istanbul maratonu kapanan yollar

istanbul maratonu kapanan yollar

Vodafone'un sponsorluğunda gerçekleştirilecek İstanbul Maratonu bu yıl 35. kez düzenleniyor. İstanbul'da yarın yapılacak maraton öncesi, erkeklerde şimdiye kadar düzenlenen 34 yarıştan 11'ini Türk, 23'ünü ise yabancı atletler kazandı.

2019'da İstanbul'da kapanan iş yeri sayısı 20 bin 227 oldu!

İBB İstanbul İstatistik Ofisi, İstanbul'da 2019 yılında kapanan ve açılan iş yerlerinin sayısını Nisan 2020 İstanbul Ekonomi Bülteni'ninde yayınladı. Bültendeki verilere göre, İstanbul'da 2019'da kapanan iş yeri sayısı 2018'e göre artış gösterdi...

İstanbul'da şantiyeler bir hafta kapanacak! 

İstanbul'da okulların açıldığı hafta şantiyeler bir hafta süreyle kapanacak. Kapanan şantiyeler daha sonra kademeli olarak yeniden çalışmaya başlayacak.

Kapalıçarşı'da kapanan iş yerlerinin sayısı artıyor!

Kapalıçarşı Esnaflar Derneği Başkanı Hasan Fırat, İstanbul’un kalbi Kapalıçarşı’nın son durumunu anlattı: "Kapanan, el değiştiren iş yerlerinin sayısı artıyor. İşimiz ve ciromuz azalıyor. İyimser bakmaya çalışıyorum ama sıkıntımız büyük."

CarrefourSA İstanbul ve İzmit'teki arazilerini satacak!

CarreourSA, İstanbul Bayrampaşa'da ve İzmit'teki arazilerini satışa çıkaracak. Kocaeli'nde yılbaşından sonra kapanan mağazanın arazisi 52 dönümlük büyüklüğe sahip.

İstanbul'da bugün trafiğe kapanacak yollar!

2015 Vodafone İstanbul Yarı Maratonu dolayısıyla yarın Eyüp, Fatih ve Zeytinburnu'nda bazı yollar saat 08.00'den yarış bitimine kadar kapatılacak.

İstanbul'da 26 Nisan'da trafiğe kapanacak yollar!

İstanbul'da pazar günü gerçekleştirilecek olan 2015 Vodafone İstanbul Yarı Maratonu nedeniyle, saat 08:00'den yarış bitimine kadar bazı yollar trafiğe kapatılacak, ulaşım alternatif güzergahlardan sağlanacak.

İzmir-İstanbul karayolu 45 saat sonra açıldı!

Kar nedeniyle geçtiğimiz Salı günü saat 15.00 sıralarında Akhisar ile Balıkesir arasında kapanan İzmir-İstanbul karayolu tam 45 saat sonra açıldı.

36. İstanbul Maratonu gerçekleşti!

Türkiye'nin uluslararası arenadaki en önemli koşu etkinliği ve dünyada kıtalararası koşulan ilk ve tek yarış olan Vodafone 36. İstanbul Maratonu yine renkli görüntülere sahne oldu.

16 Kasım Pazar günü kapalı olan yollar!

36. Vodafone İstanbul Maratonu nedeniyle kentte bazı yollar 16 Kasım Pazar günü trafiğe kapatılacak. İki kıta arasında gerçekleştirilen en önemli yarış olan 36. Vodafone İstanbul Maratonu koşulacak.

İstanbul Maratonu nedeniyle trafiğe kapalı olan yollar!

36'ıncısı gerçekleşecek olan Vodafone İstanbul Maratonu dolayısıyla bazı yollar trafiğe kapatılacak. 06.00'dan yarış bitimine kadar kademeli trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif güzergahlar belirlendi...

İstanbul'da yarın yollar kapalı!

36. Vodafone İstanbul Maratonu dolayısıyla 06.00'dan yarış bitimine kadar kademeli trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif güzergahlar belirlendi. İstanbul Valiliği'nin açıklamasına göre kapalı yollar şöyle...

Kıtalararası maratonda hangi yollar kapanacak?

İki kıta arasında gerçekleştirilen en önemli yarış olan 36. Vodafone İstanbul Maratonu yarın koşulacak. Organizasyonda gönüllüler de katılımcılara yardımcı olacak. Kıtalararası maratonda hangi yollar kapanacak?

Vodafone İstanbul Maratonu'na rekor katılım!

Vodafone Türkiye’nin bu yıl üçüncü kez ismini verdiği, dünyada kıtalararası koşulan ilk yarış olan Vodafone İstanbul Maratonu’ nun 36’ncısı, 16 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek...

istanbul maratonu kapanan yollar

istanbul maratonu kapanan yollar istanbul maratonu kapanan yollar

İlk kez 1979 yılında koşulan ve Hasan Saylan'ın kazandığı maratonda, erkeklerde birincilikler ilk 4 yıl Türk atletler arasında paylaşıldı. Erkeklerde son yıllarda yabancı atletlerin üstünlüğü göze çarpıyor. Düzenlenen son 20 maratonda da ilk sırayı yabancı sporcular aldı.


Türk atletlerin dışında erkeklerde maratonda şimdiye kadar 11 Kenyalı, 7 Etiyopyalı, 2 İngiliz, birer kez de Danimarkalı, Zimbabweli ve Litvanyalı atletler birinci geldi.


Geçen yılki maratonda birincilikleri erkeklerde Kenyalı Stephan Chebogut 2.11.05, kadınlarda ise Etiyopyalı Koren Jelela Yal 2.28.06'lık dereceleriyle kazandı.


 En iyi ve en kötü dereceler


Eski adıyla Kıtalararası Avrasya Maratonu, bu yılki ismiyle Vodafone İstanbul Maratonu'nda şimdiye kadar erkeklerde en iyi dereceyi, Kenyalı Vincent Kiplagat elde etti.


Kiplagat, 2010 yılında 2.10.42'lik derecesiyle, vatandaşı David Cheruiyot'un 2007 yılında elde ettiği 2.10.56'lık derecesini geride bırakarak, parkur rekorunu...