29 / 06 / 2022

izmir\'e yeni fuar alanı

izmir\'e yeni fuar alanı

Gaziemir'deki yeni fuar alanındaki kamulaştırma sorununun çözümlenmesi için belediyenin istediği muvafakat talebine ilk cevap arsa sahiplerinden Necip Özçolak'tan gelirken, diğer mülk sahiplerinin avukatları da olumlu görüş bildirdi.

Elektriğe zam mı geliyor? 21 Haziran elektriğe yeni zam mı geldi?

Elektriğe yeni bir zam mı geliyor? sorusu vatandaşlar tarafından sorulmaya başladı. İşte merak edilen elektriğe zam mı geliyor sorusunun yanıtı!

Elektriğe yeni zam geliyor! Bu tarihlere dikkat! Faturalar ne kadar olacak?

Kurda yaşanan yükseliş sebebiyle elektriğe yeni bir zam geliyor. Enerji uzmanı Çağada Kırım, "Tekrar bir zam yaparak farkı kapatacaklar" derken, EMO Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Özdağ, "Acilen kamulaştırma yapılmalı" diye konuştu. Peki elektriğe ne kadar zam gelecek?

Elektriğe yeni zam sinyali! Resmen tarih verildi! Elektrik faturalarına ne kadar zam gelecek?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın elektriğe yeni zam gelebileceğine dikkat çekti. Peki elektrik faturalarına ne kadar zam gelecek? Elektrik faturalarına ne zaman zam yapılacak? İşte ayrıntılar...

Elektriğe yeni zam kapıda! Faturalar yine yükselecek! Elektriğe ne kadar zam gelecek?

Elektriğe yeni zammın kapıda olduğu belirtiliyor. Peki elektriğe ne zaman zam gelecek? Elektrik faturalarına ne kadar zam yapılacak? İşte milyonların merak ettiği o detaylar... 

Gözde Grubu'ndan İzmir'e 100 milyon dolarlık hastane yatırımı!

Sağlık ve inşaat yatırımlarıyla adından söz ettiren Gözde Grubu İzmir'e yeni bir hastane yatırımı yapmaya hazırlanıyor. Firma İzmir'de Özel Sağlık Hastanesi inşaatı için çalışmalara başladı. 

İzmir'e yeni millet bahçesi müjdesi!

Türkiye genelinde millet bahçesi yatırımlarını hızlandıran Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, İzmir Bergama Millet Bahçesi'nin ihalesini 11 ağustos Çarşamba günü gerçekleştirecek.

İzmir Gaziemir'e yeni bisiklet yolu müjdesi!

İzmir'de Gaziemir’e kazandırılan BİSİM istasyonlarının açılış töreninde açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Halil Arda, istasyonların sayısının 4’e çıkarılacağının ve yeni bisiklet yolları yapılacağını açıkladı.

Uğur Okulları'ndan İzmir’e yeni kampüs!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Uğur Okulları, Güzelbahçe Kampüsü ile nitelikli eğitim veren okullarına bir yenisini daha ekliyor.

Gözde Grubu'ndan İzmir'e 3 yeni hastane müjdesi!

İzmir'e konut ve sağlık alanında yeni yatırımlar yapan Gözde grubu 2 yıl içinde 5 konut, 3 yeni hastane inşa edecek. 

Folkart'tan İzmir'e yeni proje!

Folkart, bugüne kadar yüzde 85’i satılan kendisine ait VEGA projesinin yanındaki araziyi de satın aldı, 400 milyon TL'lik yatırım ile yeni projesi için harekete geçti.

Nusret Gökçe yeni zinciri SaltBae'yi dünyanın dört bir tarafında açacak!

Adını dünya markası yapan girişimci Nusret Gökçe, yeni zinciri SaltBae'yi önce Londra, Pekin ve Honh Kong'a sonrada dünyanın dört bir tarafına açacağını söylüyor.

Malatya Yeni Fuar Merkezi'nin temeli atılıyor!

Malatya Mişmişpark Fuar alanı içerisinde inşa edilecek Malatya Yeni Fuar Merkezi'nin temeli yarın atılacak.

Boyner'den İzmir’e yeni mağaza!

Büyüme hedefini istikrarla sürdüren Boyner, 113’üncü mağazasını Hilltown Karşıyaka AVM’de açtı...

izmir\'e yeni fuar alanı Haberi

izmir\'e yeni fuar alanı


 


Kongre merkezinin de içinde yer alacağı Gaziemir'deki yeni fuar alanının kamulaştırma bedeline itiraz eden ve mahkemeye başvuran arsa sahipleriyle bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, arsa sahiplerinden "tüm yasal hakları saklı kalmak kaydıyla" muvafakat istedi. Ege Serbest Bölgesinin yanında bulunan 337 bin metrekarelik arazi üzerinde kurulacak yeni fuar alanı ve kongre merkezinin bir an önce kente kazandırılması için "muvafakat formülüne" ihtiyaç duyduklarını belirten Kocaoğlu, "İzmir daha fazla vakit kaybetmesin.


Kentin bu yatırıma şiddetle ihtiyacı var. Siz bize proje ve inşaat yapma izni verin. Biz de yargı sonucunda verilecek kararla belirlenen kamulaştırma bedellerini en geç 48 saat içinde hesabınıza yatıralım" diye konuştu.


Kamulaştırma süreci kapsamında, bölgedeki özel araziler için yasalar çerçevesinde bir bedel belirlediğini ifade eden Başkan Kocaoğlu, şöyle...