14 / 08 / 2022

Kiralar ne kadar artacak

Kiralar ne kadar artacak

Ev sahipleri ve kiracıların en çok arattığı konular arasında yer alan enflasyon oranları Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)  tarafından geçtiğimiz günlerde açıklandı. Peki bu ay kiranıza ne kadar zam gelecek?

Kiracıları sevindirecek düzenleme!

Kiralara yapılacak olan yıllık artışlarda Üretici Fiyatları Endeksi (ÜFE) yerine Tüketici Fiyatları Endeksinin (TÜFE) baz alınmasını öngören torba yasa teklifindeki madde, kiracılar lehine değişiyor. 

Ev sahibi ve kiracılar dikkat!

Türkiye’de 20 milyon vatandaş ya kiralık evlerde yaşıyor ya da iş yeri için mülk sahibine kira ödüyor. İşte sözleşme yenileyecek olan kiracılara yapılabilecek olan en fazla zam oranı...

Kiralar önümüzdeki dönemde daha fazla artacak!

Uluslararası gayrimenkul franchising şirketi ERA Gayrimenkul Türkiye Franchise Kanal Direktörü Kadir Tümen, dövizde ve enflasyonda yaşanan yükselişle birlikte kiralardaki artışın önümüzdeki yıllarda daha fazla olacağını dile getirdi. 

Aralık 2017'de kiralar ne kadar artacak?

Gayrimenkul kiralamalarında sözleşmesi senelik olarak yenilenen kiracılara mal sahipleri belli oranlarda zam yapıyor. Peki, Aralık 2017'de kiralar ne kadar artacak?

2017 Aralık ayında kiralara ne kadar zam yapılacak?

Türkiye İstatistik Kurumu kira artış hesaplamalarında kullanılan enflasyon oranlarını açıkladı. Peki, 2017 Aralık ayında kiralara ne kadar zam yapılacak?

2015 Kasım kira artış oranı hesaplama!

Kiracılık hukukunun düzenlendiği Borçlar Kanunu gereğince; Tarafların yenilenen kira dönemlerinde kiraya enflasyon oranında zam yapılıyor. İşte 2015 Kasım kira artış oranı hesaplama örneği..

Kira zam oranı Ekim 2015!

Borçlar Kanunu'na göre,kira bedeline yapılacak zam üretici fiyat endeksi oranlarından yüksek olamıyor. İşte, Kira zam oranı Ekim 2015!

Ekim ayında kiralar ne kadar artacak?

Gayrimenkul kiralamalarında sözleşmenin yenilenmesi halinde kira parasına zam yapılıyor. Kira artışı enflasyon oranlarına göre yapılıyor. Peki, Ekim ayında kiralar ne kadar artacak? İşte hesaplama örneği..

Eylül ayında kiralar ne kadar artacak?

Kira dönem sonlarında sözleşmenin feshedilmemesi halinde kira sözleşmesi otomatik olarak yenilenmiş oluyor. Yenilenen kira döneminde ise kira bedelinde belli oranlarda artış yapılabiliyor. Peki, Eylül ayında kiralar ne kadar artacak?

Bu ay kiralar ne kadar artacak?

Taşınmaz kiralamalarında sözleşmenin yenilenmesi halinde, kira bedeline belli oranlarda zam yapılabiliyor. Kiraya yapılacak zam hesaplamaları işyeri ve konutta farklılık gösteriyor. Peki, Mayıs ayı enflasyon oranlarına göre bu ay kiralar ne kadar artacak?

Mart ayında kiralar ne kadar artacak?

Ev veya işyerinizi kiraya verdiğinizi ve Mart ayı itibarıyla kira sözleşmenizin yenileneceğini düşünelim. Yenilenen kira sözleşmelerinde ne kadar zam yapılacak? Mart ayında kiralar ne kadar artacak?

Kira artış oranları Ocak 2014!

Kira artış oranları Ocak 2014, bugün TÜİK tarafından açıklanan Üretici Fiyat Endeklesleri ile açıklandı. Buna göre, kira artış oranları Ocak 2014 aylık yüzde 3,32 arttı...

Kasım ayı kira artış oranı!

Kira sözleşmesi yenilenen kiralamalarda ne kadarlık bir artışın yaşanacağı Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) oranları dahilinde açıklanıyor. Buna göre Kasım ayı kira artış oranı yüzde kaç?

Ekim ayı kira artış oranı!

Türkiye İstatistik Kurumu, kira artış oranları için baz alınan ÜFE oranlarını açıkladı. Buna göre Ekim ayı kira artış oranı yüzde 3,93 oranı olarak belirlendi. Ekim ayında yenilenen sözleşmelerde kira artışları yüzde 3,93 oranını geçemeyecek...

Temmuz ayında kiralara ne kadar zam yapılacak? Temmuz 2022 kira artış oranı belli mi?

Konut kira fiyatlarındaki fahiş artışlar hükümetin yakın takibindeydi. Başta büyükşehirler olmak üzere, son dönemlerde vatandaşların gündemine gelen yüksek konut kiralarına yeni düzenleme getirildi. Peki, Temmuz ayında kiralara ne kadar zam yapılacak? İşte tüm detaylar...

Bu ay kiralara ne kadar zam yapılabilecek? Haziran 2022 kira artış zammı hesaplama örneği!

Kira kontratı bu ay içerisinde yenilenecek olan kiracılar, ev sahiplerinin kiralarına en fazla ne kadar zam yapabileceğini araştırıyorlar. Bu kapsamda TÜİK Mayıs ayı enflasyon verilerini açıkladı. İşte tüm merak edilenler..

Kiralar yüzde 133,2 arttı! Türkiye'de ortalama kira bedeli ne kadar? İşte il il kira fiyatları!

Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa Türkiye'deki ortalama kira bedelini açıkladı. Peki Türkiye'de ortalama kiralar ne kadar? İşte kira bedelleri en yüksek iller...

İstanbul, Ankara ve İzmir'de kiralar ne kadar arttı? 

İstanbul, Ankara ve İzmir'de kiralar ne kadar artış gösterdi? İşte hepsiemlak'ın merakla beklenen o analizi...

Lojmanlarda oturanlar 2022'de ne kadar kira ödeyecek?

Yeni Şafak Gazetesi köşe yazarı Ahmet Ünlü, bugünkü köşesinde lüks lojman kiralarını kaleme aldı. İşte Ahmet Ünlü'nün '2022 yılında kiralanan lüks lojmanlarda oturanlar ne kadar kira ödeyecek?' başlıklı yazısı...

Bu ay kiralar ne kadar artacak?

Milyonlarca kiracı ve ev sahibi "Kira artışı ne kadar olacak?" sorunu merak ediyor. Tabloya bakıp mevcut kiranıza göre yeni kiranızı öğrenebilirsiniz...

Yazlık fiyatları ve kiraları ne kadar?

Endeksa yazlık bölgelerdeki konut fiyatları, son yıllardaki değerlenme oranları ve kira bedellerini analiz etti. Peki yazlık fiyatları ve kiraları ne kadardan başlıyor?

Lojman kiraları ne kadar oldu 2019?

Lojman kiracılarının 2019'da ödeyeceği kira bedeli bugün belli oldu. Lojman kiraları 15 Ocak 2019 tarihinde yürürlüğe girecek 389 nolu Milli Emlak Genel Tebliği kapsamında yer aldı. Peki, lojman kiraları ne kadar oldu 2019?

Aralık'ta kiralar ne kadar artacak?

Aralık'ta kira sözleşmesi yenilenen kiracılara senelik ne kadar zam yapılacağı dün belli oldu. Peki, Aralık'ta kiralar ne kadar artacak?

2018 Temmuz'da kiralar ne kadar artacak?

Kira sözleşmesi 2018 Temmuz'da yenilenen kiracılara yapılacak zam oranı bugün belli oldu. Peki, 2018 Temmuz'da kiralar ne kadar artacak?

2018 Mayıs'ta kiralar ne kadar artacak?

Gayrimenkul kiralamalarında sözleşmenin senelik olarak yenilenmesi halinde kira bedeline zam yapılıyor. Peki, 2018 Mayıs'ta kiralar ne kadar artacak?

Kiralar Ocak 2018'de ne kadar artacak?

2018 Ocak ayı kira artış oranları belli oldu. Peki, kiralar Ocak 2018'de ne kadar artacak?

2017 yılında kiralar ne kadar arttı? 

2017 yılı boyunca her ayın başında TÜİK tarafından aylık kira zam oranları açıklandı. Peki 2017 yılında kiralar ne kadar arttı? diyorsanız işte ay ay kira artış oranları...

Kiralar ne kadar artacak Haberi

Kiralar ne kadar artacak

Gayrimenkul sahipleri ve kiracıların en çok merak ettiği konular arasında yer alan Mayıs 2020 TEFE TÜFE kira artışı oranları 4 Mayıs tarihinde belli oldu. Kira sözleşmesi bu ay yenilenecek olan kiracılara yıllık olarak belirli oranlarda zamlar yapılıyor. Kiracılara yapılan bu zam da Borçlar Kanunu kapsamında hesaplanıyor.

2018'de enflasyon oranlarında yaşanan yükselişlerin kiralara olumsuz olarak yansıması sebebiyle kira artışı hesaplamasında bazı değişiklikler yapıldı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Strateji Bütçe Başkanlığının hazırladığı Orta Vadeli Ekonomi Programı (2019-2021) 2018'in Eylül ayında duyuruldu. Açıklanan Yeni Ekonomi Paketi'ne göre kira zam oranı artık üretici fiyat endeksi oranlarına göre hesaplanamayacak, kira artış oranına dair üst sınır tüketici fiyat endeksi (TÜFE) oranlarına göre hesaplanacak.

2020 Mayıs ayı kira artış oranları

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) enflasyon rakamlarını 4 Mayıs 2020...