ikinci el konut fiyatları arttı mı

ikinci el konut fiyatları arttı mı

Gayrimenkul sektörü pandeminin ardından hızlı bir toparlanma sürecine girdi. Haziran ayında başlatılan kampanyalar sebebiyle satışlarda rekor artışlar yaşandı. 2. el konutlara olan talep arttıkça, fiyatlarda rekora koştu...

Yatırım tercihleri konuttan yana!

Vatandaş yatırımını konuta yapıyor. 100 metrekare ortalama ikinci el bir konutun fiyatı İstanbul'da 386 bin TL olurken, en ucuz ikinci el konut ise 194 bin TL ile Şanlıurfa'da bulunuyor. 

Konut metrekare fiyatları artışta!

TÜGEM ve Endeksa işbirliğinde hazırlanan 2020 yılı 2. çeyreğine ilişkin "İkinci El Konut Piyasası Raporu"na göre, konut satış adedi 2020'nin ilk çeyreğinde geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 14 artış gösterirken, ikinci el konut satışları ise yüzde 28 arttı...

Konut satışlarında görülmemiş talep!

Düşük faizli konut kredisi paketi, konut almak isteyen vatandaşları harekete geçirdi. Sektörün önde gelen firmaları talep fazlalığı sebebiyle, mesai saatleri dışında da çalıştıklarını belirtirken, ikinci el konut fiyatlarında artış yaşandığını söyledi...

ABD'de ikinci el konut satışları yüzde 2 azaldı!

Açıklanan resmi rakamlara göre, ABD'de 2. el konut satışları, Ağustos 2021'de aylık bazda yüzde 2 azaldı ve 5,88 milyona geriledi.

ABD'de 2. el konut satışları yüzde 2 arttı!

Merakla beklenen rakamlara göre, ABD'de ikinci el konut satışları, Temmuz 2021'de aylık bazda yüzde 2 arttı ve 5,99 milyona çıktı.

ABD'de ikinci el konut satışlarında artış!

ABD'de ikinci el konut satışları Haziran ayında aylık yüzde 1,4 artarak 5,86 milyon oldu. 

ABD'de ikinci el konut satışları Nisan ayında azaldı!

Merakla beklenen ABD ikinci el konut satış rakamları açıklandı. Açıklanan son rakamlara göre, ABD'de ikinci el konut satışları Nisan ayında azaldı...

ABD'de ikinci el konut satışları yüzde 2,7 azaldı!

ABD'de ikinci el konut satışları, tüm beklentilere rağmen Nisan ayında geçtiğimiz yılın Nisan ayına göre yüzde 2,7 azalışla 5,85 milyona geriledi.

İkinci el konut satışları düştü mü?

021 yılının ilk çeyreğinde geçen senenin aynı dönemine göre konut satış adedi yüzde 23, 2. el konut satışları da yüzde 22 oranında azalma gösterdi. 

ABD'de ikinci el konut satışları martta yüzde 3,7 düştü!

ABD'de ikinci el konut satışları, mart ayında Şubat ayına göre yüzde 3,7 düşüş göstererek 6,01 milyona geriledi.

İkinci el ev fiyatları hangi illerde arttı?

İkinci el konut satışları 2021'in 1. çeyreğinde geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 22 geriledi. Peki ikinci el konut fiyatları ne oldu? İkinci el ev fiyatları hangi illerde arttı? İşte 2021'in 1. çeyreğinin konut satış verileri...

ABD'de ikinci el konut satışları Şubat ayında beklenenden fazla azaldı!

ABD'de ikinci el konut satışları, Şubat ayında bir önceki aya kıyasla yüzde 6,6 azalarak 6,22 milyon oldu

Bursa’da ikinci el konutlara rağbet arttı!

Pandemiye rağmen 2020'yi rekorla kapatan Türkiye konut satışlarını rekor seviyede kapattı. Bursa’da 55 bin 222 konutun satıldığı geçen yılda, dikkat çeken ise ikinci el konut satışları oldu.

ABD'de ikinci el konut satışları Ocak ayında beklentilerin aksine arttı!

ABD'de ikinci el konut satışları, Ocak ayında bir önceki aya kıyasla yüzde 0,6 oranında artarak 6,69 milyon oldu

ABD'de ikinci el konut satışları arttı!

ABD'de ikinci el konut satışları, geçen sene Aralık ayında bir önceki aya kıyasla beklenmedik bir yükseliş kaydederek yüzde 0,7 artışla 6,76 milyona çıktı.

2020’de satılan konutların yüzde 67’si ikinci el!

TÜGEM ve Endeksa tarafından hazırlanan 2020 yılı 4. çeyreğine ilişkin “İkinci El Konut Piyasası Raporu”na göre 2020 yılında ikinci el konut satışı yüzde 23 arttı. 

ikinci el konut fiyatları arttı mı Haberi

ikinci el konut fiyatları arttı mı

Gayrimenkul ve inşaat sektöründe Haziran ayından beri rekor kıran satışlar, fiyatları da etkiliyor. 

Sektörde yaşanan canlanmaya rağmen Kovid-19 salgını etkisiyle çok sayıda yeni projenin inşaat çalışmalarının durmasının 2. el konut olan artırdığını, bu durumun fiyatları da yükselttiğini belirten Temeltaş Proje Gelistirme şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Temeltaş, “Sadece İstanbul’da 2. el konutların fiyatlarında yüzde 21 oranında artış yaşandı. Sıfır konutlar için ise bu oran yüzde 30. Sektörde pandemi etkisiyle üretim azaldı. Talep 2. elde ağırlık kazandı” diye konuştu.

Gayrimenkul ve inşaat sektöründe sadece aylık konut satış miktarına bakarak bir değerlendirme yapmanın doğru tespit yapabilmeyi zorlaştırdığında dikakt çeken  Ahmet Temeltaş, “Sektörümüze kazandırılan destek paketiyle hazirandan bu yana satışlarda rekor artışlar yaşanıyor. Ancak pandeminin ve ardından dövizdeki sert yükselişin etkisiyle sektörde üretim geriledi....