25 / 06 / 2022

Kiralar en çok hangi illerde arttı

Kiralar en çok hangi illerde arttı

İstanbul, Ankara ve İzmir'de kiralar ne kadar artış gösterdi? İşte hepsiemlak'ın merakla beklenen o analizi...

Kiralar en çok hangi illerde arttı?

Uzun zamandır kapalı olan okulların açılmasından sonra ardından, gözler kiralara çevrildi. Peki konut kiralamada yatırımcısına en çok kazandıran il hangisi?

Kiralar en çok hangi ilde arttı? Yüzde 278,61'lik rekor artış!

Geçtiğimiz Nisan ayındaki konut piyasasının genel görünümünü masaya yatıran Endeksa, kiraların en çok arttığı ili masaya yatırdı. Peki kiralar en çok hangi ilde arttı? İşte merak edilen o sorunun yanıtı...

Kiralar en çok hangi illerde arttı?

Uzun zamandır kapalı olan okulların açılmasından sonra ardından, gözler kiralara çevrildi. Peki konut kiralamada yatırımcısına en çok kazandıran il hangisi?

Konut satış fiyatları ve kiraları en çok hangi bölgelerde arttı?

Koronavirüs salgını sebebiyle evde geçirilen süreler arttı. Uzaktan çalışmanın yaygın hale gelmesiyle de birlikte gayrimenkul sektörü canlandı. Peki Türkiye genelinde konut fiyatları ne oldu? İşte konut satış fiyatları ve ev kiralarında en çok artış yaşanan bölgeler...

Kiraların en çok yükseldiği şehir Kırklareli oldu!

REIDIN Emlak Endeksi "Kasım" ayı raporu açıklandı. Gayrimenkul sektörünün nabzını ölçen, 68 il, 242 ilçe ve 1202 mahalleyi kapsayan REIDIN Emlak Endeks Kasım ayı rapor sonuçları açıklandı. Raporda Kırklareli kiraların en çok yükseldiği şehir oldu.

Öğrenciler en çok Üsküdar, Avcılar ve Göztepe’de kiralık ev aradı!

Ağustos ayında üniversitelere yakın bölgelerde kiralar yüzde 10 oranında artarken İstanbul, Marmara, Yıldız Teknik ve Mimar Sinan üniversitelerine yakın olan Avcılar, Üsküdar ve Göztepe, öğrencilerin kiralık daire için en çok arama yaptığı ilçeler oldu.

İstanbul'da ofis kiraları en çok Esentepe'de arttı!

REIDIN Ofis Kira Endeksi 2016 yılı birinci çeyrek sonuçlarına göre, ofis kiraları bir önceki çeyrek dönem verilerine göre artış gösterdi. İstanbul genelindeki 21 ofis bölgesi içinde Esentepe, yine en yüksek kira değerine sahip bölge oldu.

Konut fiyatları en çok Yalova ve Ordu'da arttı!

Mart ayında metrekare başına konut satış fiyatları yüzde 3.8 ile en fazla Yalova’da, kira konut değeri ise yüzde 2.5 ile Ordu’da arttı. Ordu kiraların en çok yükseldiği şehir oldu

İşte İstanbul'da kiraların en çok arttığı iki ilçe!

Yılın ilk 2 ayında 2015'in aynı dönemine göre en çok kira artışı yüzde 31 ile Fatih'te görülürken, onu yüzde 28 ile Başakşehir, yüzde 25 ile Beylikdüzü takip etti.

Konut fiyatları Kasım'da en çok Antalya'da arttı!

Mortgage Uzmanı Garanti’nin desteğiyle Reidin ve GYODER tarafından hazırlanan emlak endekslerinin 2015 Kasım ayı raporu yayınlandı. Antalya, metrekare başına yüzde 3,08 değer artışıyla kiraların en çok yükseldiği il oldu.

Antalya emlak fiyatlarının en çok arttığı il oldu!

"Reidin-GYODER 2015 Ekim Raporu"na göre, Antalya, metrekare başına konut satış fiyatları ve kiraların en çok arttığı şehir oldu.

Ekim'de konut fiyatları en çok Antalya'da arttı!

Reidin.com ile Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) tarafından hazırlanan "Reidin-GYODER 2015 Ekim Raporu"na göre, Antalya, metrekare başına konut satış fiyatları ve kiraların en çok arttığı şehir oldu.

Eylül ayında kiralar en çok Bursa'da arttı!

Garanti Bankası açıklamasına göre, Garanti'nin desteğiyle Reidin.com ve GYODER tarafından hazırlanan emlak endekslerinin 2015 Eylül raporu yayımlandı. Bursa, eylül ayında kiraların en fazla arttığı büyükşehir oldu.

Konut fiyatları ve kiralar en çok Adana'da arttı!

Reidin ve GYODER tarafından hazırlanan emlak endekslerinin 2015 Ağustos ayı raporu yayınlandı. Ağustos ayında, metrekare başına konut satış fiyatları ve kiraların en çok yükseldiği il Adana oldu.

Kiralar en çok hangi illerde arttı Haberi

Kiralar en çok hangi illerde arttı

Türkiye’nin uzman emlak platformları arasında yer alan hepsiemlak, Türkiye genelindeki verilerden hazırladığı Şubat 2022 Emlak Endeksi verilerini resmen duyurdu. Söz konusu  endeks verileri, İstanbul, Ankara ve İzmir'deki kiralık konutların bir sene içindeki fiyat değişimlerini de ortaya koydu. Hepsiemlak tarafından açıklanan resmi verilere göre, son 1 senede 3 büyük şehir içinde kiralık konut fiyatlarının en çok arttığı kent yüzde 149 oranla İstanbul oldu. Yine resmi olarak açıklanan verilere göre, mega kent İstanbul’u yüzde 97 ile başkent Ankara ve yüzde 78 ile Egenin incisi İzmir izledi.

3 büyük ilde kiralık konut fiyatları değişim oranları

Şubat 2021 

Ort. m2 Fiyat

Şubat 2022 

Ort. m2 Fiyat

Yıllık 

Değişim

1.

İstanbul

24 TL

59 TL

%149

2.

Ankara

11 TL

21 TL

%97

3.

İzmir

21 TL

37 TL

%78

İstanbul’da hangi ilçe rekor kırdı?

Resmi olarak açıklanan verilere göre, mega kent İstanbul’da kiralık konutların ortalama metrekare...