güneş enerjili yat

güneş enerjili yat

İtalyan tasarımcı Michele Puzzolante 20 metre uzunluğunda, güneş enerjisi ile çalışan ve lüks bir tatil köyü gibi olan bir yat tasarlayarak 360 derece açıyla denizin altını görme imkanı veriyor

Mansur Yavaş'tan raylı ulaşım sistemini yaygınlaştırma sözü!

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yavaş, "Bizim projelerimiz içerisinde 58,4 kilometrelik metro ve raylı sistem bulunmaktadır. Bunu güneş enerjili otobüsler ve trambüslerle de destekleyeceğiz" dedi...

Denizli'de güneş enerjili evler artıyor!

Gurbetçi Ali Soyhan, evlerinin çatılarında güneş enerjisiyle elektrik üreten Almanlara özendi, Denizli’deki evinin çatısına aynı sistemi kurdu. Çatıdaki güneş panelleri sayesinde evde kullandığı elektriği üreten Soyhan, enerji fazlasını ise AYDEM’e satıyor.

Dünyanın güneş enerjili ilk yolu Fransa'da trafiğe açıldı!

Fransa’nın Normandiya bölgesindeki Tourouvre-au-Perche isimli kasaba, dünyanın ilk güneş enerjili yoluna ev sahipliği yapıyor.

Güneş enerjili çatı sistemleri enerji sorununa çözüm olabilir!

ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı M. Nazım Yavuz, dünyanın en önemli gündem maddesi olan enerjide Türkiye’nin güneş gibi çok değerli doğal bir kaynağa sahip olduğunu belirterek, güneş enerjili çatı sistemlerinin enerji sorununa çözüm oluşturacağını söyledi.

İzmir'de tramvay projesi nedeniyle aydınlatma direkleri söküldü!

İzmir Büyükşehir’in, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’na kısa süre önce yerleştirdiği güneş enerjili aydınlatma direkleri, tramvay projesi nedeniyle yerlerinden söküldü. İzmirlinin parası çöpe gitti.

Fransa’da güneş enerjili caddeler yapılacak!

Fransa’da bin kilometrelik solar karayolu yapılacağı açıklandı. Güneş panelleri neden yollara döşenecek? Nasıl çalışacak ve masrafını göze almaya değecek mi? İşte projenin detayları...

Gümüşhane'de 29 köyün içme suyu deposu güneş enerji sistemiyle donatıldı!

Gümüşhane İl Özel İdaresi, il genelinde Halk Sağlığı Müdürlüğü ile ortaklaşa belirlediği 29 köyün içme suyu deposunu güneş enerjili tam otomatik klorlama sistemiyle donattı.

Gümüşhane'de 29 köyün içme suyu deposu güneş enerji sistemiyle donatıldı!

Gümüşhane İl Özel İdaresi, il genelinde Halk Sağlığı Müdürlüğü ile ortaklaşa belirlediği 29 köyün içme suyu deposunu güneş enerjili tam otomatik klorlama sistemiyle donattı.

Nazım Yavuz: Türkiye'nin aradığı enerji çatılarda gizli!

ÇATIDER Başkanı M. Nazım Yavuz, güneş enerjili çatıların yaygınlaşması gerektiğini söyledi. Yavuz, Türkiye’nin enerji darboğazını yenilenebilir enerji alternatifleriyle aşabileceğini ifade etti.

Antalya Arena Stadı'nda sona gelindi!

Görsel yönden büyük beğeni toplayan ve güneş enerjili ilk stat olacak Yeni Antalya Stadı'nda hazırlıklar son hızla sürüyor. 33 bin kişilik Yeni Antalya Stadı'nda koltuk montajları son hızla devam ediyor.

Güneş enerjili Antalya Arena Stadı açılıyor!

Çatısına yerleştirilen 13 bin metrekarelik güneş enerjisi paneli ile Türkiye'nin kendi enerjisini üreten tek stadı olacak Antalya Arena'nın açılışı için geri sayım başladı. İşte ayrıntılar...

İSKİ Eyüp Hizmet Binası Ekim 2016'da tamamlanacak!

24 bin metrekare alana kurulan Hizmet Binası bulunduğu konuma değer ve mimarı bir güzellik kazandıracak. Güneş enerjili sistemi bulunan bina çevreye dost akıllı bir bina olacak. Binanın 2016 Ekim gibi bitirilmesi planlanıyor.

Yeni Zelanda'da inşa edilen Gök Küresi evler!

"Ağaç evi"nde Uzay Yolu Teknolojisi.. Güneş enerjili, 360 derece manzaralı, Wi-Fi ve soğuk içecek sunuyor. Jono Williams adındaki mühendisin Yeni Zelanda'da inşa ettiği ev geleceğin dünyasına bir pencere açıyor.

güneş enerjili yat

güneş enerjili yat güneş enerjili yatİtalyan tasarımcı Michele Puzzolante, yüzen küçük bir tatil köyüne benzeyen yat geliştirdi. Lüks otel, lüks denizaltı gibi tasarlanan, “Solar Floating Resort” isimli yat, sadece güneş enerjisiyle çalışıyor. Güneşten elektrik elde eden fotovoltaik panellerin olduğu yatın merpenle inilen alt kısmında denizin altını gözlemleme imkanı veren, altı küçük koltuğun sığdığı cam bir bölüm var.


Doyumsuz tablo


Burada deniz canlıları, köpekbalıkları, yunuslar, egzotik balıklar 360 derece açıyla görülebilecek, fotoğrafları çekilebilecek. Denizaltı bölümünün camı herhangi bir tehlikede kırılmayacak kadar kalın ve güvenilir. Tasarımcının sitesinde, “Dünya çapında 30 bin denize sıfır ve ada otelleri var. Bu yüzden SFL’nin gerçeğe dönüşmesi için iyi fırsatlar var. SFL, otellerin standartlarını artıracak” deniliyor.


Jakuzi bile var


Uzunluğu: 20 metre. Kapasitesi: 6 kişi. Odalar: 2 tek kişilik, iki çift kişilik yatak odası, büyük...