inşaat stopaj ödemesi

inşaat stopaj ödemesi

ASKON, 64. Hükümet'e iş dünyası adına önerilerde bulundu.KDV'de ciddi anlamda kargaşa ve farklı uygulamalar bulunduğunu iddia eden Koca, "İnşaat sektöründe stopaj ödemesi uygulamasının kaldırılması gerekmektedir dedi.

Konkordato talep eden inşaat şirketleri 8 kalem harç ödeyecek!

Konkordato başvurusu yapan inşaat şirketleri, bildirilen alacakları sayısının üç katı tutarında tebligat gideri haricinde konkordato komiserine 5 aylık 5 bin liralık ücret olmak üzere toplam 8 kalem için avans ödemesi yapacak.

Enka İnşaat ve Chubb Corportaion arasında 400 milyon dolarlık dava!

Rusya’nın Krasnoyarsk Bölgesi’ndeki Sharypovo kenti yakınlarında 800 MW’lık Berezovskaya Kömürlü Elektrik Santrali'nin yapılması için Enka İnşaat ile anlaşıldı. Ancak santralde yaşanan yangın ve milyon dolarlık sigorta ödemesi davaya konu oldu. 

İş yeri kiralarında stopaj yoluyla vergilendirme nasıl yapılır?

Gayrimenkulü iş yeri olarak kiralayanlar, kira ödemeleri üzerinden yüzde 20 oranında stopaj yapmak durumunda kalıyor. Fakat basit usulde vergiye tabi ise kira ödemesi üzerinden vergi kesintisi yapılmıyor. Peki iş yeri kiralarında stopaj yoluyla vergilendirme nasıl yapılır, hangi giderler indirilir?

YDA İnşaat'ın 9. kupon ödemesi tamam! 

YDA İnşaat Sanayi ve Ticaret tarafından ihraç edilen TRSYDAT22015 ISIN kodlu özel sektör tahviline ilişkin 9. kupon ödemesi ve anapara itfası işlemi gerçekleştirildi...

YDA İnşaat özel sektör tahvilinin 8. kupon ödemesini yaptı!

YDA İnşaat Sanayi ve Ticaret tarafından ihraç edilen TRSYDAT22015 ISIN kodlu özel sektör tahviline ilişkin 8. kupon ödemesi yapıldı...

YDA İnşaat'ın 7. kupon faiz oranı yüzde 6,82!

YDA İnşaat Sanayi Ve Ticaret A.Ş. tarafından ihraç edilen özel sektör tahviline ilişkin 6. kupon ödemesi gerçekleştirildi. 7. kupon faiz oranı yüzde 6,82...

YDA İnşaat'ın 6. kupon faiz oranı yüzde 5,24!

YDA İnşaat tarafından ihraç edilen özel sektör tahviline ilişkin 5. kupon ödemesi gerçekleştirilmiş olup 6. kupon faiz oranı yüzde 5,24 olarak kesinleştirildi...

İnşaat ruhsatı yenileme harcı 2019!

İnşaat ruhsatı süresi içerisinde başlanmayan ve bitirilemeyen yapılar için ruhsatın yenilenmesi gerekiyor. Yenileme işlemi için de harç ödemesi yapılıyor. Peki, inşaat ruhsatı yenileme harcı 2019 ne kadar?

YDA İnşaat tahvilinin 4. kupon faizi yüzde 5,85!

YDA İnşaat Sanayi Ve Ticaret A.Ş.'nin özel sektör tahviline ilişkin 4. kupon ödemesi gerçekleştirilmiş olup 5. kupon faiz oranı yüzde 5,85 kesinleştirildi...

YDA İnşaat 3. kupon ödemesini gerçekleştirdi!

YDA İnşaat TRSYDAT22015 ISIN kodlu özel sektör tahviline ilişkin 3.Kupon ödemesi gerçekleştirdiğini açıkladı.

YDA İnşaat 3. kupon faiz oranı yüzde 5,7403!

YDA İnşaat Sanayi Ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) TRSYDAT32212 ısın kodlu tahvil 2.kupon ödemesi ve 3.kupon faiz oranı açıklaması yaptı.

YDA İnşaat 2. kupon ödemesini yaptı!

YDA İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından TRSYDAT22015 ISIN kodlu özel sektör tahviline ilişkin 2.Kupon ödemesi yapıldı. 3 .Kupon faiz oranı %4,84 olarak kesinleşti. 

YDA İnşaat 1. kupon ödemesini yaptı!

YDA İnşaat Sanayi ve Ticaret tarafından ihraç edilen özel sektör tahviline ilişkin 1'nci kupon ödemesi yapıldı. 

inşaat stopaj ödemesi

inşaat stopaj ödemesi inşaat stopaj ödemesi

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON), 64. Hükümet'e iş dünyası adına önerilerde bulundu.


ASKON Genel Başkanı Mustafa Koca imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, hükümete öneriler 26 maddede sıralanırken, vergi sistemi, teşvikler, noter, oda aidatları, bürokratik engeller, hukukun üstünlüğü, iş kazaları gibi konulara dikkat çekildi.


Koca, Türkiye ekonomisinin odaklanma sorununun çözülmesi gerektiğini vurgulayarak, 2009 yılında dizayn edilen teşvik sisteminin yeniden ele alınması, bölgesel entegrasyon faaliyetlerine hız verilmesi ve üniversite-kamu-özel sektör iş birliğinin artık sağlanmasını istedi.


Vergi iadelerinde yaşanan sorunların çözülmesi gerektiğini belirten Koca, şunları kaydetti:

"Sözleşmelerden damga vergisinin kaldırılmasını talep ediyoruz, noter zulmüne bir son verilmelidir. Odalar gereksiz hale gelmiştir. Odalara üyeliğin zorunlu olmaktan çıkarılması, gönüllü hale dönüştürülmesi gerekir. Çek Kanunu'nda yaptırımların azaltılması piyasaları yeniden bozdu. Bu konu tekrar düzenlemelidir. Hala bürokratik engellerle uğraşmaya devam ediyoruz....