İzmir OSB istihdam

İzmir OSB istihdam

İzmir’deki toplam 13 organize sanayi bölgesinden 11’inde 186 fabrikanın inşaatı sürüyor. Toplamda 1.35 milyar TL’yi bulacak bu yatırımlar tamamlandığında yaklaşık 10 bin kişiye istihdam sağlanacak.

12 yeni OSB geliyor!

Ara malı üretimine yönelik verilen teşvikler yatırımlarına da hız verdi. İzmir ve Malatya gibi kentlerde kurulacak 12 yeni OSB, 1 yılda tamamlanacak

OSB’lerden yatırımcılara çağrı: Şimdi yatırım zamanı!

İzmir’in önde gelen OSB başkanları, yatırımcılara “Bankalar da kredi faizlerini düşürüyor, yatırım iklimine girdik, bu fırsatı değerlendirmemiz gerek” çağrısı yaptı.

Elmadağ Mobilyacılar OSB 20 bin kişiye istihdam sağlayacak!

Ankara Mobilyacılar Lakeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ANKAMOB) Başkanı Hüseyin Taklacı, "Temeli bu yıl atılacak Elmadağ Mobilyacılar İhtisas OSB tamamlandığında, ilk etapta 100'den fazla fabrika barındırması ve 20 binin üzerinde yeni istihdam sağlanması planlanıyor." dedi.

OSB'ler yatırımcı avında!

OSB sanayinin yavaşlayan çarklarını yeniden hızlandırmak için yatırımcı avına çıkıyor. 80 ilde sayıları 327'ye ulaşan OSB'ler 50 binin üzerinde fabrikaya ev sahipliği yapıp, yaklaşık 2 milyon kişiye de istihdam imkanı sunuyor.

İzmir Bağyurdu OSB'de fabrikalar yükseliyor!

İzmir Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi (BAYOSB), yatırım alanında 2018 planlamasını tamamladı. Yapımı devam eden fabrikalarıyla büyüyen bölgede çalışan sayısı 5 kat artacak.

İzmir Ödemiş OSB'de ilk inşaat ruhsatı verildi!

İzmir Ödemiş Organize Sanayi Bölgesi'nde alt yapım çalışmaları tamamlandı. Bölgede ilk inşaat ruhsatı verildi.

Manisa Salihli OSB'de fabrika inşaatları yükseliyor!

Manisa’nın Salihli ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesi (OSB), Aralık-2018 itibari ile en yüksek istihdam sayısına ulaşıldığı kaydedildi. 1. Etap’ta inşaatı devam eden firmalar tamamlanıyor.

OSB'lerde bedelsiz arsa tahsisinin kapsamı genişletildi!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank,"OSB'lerde kısmen ya da tamamen bedelsiz arsa tahsisinin kapsamını genişlettik. OSB'lerdeki parsellerin dolmasıyla, ciddi üretim ve istihdam artışları göreceğiz." dedi...

Sanayiciye bedelsiz arsa tahsisi 200 bin kişiye istihdam sağlayacak!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın açıkladığı "OSB'lerde bedelsiz arsa tahsisi" uygulamasıyla, yaklaşık 200 bin kişiye ilave istihdam sağlanacağı düşünülüyor.

Ordu'da OSB'lerde istihdam hedefi 30 bin!

Ordu'da yeni kurulacak 3 organize sanayi bölgesiyle istihdam sayısı 30 bine çıkacak.

Ödemiş OSB'de kuralar çekildi!

İzmir Ödemiş Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) yatırımcıların fabrika kuracakları parsellerin belirlenmesi için kuralar çekildi.

OSB'lerden istihdam desteği talebi!

Yüksek kur ve yüksek faiz sarmalına giren sanayici yılbaşından beri enerji maliyetlerinin yüzde 60 arttığını belirterek, OSB’lerde istihdam üstündeki yüklerin kaldırılmasını istiyor. 

Torbalı'ya Mobilya OSB sözü!

AK Parti İzmir Milletvekili M. Atilla Kaya, Ege Bölgesi'ndeki mobilya sektörünün önde gelen isimleriyle bir araya geldi. Kaya, Torbalı'da Hazine'ye ait 830 dönümlük bir araziye Mobilya OSB kurulacağının sözünü verdi. 

İzmir OSB istihdam Haberi

İzmir OSB istihdam

Son yıllarda demir, kara ve hava yolu taşımacılığını geliştirmeye yönelik projelerle lojistik üstünlüğü artan İzmir, sahip olduğu OSB'lerde yoğun fabrika yatırımlarına sahne oluyor. Kentteki toplam 13 OSB'nin 11'inde 186 yeni fabrika kuruluyor. Büyük çoğunluğu bu yıl, çok az bir kısmı ise 2017'nin ortalarında tamamlanacak bu tesisler üretime başladığında toplamda 9 bin 800 kişiye istihdam sağlayacak. Yaklaşık yatırım maliyeti 1.35 milyar TL olarak hesaplanan bu yatırımların, proje bazlı yeni teşvik sistemiyle daha da artması bekleniyor.


Kentte, yatırım tutarı bakımından toplamda 300 milyon TL ile en büyük yatırım Ödemiş OSB'de sürüyor. İstihdam açısından değerlendirildiğinde ise en büyük yatırım Aliağa OSB'de yapılırken, kurulacak fabrika sayısı göz önüne alındığında ise Kemalpaşa OSB (KOSBİ) 67 şirketle ilk sırada.


Ödemiş OSB'de tüm parseller satıldı


Ödemiş OSB'yi yatırım için...