ipotekli gayrimenkul satılabilir mi

ipotekli gayrimenkul satılabilir mi

Takvim Gazetesi yazarı Feride Hilal İmal bugünkü yazısında üzerinde ipotek olan gayrimenkulün satılıp satılamayacağını kaleme aldı. İşte Feride Hilal İmal'in o yazısı...

İpotekli gayrimenkul satılabilir mi?

İpotekli bir taşınmazın, bir başkasına ipotek borcu ile birlikte devrine engel bir durum bulunmuyor. Bunun için ipotek alacaklısının izni gerekmiyor.

İpotekli gayrimenkul satılabilir mi? ​​​​​​​

Takvim Gazetesi köşe yazarı Feride Hilal İmal, bugünkü yazısında okuyucusunun sorduğu ''Üzerinde ipotek bulunan bir taşınmazın satışı mümkün müdür?'' sorununu yanıtladı...

Bu dönemde hacizli gayrimenkul satılabilir mi? 

Koronavirüs salgını etkilerini göstermeye devam ediyor. Vatandaşlar bu süreçte, hacizli işlemlerin yapılıp yapılamayacağını merak ediyor. Peki bu dönemde hacizli gayrimenkul satılabilir mi? İşte üzerinde haciz olan işlemlere ilişkin detaylar...

Bursaspor'un 100 milyon TL’lik satılabilir gayrimenkulü var!

Bursaspor Başkanı Ali Ay, katıldığı televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. Ay, ''Takımın 100 milyon TL’lik satılabilir gayrimenkulü var'' diye konuştu.

Gayrimenkul Katar ekonomisi için satılabilir ve kolay bir ürün!

Medyacity Yönetim Kurulu Başkanı Kurt: "Gayrimenkul de Katar ekonomisi için satılabilir ve kolay bir ürün. Expo Turkey by Qatar'ın gelecek yıl önemi daha çok artacak." dedi.

Vatandaşlık şartı değişirse yabancılara 500 bin konut satılabilir!

Gayrimenkul sektöründe yabancıya satışların yeniden artması için 1 milyon dolarlık konut alana verilen vatandaşlık bedelinin 250 bin dolarlara çekilmesi bekleniyor. Vatandaşlık şartı değişirse yabancılara 500 bin konut satılabilir.

Gayrimenkul satışları tapu dairesi dışında yapılabilir mi?

Posta Gazetesi köşe yazarı olan Tamer Heper bugünkü yazısında okuyucusunun sorduğu ''Gayrimenkul satışları tapu dairesi dışında yapılabilir mi?'' sorunu yanıtladı. İşte Heper'in o yazısı...

Türkiye'de ipotekli konut satışları yüzde 33 arttı!

EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, 2015 Ağustos itibariyle Türkiye genelinde toplam konut satışlarının geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 17, ipotekli konut satışlarının ise yüzde 33 artış gösterdiğini kaydetti.

Bankalar ipotekli konutları satışa çıkarıyor!

Borcunu ödeyemeyen müşterinin ipotekli gayrimenkullerine el koyan bankalar, emlakçılık yapmaya başladı. En fazla gayrimenkulü satışa çıkaran ise kamu bankaları oldu.

İpotekli konut satışları yüzde 38 arttı!

EVA Gayrimenkul Değerleme'nin sektör analizine göre temmuz sonu itibarıyla Türkiye'de toplam konut satışlarının geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 16, ipotekli konut satışlarının ise yüzde 38 arttığı görülüyor.

İpotekli arsa satılabilir mi?

İpotek, bir borç için bir taşınmazın teminat olarak gösterilmesini içeren özel bir mülkiyet hakkını ifade ediyor. Peki bir arsanın ipotekli olduğunu düşünelim. İpotekli arsa satılabilir mi?

İpotekli ev nasıl satılabilir?

Bankalardan konut kredisi kullanılarak ev alındığında bankalar alınan eve ipotek koyarak teminat altına alıyor. Peki, ipotekli ev nasıl satılabilir? İşte, ipotekli evin satışı...

Miras kalan gayrimenkul satışı nasıl olur?

Miras bırakanın vefatının ardından, geride kalan gayrimenkuller mirasçıların adına tescil ediliyor. Peki, miras kalan gayrimenkul satılabilir mi? Miras kalan gayrimenkul satışı nasıl olur? İşte yanıtı..

ipotekli gayrimenkul satılabilir mi Haberi

ipotekli gayrimenkul satılabilir mi

Takvim Gazetesi yazarı Feride Hilal İmal bugünkü yazısında üzerinde ipotek olan gayrimenkulün satışını kaleme aldı. İmal okuyucusundan gelen "Üzerinde ipotek bulunan bir taşınmazın satışı mümkün müdür?" sorusunu cevapladı. İşte İmal'in o yazısı...

Üzerinde ipotek olan bir taşınmazın satışı mümkün mü?

İpotekli bir gayrimenkulün, bir başkasına ipotek borcu ile beraber devrine engel olan durum bulunmaz. Bunun için ipotek alacaklısının herhangi bir izni de gerekmiyor. Devri takiben, tapu müdürü Türk Medeni Kanunu'nun 1019'uncu maddesi hükmü uyarınca alacaklılara bu durumu bildirecek, alacaklı bir sene içerisinde eski borçludan yeni bir teminat da talep etmezse, borçlu yeni maliki kabul etmiş olur.

Müteahhittin daireye koyduğu ipotek kaldırılabilir...