Kamu bankaları gayrimenkul satışı

Kamu bankaları gayrimenkul satışı

Devlet bankalarının alacaklarına karşılık el koymuş olduğu gayrimenkuller, bankaları adeta emlak zengini yaptı...

Kamu bankaları gayrimenkul zengini oldu!

Devlet bankalarının alacaklarına karşılık el koymuş olduğu gayrimenkuller, bankaları adeta emlak zengini yaptı...

Bankaların konut kredisi faiz oranlarında deprem!

2007 yılında konut kredilerinin yasal hale getirilmesiyle, kredi talepleri patladı. Geçtiğimiz sene Haziran ayında kamu bankalarının başlattığı düşük faiz oranlı konut kredileriyle rekor rakamlarda kredi kullanımları kaydedildi. Peki bankaların konut kredisi faiz oranları Temmuz 2021'de ne oldu?

Bankalar konut zengini oldu! 

Türkiye genelinde ödenemeyen krediler sebebiyle birçok taşınmaz bankaların oluyor. Koronavirüs pandemisi sebebiyle yaşanan ekonomik güçlüklerin ardından kredi ödemelerinde güçlük çekilmeye başlandı. Böylece bankalar gayrimenkul zengini oldu. 

2020'de kamu bankaları hazine garantisiyle 1 milyar 678 milyon dolar finansman sağladı!

Kamu kurumları ve özel kuruluşlar 2020 yılında 2 milyar 225 milyon dolarlık Hazine garantili kredi finansmanı aldıu. Bu finansmanın 4'te 3'ünü kamu bankaları tarafından alındı. 

Kovid-19 sürecinde bankalar gayrimenkul zengini oldu!

Pandeminin en şaşırtıcı etkisi, 2020'de yaşanan yüksek kredi büyümesi oldu. Tabii bu dönemde ödenemeyen ticari ve bireysel krediler nedeniyle binlerce gayrimenkul bankaların portföyüne geçti. Bankalar gayrimenkul zengini oldu.

Kamu bankalarında 15 ay sonra bir ilk gerçekleşti!

Yabancı para net döviz pozisyonunda 13 Aralık 2019'dan bu yana ilk kez geçen hafta artıya geçen kamu bankalarının döviz pozisyonu 5 Mart haftasında 105 milyon dolar fazla verdi.

Bankalar gayrimenkul zengini oldu!

Ödenemeyen ticari ve bireysel krediler sebebiyle konuttan fabrikaya, dükkandan arsaya binlerce gayrimenkul bankaların eline geçti. Geçen ay 27 bankanın satışa çıkardığı toplam gayrimenkul sayısı 9 bin 376 olarak kaydedildi.

Pandemi gayrimenkul sektörünü nasıl etkiledi?

Gayrimenkul, Haziran-Ağustos döneminde kamu bankalarınca düzenlenen faiz kampanyası sayesinde 2020'yi 1 milyon 450 bin adetlik konut satışıyla, zirve yaparak kapatmaya hazırlanıyor. 2021'irı ise pandeminin gölgesinde bir yıl olması bekleniyor.

Ev fiyatlarındaki artışa bankalar 'dur' dedi!

Enflasyon ve TL'nin değer kaybı nedeni ile tekrar konut kredisi faiz oranlarında yapılan güncelleme ile kamu bankaları yüzde 0,79 olan faiz oranlarını yüzde 1,25'e çıkardı. Peki güncel konut kredisi faiz oranları ne kadar? İşte tüm merak edilenler...

Bankaların konut kredisi faizlerinde rekor!

Konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi faiz oranları binlerce vatandaş tarafından araştırılıyor. Kamu bankaları tarafından hayata geçirilen düşük faiz oranlı konut kredisinin ardından faiz oranları yükselmeye başladı. Peki bankaların güncel konut kredisi faizleri ne oldu? İşte bankaların faiz oranları...

Kamu bankalarında 'faiz' depremi!

Konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi faiz oranları binlerce vatandaş tarafından araştırılıyor. Peki, Konut kredi faizleri ne kadar? Kredi faizleri yükseldi mi? İşte tüm detayları ile Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank gibi kamu bankalarının konut kredisi faiz oranları...

Konut stokunun eritilmesinde kamu bankalarının payı büyük!

Kamu bankalarının birinci el konutlara daha düşük faiz oranı içeren kampanyaları, birinci el konutlardaki stokun eritilmesine ve sektörde faaliyet gösteren firmalara nakit akışı sağlanmasına önemli katkı sağladı.

Miras kalan tarla hisseleri için kamu bankalarından ucuz mirasçı kredisi!

Atadan, dededen tarla kalan mirasçıların kardeşlerindeki hisseleri de satın alabilmesi için kamu bankalarından ucuz mirasçı kredisi sunulacak. 

Kamu bankaları gayrimenkul satışı Haberi

Kamu bankaları gayrimenkul satışı

Devlet bankalarının alacaklarına karşılık el koyduğu gayrimenkul sayısındaki artış devam ediyor. Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, devlet bankalarının icra yoluyla satışa çıkardığı taşınmazları gündeme taşıdı.

Sertel konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Son dönemde bankalardan çekilen tüm kredilerde artış var. Kredilerde artış var ancak ekonomik durgunluktan dolayı da ödemelerde aksaklıklar söz konusu. Vatandaş kredi çekmiş ödeyememiş, bankalarda ipoteklerini devreye alarak vatandaşın malına el koymuş. Ziraat Bankası’nda satılık bin 761, Halk bankasında bin 459, Vakıfbank’ta 560 olmak üzere devlet bankalarının satışa çıkardığı taşınmaz sayısı 3 bin 780’e ulaşmış. Ekonomimiz iyi diyenlerin önce icra dosyası sayısına sonra da icra yoluyla satılık taşınır, taşınmaz sayısına bakmasını tavsiye ediyorum. Görünen o ki halk fakirleşiyor, bankalar zenginleşiyor”...