işyeri kira gelir vergisi ödeme yeri

işyeri kira gelir vergisi ödeme yeri

Taşınmaz malını kiraya vererek 2014 yılı içerisinde gelir elde eden kimseler, 2015 yılında gelir vergisine tabi tutuluyor. Peki, işyeri vergi sınırı ne kadar? İşyeri kira gelir vergisi nereye ödenir?

Kira gelir beyannamesi için son gün ne zaman?

2018 yılında işyeri ve meskeninden kira geliri elde edenler için beyan dönemi 1 Mart'ta başladı. Kira gelirleri elde eden kişiye tahakkuk eden vergiler mart ve temmuz aylarında iki eşit taksitte ödenebilecek. Peki, kira gelir beyannamesi için son gün ne zaman?

Kimler iş yeri kira gelir vergisi ödeyecek? 

Kira gelir vergisi ödemeleri için her sene istisna sınırı belirleniyor. Bu sınırın üstündekiler vergi mükellefi oluyor. Peki kimler işyeri kira gelir vergisi ödeyecek? diyorsanız işte yanıtı..

İşyeri kira gelir vergisinde kesinti 2018!

Gelir Vergisi Kanunu gereğince işyeri kira gelir vergisinde kesinti uygulanıyor. Peki, işyeri kira gelir vergisinde kesinti 2018 ne kadar?

Kira gelir vergisi beyannamesi süresi 2018!

Konut ve işyeri kiralamalarından elde edilen gelirler için ödenmesi gereken kira gelir vergisinde öncelikle beyanname veriliyor. Peki, kira gelir vergisi beyannamesi süresi 2018 nedir?

2018'de işyeri kira gelir vergisi nasıl ödenecek?

İşyerini 2017 yılı içinde kiraya vererek gelir elde edenler işyeri kira gelir vergisi mükellefi oluyor. Peki, 2018'de işyeri kira gelir vergisi nasıl ödenecek?

Kira gelir vergisi 2. taksit dönemi 1 Temmuz'da başlıyor!

2016 yılı içerisinde konut ve işyeri kira geliri elde eden mal sahiplerinin gelir vergilerinin 2. taksit dönemi 1 Temmuz itibari ile başlıyor..

İşyeri kira geliri istisnası 2017!

2016 yılı içerisinde işyerini kiraya vererek istisnadan yüksek oranda gelir elde eden kimseler, bu sene kira gelir vergisi ödemek ile mükellef oluyor. Peki işyeri kira geliri istisnası 2017 ne kadar?

İşyeri kira gelir vergisi rehberi 2017!

Gelir İdaresi Başkanlığı, kira gelir vergisi ödeyecek vatandaşlar için rehber hazırladı. İşte işyeri kira gelir vergisi rehberi 2017..

Kira gelir vergisi 2. taksit ödemeleri için son 3 gün!

Gelir Vergisi Kanunu gereğince ev ve işyeri gibi taşınmaz malını kiraya vererek gelir elde eden mal sahipleri, vergi mükellefi oluyor. 2016 yılı kira gelir vergisi 2. taksit ödemeleri için son 3 gün kaldı..

Kira gelir vergisi 1. taksit ödemeleri için son 2 hafta!

Ev ve işyeri kiralamalarından elde edilen gelirler vergiye tabi tutuluyor. Verginin 1. taksit ödemeleri 1 -31 Mart tarihleri arasında yapılıyor. Buna göre kira gelir vergisi 1. taksit ödemeleri için son 2 hafta bulunuyor..

İşyeri kira stopajı gelir vergisinden düşülür mü?

1 - 31 Mart tarihleri arasında geçtiğimiz sene elde edilen kira gelirlerinin vergisi ödeniyor. Beyannameler ise 25 Mart'a kadar veriliyor. Peki, işyeri kira stopajı gelir vergisinden düşülür mü?

İşyeri kira gelir vergisi beyannamesi nasıl verilir?

İşyerini 2015 yılında kiraya vererek 29 bin TL'den yüksek gelir elde eden mal sahipleri bu sene vergi mükellefi oluyor. Beyannameler 25 Mart'a kadar veriliyor. Peki, işyeri kira gelir vergisi beyannamesi nasıl verilir?

Kira gelir vergisi öderken dikkat edilmesi gerekenler!

Ev veya işyeri geliri olan kimselerin mükellef olduğu kira gelir vergisinde beyan ve ödeme dönemi devam ediyor. Peki, kira gelir vergisi nasıl ödenir? Kira gelir vergisi öderken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

işyeri kira gelir vergisi ödeme yeri

işyeri kira gelir vergisi ödeme yeri işyeri kira gelir vergisi ödeme yeri

İşyeri kira gelir vergisi nereye ödenir?

Taşınmaz malını kiraya vererek 2014 yılı içerisinde gelir elde eden kimseler, 2015 yılında gelir vergisine tabi tutuluyor.


Meskenlerde 3.300 TL'den, işyerlerinde ise 27.00'den yüksek kira geliri elde edenlerin beyanname vererek kira gelir vergisini ödemesi gerekiyor.


Buna karşın, bu istisna sınırının altında gelir elde eden kimseler vergi ödemelerinden muaf tutuluyor.


Mükelleflerin yıllık Gelir Vergisi Beyannamelerini 1 - 25 Mart 2015 tarihleri arasında verebiliyor.


Mart 2015 ayı içerisinde verilecek yıllık beyannameler üzerinden tahakkuk eden gelir vergisi, 2015 yılının Mart ve Temmuz aylarında olmak üzere iki eşit taksitte ödenmesi gerekiyor. Peki, mesken ve işyeri kira gelir vergisi nereye ödenir?


Gelir Vergisi;

-Başkanlığın internet sitesi üzerinden anlaşmalı bankaların kredi kartları ile (Sadece GMSİ beyan edenler için),

-Anlaşmalı bankaların internet bankacılığını kullanarak,

-Anlaşmalı bankalardan,

-Tüm vergi dairelerinden ödenebiliyor.