Kanal İstanbul finans modeli

Kanal İstanbul finans modeli

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan: "Kanal İstanbul Projesinde de finans modelini çalışıyoruz. Taraflarla, kamu adına bu işin paydaşları olanlarla çalışıyoruz" dedi.

ABD’li finans devi Kanal İstanbul’a talip!

ABD'li fon şirketi Money Maker Management, Kanal İstanbul'un tüm finansmanını sağlayabileceklerini açıkladı. Kanal İstanbul'la ilgilendiklerini belirten şirket yetkilileri, "Sadece Kanal kısmı değil, proje ile bağlantılı köprü ve tünel gibi tüm alt yapı projelerini de fonlayabiliriz" dedi...

Kanal İstanbul'a finans adası!

2011 yılında kamuoyuna açıklanan Çılgın proje Kanal İstanbul kapsamında bir finans adası inşa edilecek.

Çinliler Kanal İstanbul'a talip! 65 milyar dolar getirecek!

Ankara kulislerinde, Çinli finans ve inşaat firmalarının çılgın proje Kanal İstanbul projesi karşılığında 30 milyar dolarlık döviz getirme teklifinde bulunduğu konuşuluyor. Çinli şirketlerin sürpriz teklifi toplam 65 milyar dolarlık yatırım yapma sözünü içeriyor.

Kanal İstanbul’a finans desteği yağıyor!

Toplam maliyeti yaklaşık 65 milyar TL olarak tahmin edilen Kanal İstanbul’a finans desteği yağıyor.

Kanal İstanbul'a Offshore Finans Merkezi adası!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2011 yılında açıkladığı çılgın projesi Kanal İstanbul'a Offshore Finans Merkezi adasının kurulması planlanıyor....

Kanal İstanbul'da finans modeli çalışılıyor!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan: "Kanal İstanbul Projesinde de finans modelini çalışıyoruz. Taraflarla, kamu adına bu işin paydaşları olanlarla çalışıyoruz" dedi.

Kanal İstanbul ne zaman lanse edilmişti?

Kanal İstanbul ne zaman lanse edilmişti sorusuna 27 Nisan 2011 Çarşamba günü İstanbul Avrupa yakasında Sütlüce' de yer alan Kongre Merkezi'nde lanse edilmişti yanıtı veriliyor

Kanal İstanbul'un güzergahı ne olacak?

Kanal İstanbul'un güzergahı ne olacak sorusunun yanıtı haberimizde yer alıyor. 25 metre derinliğe sahip olacak Kanal İstanbul projesi, Yenişehir projesinin 30 milyon metrekarelik kısmını kaplayacak.

Kanal İstanbul ile hangi bölgeler canlanacak?

Kanal İstanbul ile hangi bölgeler canlanacak sorusunun yanıtına haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz. Kanal İstanbul projesinde kanal boyunca her iki yakaya 100 metre genişliğe sahip park ve rekreasyon alanları yapılacak

Kanal İstanbul nüfusu ne olacak?

Kanal İstanbul nüfusu ne olacak sorusunun yanıtı haberimizde yer alıyor. 20 milyar dolarlık yatırım bedeli ile inşa edilecek olan projede toplam 1 milyon 120 bin 280 kişi yaşayacak.

Kanal İstanbul'un eski güzergahı neresiydi?

Kanal İstanbul'un eski güzergahı neresiydi sorusunun yanıtı haberimizde yer alıyor. 30 milyon metrekare alanda kurulacak olan Kanal İstanbul projesinde 1 milyon 120 bin 280 kişi yaşayacak.

Kanal İstanbul nerede kurulacak?

30 milyon metrekare alan üzerinde 400 metre genişliğinde ve 25 metre derinliğinde hayata geçirilecek olan Kanal İstanbul nerede kurulacak sorusunun yanıtına haberimizin içerisinde yer alıyor

Kanal İstanbul'un derinliği kaç metre olacak?

20 milyar liraya mal olması planlanan Kanal İstanbul projesi 453 milyon metrekare alanda kurulan Yeni Şehir'in içinde yer alacak. 400 metre genişliğe sahip olacak Kanal İstanbul, 30 milyon metrekare alandan oluşacak...

Kanal İstanbul finans modeli

Kanal İstanbul finans modeli Kanal İstanbul finans modeli

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Yakın gelecekte ülkemizin en büyük projelerinden olacak Kanal İstanbul Projesinde de finans modelini çalışıyoruz. Taraflarla, kamu adına bu işin paydaşları olanlarla çalışıyoruz." dedi.


Arslan, Atlantik Konseyi İstanbul Zirvesi 2017'de yaptığı konuşmada, Türkiye'nin Asya ile Avrupa arasında köprü konumunda olduğunu, bu özelliğin hakkını vermek için tüm ulaşım türlerinde projeler hayata geçirdiklerini söyledi.


Bugüne kadar yapılan projelere yenilerinin ekleneceğini dile getiren Arslan, Türkiye'den 3-4 saatlik uçuş mesafesinde ulaşılan insan sayısının 1,5 milyar olduğunu, bunların 31 trilyon dolarlık gayri safi yurt içi hasıla oluşturduğunu bildirdi.


Arslan, bütün projeleri bu rakamdan pay almak için hayata geçirdiklerini kaydederek, "Son 14 yılda ulaştırma alanında yaptığımız yatırımın bedeli yaklaşık 100 milyar dolar. Türk parası olarak da 320 milyar TL." diye konuştu.


Bunların hepsini...