapımına 2013'te başlanan Gençlik Merkezi hizmete açıldı.

Gençlik Parkı kira sertifikası Haberi

Gençlik Parkı kira sertifikası

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Ankara'nın tarihi parklarından biri olan Gençlik Parkı Varlık Fonu'na devredilmişti. Ancak parkın Hazine Müsteşarlığı Varlık Kiralama A.Ş'ye devredildiği belirlendi. Şirket, kira sertifikası (sukuk) çıkarıp ihraç edecek ve Gençlik Parkı üzerinden büyük borçlanmalara gidecek.

‘ANKARA'YA İHANET'

Sözcü Gazetesi'nden Deniz Ayhan'ın haberine göre; yygulamaya tepki gösteren Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Gençlik Parkı'nın Varlık Fonu'na devri Cumhuriyet'e ve onun Başkenti Ankara'ya ihanettir” diye konuştu. 1935 yılında kent parkı olarak tasarlanan park, Fransız Theo Leveau imzası taşıyor. 27 hektar üzerinde yer alan Gençlik Parkı'nın yapımı 19 Mayıs 1943 yılında tamamlandı ve açılışı Gençlik ve Spor Bayramı'na denk geldiği için Gençlik Parkı olarak adlandırılmıştı.

‘MÜSRİF BİR MİRASYEDİ'

Parkın fona devrini eleştiren Tezcan Karakuş Candan, “Varlık Fonu, Cumhuriyet'in üretimden gelen gücünü...