İzmir Selçuk matematik köyü

İzmir Selçuk matematik köyü

İzmir'in Selçuk ilçesine bağlı Şirince köyünde Nesin Vakfı tarafından yapımı sürdürülen ''Matematik Köyü'' inşaatının, kaçak yapılaşma, kaçak elektrik kullanımı ve izinsiz öğretim kurumu açılması gerekçesiyle durdurulduğu bildirildi.

Selçuk kura sonucu 2+1 ve 3+1 isim isim tam liste!

Selçuk kura sonucu 2+1 ve 3+1 isim isim tam liste haberimizde yer alıyor. İşte Selçuk kura sonucu 2+1 ve 3+1 isim isim tam liste ve İzmir Selçuk 2020 isim listesi...

TOKİ İzmir Selçuk kura sonucu 15.06.2020 isim listesi!

TOKİ İzmir Selçuk kura sonucu 15.06.2020 isim listesi haberimizde yer alıyor. İşte TOKİ İzmir Selçuk kura sonucu 15.06.2020 isim listesi ve TOKİ 100 bin konut 2+1 ve 3+1 listesi...

TOKİ İzmir Selçuk 2020 kuraları bugün çekiliyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın İzmir Selçuk 100 bin konut projesinde yer alan 200 adet konutun hak sahipleri bugün belli olacak.

İzmir'de doğal sit alanı olarak tescil edilen yerler TBMM'de!

İzmir'in Bornova ve Selçuk ilçelerinde doğal sit alanı olarak tescil edilen yerler meclis gündemine taşındı. CHP'li Polat, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Karşıyaka Selçuk Yaşar Alaybey Ortaokulu yıkılacak mı?

İzmir Karşıyaka Selçuk Yaşar Alaybey Ortaokulunun depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılacağı iddiası meclis gündemine taşındı. CHP'li Sertel, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

İzmir Selçuk'ta bazı bölgeler kesin korunacak hassas alan ilan edildi!

İzmir ili, Selçuk ilçesi sınırları içerisinde yer alan bazı alanların kesin korunacak hassas alan olarak ilan edilmesi hakkında karar bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Selçuk'ta dönüştürülen alanlar meclis gündeminde!

İzmir'in Selçuk ilçesinde riskli alan olarak ilan edilmesi talep edilen yerler ve dönüştürülen alanlar meclis gündemine taşındı. CHP'li Polat, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

TOKİ 2020 İzmir Selçuk başvuru tarihleri ve detayları!

TOKİ 2020 İzmir Selçuk başvuru tarihleri ve fiyatları haberimizde yer alıyor. Bugün itibariyle satışa sunulan TOKİ Selçuk projesinde 140 adet 2 oda 1 salon konut, 60 adet 3 oda 1 salon konut bulunuyor.

TOKİ İzmir Selçuk 2019 kuraları çekildi!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın İzmir Selçuk'ta hayata geçireceği 1.000 konutun kura çekilişi yapıldı.

İzmir Selçuk kura sonucu kazananlar listesi 2019!

İzmir Selçuk kura sonucu kazananlar listesi 2019 haberimizde yer alıyor. Projede 500 adet 2+1 konut, 500 adet 3+1 konut bulunuyor.

İzmir Selçuk Zafer Mahallesi kura sonucu 2+1 ve 3+1 listesi!

İzmir Selçuk Zafer Mahallesi kura sonucu 2+1 ve 3+1 listesi haberimizde yer alıyor. Projeden 617 TL taksitle konut sahibi olunabiliyor.

TOKİ İzmir Selçuk 2019 kura çekilişi bugün!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın İzmir Selçuk 2019 projesinin kura çekilişi bugün yapılacak. Projede yer alan konutlar 2+1 ve 3+1 olarak tasarlandı.

TOKİ İzmir Selçuk 50 bin konut kura sonuçları 12.07.2019!

TOKİ İzmir Selçuk 50 bin konut kura sonuçları 12.07.2019 haberimizde yer alıyor. Projede toplam 1.000 adet konut bulunuyor.

İzmir Selçuk matematik köyü

İzmir Selçuk matematik köyü İzmir Selçuk matematik köyü

İzmir Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Şirince köyünde Nesin Vakfı tarafından inşaatı süren "Matematik Köyü"nün ruhsatsız olarak gerçekleştirilmeye çalışıldığı, tarımsal amaçlı elektrik enerjisinin kaçak olarak kullanıldığı ve izinsiz öğretim kurumu açılması ile ilgili gerekli yasal işlemlerin başlatılarak Selçuk Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğu kaydedildi.

Açıklamada, şunlar ifade edildi: "Kaçak yapılaşma, kaçak elektrik kullanımı ile 'Matematik Köyü' adı altında öğretim kurumu açılmasına ilişkin gelişmeler üzerine Selçuk Kaymakamlığınca yapılan incelemelerde, Şirince köyünde Nesin Vakfı tarafından bir eğitim kurumu açılmasıyla ilgili herhangi bir başvurunun yapılmadığı anlaşılmış, bu konuyu yerinde incelemek üzere Milli Eğitim müfettişleri görevlendirilmiştir. Söz konusu binaların yapımıyla ilgili olarak inşaat ruhsatı alınmadığı, hali hazır binaların yerleşim alanı dışında olması nedeniyle iskan müsaadesinin bulunmadığı tespit edilmiştir. Bu alanda, tarımsal sulama...