06 / 07 / 2022

istanbulda yeni açılacak metrolar 2020

istanbulda yeni açılacak metrolar 2020

Mega şehir İstanbul'da 2020 yılında toplam 4 yeni raylı sistem hattı hizmete girecek. Peki yeni metro hatları nereden geçecek? İşte piyango vuran ilçeler...

İstanbul’a yeni banliyö hattı geliyor! Yarın açılacak…

İstanbul’un raylı sistem ağır giderek genişlerken bir yenisine Halkalı-Bahçeşehir hatta eklendi. Yarın açılacak olan hatla birlikte Halkalı-Bahçeşehir mesafesi 22 dakikaya düşecek. 

İstanbul'da 2021'de 2 metro hattı daha açılacak!

İstanbul raylı sistem ağlarıyla örülüyor. İBB tarafından 2020'de açılan ve önümüzdeki 4 sene boyunca açılması planlanan toplam 10 raylı sistemle birlikte 100.3 kilometre uzunluğunda yeni hatlar raylı sisteme dahil edilmiş olacak. Peki yeni metro hatları ne zaman açılacak?

Liv Hospital Vadistanbul’da açılacak!

Sağlık sektörünün öncü isimlerinden Liv Hospital Vadistanbul’da hizmet vermeye hazırlanıyor. Yeni açılacak hastane 250 yatak kapasiteli olacak.

Kara yolu kenarında açılacak iş yerleri için yeni dönem!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan "İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik"e göre; kara yolu kenarında açılacak iş yerleri için "Geçiş Yolu İzin Belgesi" alınması zorunluluğu getirildi.

İstanbul'da 5 yılda 20 kilometrelik metro hattı açılacak!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı açılışında konuştu. İmamoğlu, İstanbul'da yeni yapılacak metro hatlarına ilişkin bilgiler verdi.

Gayrettepe Melas Hotel 2021'de açılacak!

Gayrettepe'de hayata geçirilen Melas Hotel'in inşaatı pandemi döneminde durmadı. Otel yeni yılda hizmete açılacak.

Atatürk Kültür Merkezi 2021’de açılacak!

Pandemi nedeniyle yapımında bazı gecikmeler yaşanan Atatürk Kültür Merkezi 2021 yılında hizmete açılacak. Yeni yapılan çevre düzenlemesiyle AKM estetik bir bütünlüğe kavuşacak.

CSO konser binası 29 Ekim'de açılacak!

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın (CSO) yeni konser binasını 29 Ekim tarihinde açılacak...

2020'de 7 yeni şehir hastanesi açılacak!

Türkiye sağlık alanındaki en önemli yatırımlarına 2020 yılında kavuşacak. Bu yıl 7 ilde bulunan 7 dev sağlık kampüsü hizmete açılacak.

AVM'ler yeni düzenlemeler ile açılacak! 

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle mücadele için kapanan alışveriş merkezleri bu ay yeni bir düzenle açılacak. Açılan mağazalarda herkes tek bir hat üzerinde yürüyecek. Raf raf gezme ya da geriye dönme yok. Eğer sosyal mesafe korunmazsa da alarmlar çalacak

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi yarın açılacak!

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi yarın açılacak. "Türkiye'nin en büyük kütüphanesi olma" niteliği taşıyan, 7 gün 24 saat hizmet verecek kütüphaneden yararlanmak isteyen yeni kimlik kartı sahibi TC vatandaşları, işlem yapmadan kütüphaneye giriş yapabilecek...

İstanbul'da 2021'de 5 yeni metro açılacak! 

İBB 2021 yılında 5 yeni metro hattı açacak. Peki yeni açılacak metrolar nereden geçecek? Ev alacaklar nereye yatırım yapmalı? İşte detaylar...

13 binin üzerinde market açılacak, 60 zincir kapanacak!

Türkiye'de market zincirleriyle ilgili hazırlanan rapora göre 2026'ya kadar 13 binin üzerinde yeni market açılacak. 60 market zincirinin de önümüzdeki 7 sene içinde kapanması bekleniyor.

istanbulda yeni açılacak metrolar 2020 Haberi

istanbulda yeni açılacak metrolar 2020

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) metro çalışmalarına devam ediyor. 

İstanbul’da şu anda 221,70 kilometre uzunluğa sahip raylı sistem hattının inşaatı sürüyor. Bunun 80,80 kilometresi Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılırken; geri kalan 140,90 kilometre hat da İBB tarafından inşa ediliyor.

Metro hattı geçtiği yerlerdeki emlak fiyatlarını uçuruyor?

"Lokasyon" şüphesiz emlak sektörünün en önemli faktörlerinden. Herhangi bir toplu taşıma hattına yakın olan gayrimenkul fiyatları, nispeten daha uzak olan gayrimenkullere göre daha yüksek. Hele ki metro hattının geçtiği bölgelerde ki gayrimenkul fiyatları, daha metro hattı proje aşamasındayken bile uçuyor. 

Emlak yatırımı yapmak isteyenlerin göz önünde bulundurduğu bu en önemli detay için, İstanbul'da 2020 yılında açılacak 4 yeni metro hattının tüm detaylarını sizler için derledik. 

İstanbul'da bu yıl açılacak 4 yeni metro hattı nereden geçecek?

1-) Boğaziçi Ü. /...