ırak Süleymaniye 60 Metre Caddesi yapım işi

ırak Süleymaniye 60 Metre Caddesi yapım işi

Irak’ ta Süleymaniye Valiliği tarafından projelendirilen 415 milyon dolarlık "60 Metre Caddesi" projesini Türk firmalar inşa edecek. "60 Metre Caddesi" yapım anlaşması düzenlenen törenle imzalandı...

Süleymaniye Camisi'ndeki hatalı restorasyon iddiasına yalanlama!

İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürü Mürsel Sarı, Süleymaniye Camisi'ndeki restorasyon çalışmalarında yanlışlık yapıldığı yönündeki haberlerin asılsız olduğunu kıbleye göre sol harim giriş kapısında kullanılan ayetlerin sıralamasında yanlışlık olmadığını söyledi...

Süleymaniye Camii'nde restorasyonda hata!

Süleymaniye Camii'ndeki restorasyon çalışmalarında hata yapıldığı ortaya çıktı. Camide kıbleye göre sol harim giriş kapısında kullanılan ayetlerin sıralaması yanlış yapıldı.

Katar işbirliğiyle Süleymaniye yenileniyor! 

UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan İstanbul Süleymaniye’deki 102 bin metrekarelik alanda 327'si tescilli 707 bina yenileniyor. Katar devleti ile Türk ortağının yaptığı betonarme binalar görenlerin tepkisini çekiyor.

Tarihi semt Süleymaniye yıkılmaya teslim edildi!

İstanbul’un en eski semtlerinden olan Süleymaniye ve Küçükpazar yıkılmaya terk edildi. Büyük ölçüde göç alan tarihi semtler de evler harebeye döndü.

Süleymaniye Camisi'nin duvarında delik açıldı!

İstanbul'un en önemli ibadethanelerinden biri olan Süleymaniye Camisi'nin duvarına kablo geçirmek için delik açıldı. 

Fatih Süleymaniye Yenileme Alanı 2. Bölge imar planı tadilatı askıda!

Fatih İlçesi, Süleymaniye Yenileme Alanı 2. Bölge 962 ada, Avan tadilat Projesi'ne ilişkin 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı tadilatı askıya çıkarıldı.

İran'ın Irak sınırındaki taş evler büyülüyor!

İran'ın Irak sınırında yer alan Havraman kasabasındaki tarihi taş evler nostaljik mimari yapısıyla ilgi çekiyor. Havraman kasabasında yaklaşık 700 hane yaşıyor...

Süleymaniye yenileme projesinin imar planı değişti!

İBB Meclisi'nde, "Süleymaniye Yenileme Alanı - 2. Bölge 962 Ada Avan Tadilat Projesine" dair Koruma Amaçlı İmar Planı değişikliği konuşuldu. Plan kapsamında yıkımlara başlandığı ifade edildi.

Süleymaniye Külliyesi eski günlerine dönmeyi bekliyor!

5 yıl önce kapatılan Süleymaniye Camii altındaki 50 dükkana sahaf ve kaybolan meslek gruplarının yerleştirilmesi planlanıyor...

KİPTAŞ Süleymaniye'yi tarihi dokusuna uygun inşa edecek!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Fatih Belediyesi ve İBB iştiraki KİPTAŞ’ın işbirliğiyle gerçekleştirilen “Süleymaniye Yenileme Projesi”nin 1. etabı törenle başladı.

Süleymaniye yenileme projesi başladı!

Süleymaniye yenileme projesi resmen başladı. Süleymaniye Projesi’nin ilk etabının ilk harcı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından atıldı....

Süleymaniye'de yapılaşma hızlandı!

Süleymaniye Dünya Miras Alanı’nda yapılaşma hızlandı. Bölgede, eski ahşap evlerden geriye tek parsel kalmadı. Yıkılan alanlarda betorname evler inşa edildi.

Cemre Yatçılık Turizm İşletmeciliği Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi Süleymaniye Şubesi açıldı!

Cemre Yatçılık Turizm İşletmeciliği Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi Süleymaniye Şubesi bugün 100 bin TL sermaye bedeli ile Fatih'te açıldı. 

ırak Süleymaniye 60 Metre Caddesi yapım işi Haberi

ırak Süleymaniye 60 Metre Caddesi yapım işi


"60 Metre Caddesi" yapım anlaşması düzenlenen törenle imzalandı. Süleymaniye Valiliği Konferans Salonu'ndaki törene Vali Behroz Muhammed Salih ile Türk inşaat firmaları Elitaş, Kur ve İntaş yetkilileri katıldı.

Vali Salih, yaptığı konuşmada projenin Süleymaniye için önemine vurgu yaparak, "415 milyon dolara mal olacak proje, şehre ayrı bir güzellik katacak. Proje yapımının, Türk firmalarınca üstlenilmesi bizi ayrıca memnun etti" diye konuştu.

Korsorsiyum adına konuşan Kur İnşaat Sahibi Kemal Tankal ise projeyi en kısa zamanda bitirmek için çalışacaklarını belirterek, "Süleymaniyenin çehresinin değiştirecek bu projeyi almak bizi çok sevindirdi. Süleymaniye halkına hayırlı olsun. İnşallah 3 sene sonra burada açılışını yapmak için toplanacağız" dedi.

Tankal, işlerini doğru, güzel ve zamanında yapmaya gayret ettikleri için tercih edildiklerini dile getirdi. Daha önce Rehabilitasyon Merkezi ve Ranya'da yapımı devam eden...