hazine arazisi satış

hazine arazisi satış

Türkiye’de yatırım yapacak yabancılara tahsis edilen tarım arazilerinin geri alınması amaçlanıyor. Verilen üç yıllık süreye rağmen vaat edilen yatırımları yapmayan yabancılardan tahsisinin geri alınması planlıyor.

Yatırımlar Hazine arazileriyle büyüdü!

Geçtiğimiz 5 yıllık süreçte 1 milyar 230 milyon lira değerinde yatırım için 21,3 milyon metrekare yüzölçümlü taşınmaza izin hakkı verildi. 3 yılda 70 milyon metrekare yüzölçümlü taşınmazın daha arz edileceği açıklandı.

Kamunun taşınmaz fırsatı sürüyor!

3.4 milyon adet Hazine taşınmazının satış, kiralama vb. işlemlerini yürüten Milli Emlak, yılsonuna kadar Doğu ve Güneydoğuda 10 milyon metrekare yüzölçümlü Hazine taşınmazını yatırımcılara arz edecek...

Hazine arazileri 5 yıl taksitle satılıyor!

Belediye ve mücavir alan sınırları içindeki tarım arazileri rayiç bedelin yüzde 50’si üzerinden hissedarlarına, kiracılarına, kullanıcılarına doğrudan satılabiliyor.

Son 5 yılda satılan hazine arazileri meclis gündeminde!

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, son 5 yılda satılan hazine arazilerini sordu. Gürer'e cevap Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan geldi.

Hazineye ait tarım arazilerinin satışı mecliste!

Hazineye ait tarım arazilerinin satışı uygulaması meclis gündemine taşındı. CHPli Bakan, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Hazine arazileri satışından 1.7 milyar TL gelir elde edildi!

10 yılda 894 milyon metrekare Hazine arazisi satıldı. Şu ana kadar 1.7 milyar TL gelir elde edildiğini söyleyen Maliye Bakanı Şimşek, "Yıl sonu hedefimiz 4.8 milyar TL" dedi...

6 yılda 3 milyar 724 milyon metrekarelik hazine arazisi satıldı!

17 yılda 3.7 milyar metrekare büyüklüğünde kamu arazisi özelleştirildi. 2003 ve 2019 yıllarında Hazine’ye ait 2.1 milyar metrekare orman vasfını yitirmiş alan, 971 milyon metrekare arsa ve 586 milyon metrekare tarım arazisi satıldı.

2,2 milyon metrekare hazine arazisi tarıma açıldı!

Kayseri'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği talimatla, hazinenin atıl durumdaki 3,3 milyon metrekare arazisinden tarıma uygun olan 2,2 milyon metrekaresi tarıma açıldı. 

Kayseri'de 3,8 milyon metrekare hazine arazisi üretime açılıyor!

Kayseri'de hazinenin atıl durumda bulunan 3,8 milyon metrekare arazisi üretime açılıyor.

7 ilde çiftçiye ücretsiz hazine arazisi müjdesi!

Türkiye, dünya gündemine gelecek gıda güvenliğinde önemli bir adım daha atıyor. Bingöl, Erzurum, Erzincan, Kars, Kayseri, Muş ve Sivas’ta yer alan araziler çiftçiye, bedelsiz tahsis edilecek.

Çiftçiye kirasız hazine arazisi müjdesi!

Çalışmalarına devam eden Tarım ve Orman Bakanlığı atıl durumda olan kullanılmayan ve tarıma uygun hazine arazilerini çiftçilere, yazlık ekime uygun stratejik bitkilere yönelik örnek amaçlı ekim için kira ve ecrimisil bedeli alınmadan kullandıracak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 32 ilde 1290 Hazine arazisini satışa çıkarıyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na bağlı Milli Emlak Genel Müdürlüğü, Hazinenin özel mülkiyetindeki, herhangi bir kamu hizmeti için gerekli olmayan ve hukuken ihaleye çıkarılmasında bir engel olmayan taşınmazları satıyor. Bu kapsamda 32 şehirde 1290 Hazine arazisi ihaleye çıkarılıyor...

Topraksız çiftçiye şartlı Hazine arazisi!

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, bugüne kadar 15 ilde 1 milyon 43 bin 620 dekar hazine arazisinin çiftçilik yapmaları şartıyla 16 bin 151 çiftçi ailesine dağıtıldığını belirtti...

Hazine arazisi esnafa 49 yıllığına kiralanacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, hazineye ait arazileri ekonomiye kazandırmak için çalışmalara başladı. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki araziler küçük esnafa 49 yıllığına kiralanacak.

Buca'da kaçak villalara yıkım şoku!

İzmir Buca Belediyesi, İzmir’in saklı cenneti arasında yer alan Belenbaşı’nda 50 dönümlük ormanlık hazine arazisi üzerine yapılan villaların yıkımı tamamlandı.

Yatırımcıya 20 milyon metrekare arazi müjdesi!

200 milyon metrekare arazinin çiftçilere kiraya verilmesine ilişkin karardan sonra yatırımcılara da 20 milyon metrekare hazine arazisi tahsis edilecek.

Kamunun taşınmaz fırsatı sürüyor!

3.4 milyon adet Hazine taşınmazının satış, kiralama vb. işlemlerini yürüten Milli Emlak, yılsonuna kadar Doğu ve Güneydoğuda 10 milyon metrekare yüzölçümlü Hazine taşınmazını yatırımcılara arz edecek...

16 bin kişiye 1.2 milyon dekar hazine arazisi kiralandı!

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre, tarım yapılması amacıyla tarımsal arazi edindirme çalışmalarına 195 köyde 15 bin 951 çiftçi ailesine, 1 milyon 27 bin 782 dekar hazine arazisi verildi.

Pamukkale'deki kaçak ahşap yapılar kaldırıldı!

UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Pamukkale'de, Hazine arazisi üzerinde yer alan 15 kaçak ahşap yapı kaldırıldı.

hazine arazisi satış

hazine arazisi satış hazine arazisi satış

Başta tapu ve imarla ilgili bazı yasalarda değişikliklerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı taslağı, TBMM’de AK Parti milletvekilleriyle yeniden gündeme geldi.

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; hayata geçirilecek çalışmaların ardından son şekli verilip TBMM’ye gönderilecek olan taslakla ilgili birden çok tartışma başlığı yer alıyor. AK Parti milletvekillerinin bazı düzenlemelere itiraz ettikleri ifade edildi. Taslak, TBMM Çevre Komisyonu üyesi olan AK Partililerle, grup yönetiminde bulunan isimlerin de yer aldığı toplantıda değerlendirilmelerde bulunuluyor. Birkaç kez daha gerçekleşecek toplantıda, taslak kapsamında revizyonun gündeme gelmesi planlanıyor. Gerçekleşen ilk toplantıda, Türkiye’de yatırımda bulunacak yabancılara tahsis edilen tarım arazilerinin iadesi gündeme geldi. Verilen üç yıllık süreye rağmen vaat edilen yatırımları yapmayan yabancılardan tahsisinin geri alınması planlıyor. Bakanlığın bu sürenin üç yıl daha uzatılması önerisine sıcak...