izmit depreme duyarlılık etkinlikleri

izmit depreme duyarlılık etkinlikleri

Deprem ve alınacak önlemlerle ilgili bünyesinde önemli çalışmalar gerçekleştiren Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'nin bu önemli etkinliğinde, sergi ve basın açıklamasının yanı sıra bir panel de gerçekleştirilecek.

KİPTAŞ'tan İzmit'teki sağlık çalışanlarına konut müjdesi!

İzmit’te inşa edilecek olan depreme dayanıklı sosyal konut projesi KİPTAŞ İzmit Çınar Evler için gerçekleşen basın toplantısında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet sağlık çalışanlarına önemli bir müjde verdi

Çanakkale Köprüsü'nün inşaatında deniz canlılarına duyarlılık!

İki yıl önce yapımına başlanan 1915 Çanakkale Köprüsü projesi, deniz canlılarının yaşamına hassasiyet gösterilerek hayata geçiriliyor.

Salda Gölü kıyısındaki kaçak ve depreme dayanıksız tesis yıkıldı!

Burdur'un Yeşilova ilçesinde, beyaz kumsalı ve turkuaz suyuyla ''Türkiye'nin Maldivleri'' olarak ünlenen Salda Gölü kıyısındaki kaçak ve depreme dayanıksız tesis yıkıldı...

Trabzon'un 'heyelan duyarlılık haritası' hazırlandı!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Trabzon Müdürlüğü, eğimli coğrafi yapısı dolayısıyla yüzde 47'lik heyelan riski ile "yüksek ve çok yüksek risk" kategorisinde bulunan Trabzon için "heyelan duyarlılık haritası" hazırladı.

Bina dayanıklılık testi her zaman yaptırılabilir mi?

Posta yazarı Tamer Heper, bir okuyucusunun '5/7 hissesi annem, babam ve bende olan binada 2/7 hisse bir başka ailenin. Evi yeniden yaptırmak istiyoruz ama 2/7 hisseye sahip olanlar buna yanaşmıyor. Depreme dayanıklılık testi yaptırıp sonra yeni bina yaptırabilir miyiz?' sorusunu yanıtladı

Kamu binalarında depreme dayanıklılık testi yapılması mecliste!

İzmir'de Bakanlığa bağlı kurum ve kuruluşların binaları için depreme dayanıklılık testi yapılıp yapılmadığına ve depreme karşı alınan önlemler TBMM gündemine taşındı. CHP'li Çelebi, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı...

Çanakkale'deki okulların depreme dayanıklılık durumları mecliste!

Çanakkale'deki kamu binaları ve okulların depreme dayanıklılık durumları meclis gündemine taşındı. CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz konuya ilişkin soru önergesi hazırladı..

3. köprü ve 3. havalimanı çevreye duyarlılığıyla ön planda!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, 3. köprü ve havalimanının çevre duyarlılığıyla ön plana çıktığını belirterek, her iki proje için dikilecek ağaç sayısının 9 milyonu bulacağını bildirdi.

İnegöl Kültür Sarayı'nda yıkım başladı!

İnegöl'de depreme dayanıklılık testinden geçemeyen Kültür Sarayı ve çevresindeki dükkanların yıkımına başlandı. Yıkılacak binanın yerine meydan ve yer altı otoparkı yapılacak.

TMMOB’dan depreme duyarlılık etkinliği!

Deprem ve alınacak önlemlerle ilgili bünyesinde önemli çalışmalar gerçekleştiren Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'nin bu önemli etkinliğinde, sergi ve basın açıklamasının yanı sıra bir panel de gerçekleştirilecek.

Türkiye'deki konutlar depreme hazırlıklı değil!

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu, 16 yıl önce gerçekleşen Marmara Depreminin yıldönümü sebebiyle farkındalık yaratmak için herkesi 'Depreme Duyarlılık Yürüyüşü'ne davet etti.

Tekzen doğa dostu uygulamalarıyla sektöre öncülük ediyor!

Çevreye gösterdiği duyarlılığı kendisine misyon edinen Tekzen, uygulamalarıyla sektöre öncülük ediyor. Her ay yaklaşık 1 milyon adet çıkarttığı insert’lerinde endüstriyel ormanlardan üretilen FSC sertifikalı kağıtları kullanmayı tercih ediyor.

Depreme dayanıklılık testi fiyatları!

Depreme dayanıklılık testi, bir yapının depreme ne kadar dayanıklı olduğunun tespiti için yapılıyor. Bu test için yetkili firmalara müracaat edilebiliyor. Peki, 2015 depreme dayanıklılık testi fiyatları ne kadar?

izmit depreme duyarlılık etkinlikleri Haberi

izmit depreme duyarlılık etkinlikleri


Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), 17 Ağustos Depremi’nin 16. yılı dolayısıyla, “Depreme Duyarlılık Etkinliği” düzenliyor.


Deprem ve alınacak önlemlerle ilgili bünyesinde önemli çalışmalar gerçekleştiren TMMOB’un bu önemli etkinliğinde, sergi ve basın açıklamasının yanı sıra bir panel de gerçekleştirilecek. TMMOB Genel Başkanı Mehmet Soğancı’nın katılım sağlayacağı ve etkinliğin açılış konuşmasını yapacağı programda, Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu ve Yar. Doç Dr. Özkan Coruk panel verecek.Yarın (17 Ağustos Pazartesi) saat 18.30’da Mimarlar Odası’na ait Taş Bina’da gerçekleştirilecek programla ilgili TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri ve Mimarlar Odası Başkanı Arsal Arısal, tüm vatandaşları etkinliğe davet etti.Manşet...