konut desteği nedir

konut desteği nedir

2020 yılı programında yer alan tasarıya göre, ilk konutunu alacaklara devlet, vergide indirim yapacak. Bankalar da konut kredisi faizinde avantajlı oranlar sunacak.

Hibe konut desteği nedir?

Projenin temel amacı, konut sektörünü canlandırmak değil. Temel amaç bireysel tasarrufları artırmak. Ülkenin tasarruf açığını artırmada yeni bir projeyi devreye sokarak bu yolla mevduat sahibine ek faiz desteği sağlamak.

Konut kredisi yapılandırması nedir, nasıl yapılır?

Yüksek faizle kredi çekenlerin faizlerin düşmesiyle kredi yapılandırma beklentisi daha da yükseldi. Peki, konut kredisi yapılandırma nedir, nasıl yapılır? İşte konut kredisi yapılandırmayla ilgili detaylar...

Konut almak isteyenlere geri ödemesiz devlet desteği!

Devlet geri ödemesiz hibe desteği programı ile ilk kez konut alacaklara ve evleneceklere 82 bin TL’ye varan geri ödemesiz destek sunuyor...

0.74 faizli konut kredisi şartları nedir?

Geçtiğimiz haftalarda birçok sektör için kredi kampanyası başladı. Kampanya kapsamında ikinci el konutlar için 0.74'ten kredi kullandırılıyor. Peki 0.74 konut kredisi şartları nedir?

Ortak konut kredisi nedir? Nasıl çekilir?

Ortak konut kredisi nedir sorusunun yanıtı ev alacak vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki ortak konut kredisi nedir? Nasıl çekilir?

İlk kez konut alacaklar dikkat! Konut hesabıyla ilgili her şey!

Evlilik hazırlığı yapan ve ev sahibi olmak isteyen yeni evli çiftlere devlet desteği sürüyor. Peki konut hesabı nasıl açılır? Konut hesabı nedir? Konut hesabı ödeme planı nasıl? İşte detaylar...

Konut hesabı açanlar dikkat! Ödemeler ne zaman yapılacak?

Bankada düzenli birikim yaparak ilk evini alanlara devlet katkısı sunan konut hesabı uygulamasının kapsamı genişletildi.Peki konut hesabı nedir? Konut hesabı nasıl açılır? İşte merak edilen detaylar...

Devletten ilk defa ev alacaklara 30 bin TL’lik destek!

Devlet, evlilik hazırlığında olan ve yeni evlenmiş ev sahibi olmak isteyen çiftlere konut hesabı kapsamında destek veriyor. Peki, Peki konut hesabı nedir? Konut hesabı nasıl açılır? Konut hesabı başvuru şartları nelerdir? Konut hesabı açılış ücreti ne Kadardır?

Konut kredisi nedir 2020?

Ev almak isteyen vatandaşların en çok arattığı konular arasında yer alan konut kredisi nedir 2020?

Devletten ilk kez ev alacaklara destek!

Devlet, evlilik hazırlığı yapan ve ev sahibi olmak isteyen yeni evli çiftlere destek veriyor. Peki konut hesabı nedir? Konut hesabı nasıl açılır? Konut hesabından kimler yararlanabilir?

Yöresel mimariye uygun konut inşa edene ücretsiz proje desteği!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 59 şehirde tamamladığı Yöresel Mimariye Uygun Konut Projesi kapsamında konut inşa etmek isteyenlere ücretsiz proje desteği verecek.

İlk kez ev alacaklara müjde!

Evlilik hazırlığı yapan ve ev sahibi olmak isteyen yeni evli çiftlere devlet desteği devam ediyor. Peki konut hesabı nedir? Konut hesabı nedir? Konut hesabından kimler yararlanabilir?

TOKİ'den ilk kez ev alacaklara destek!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ilk kez ev alacaklar için destek veriyor. Peki ilk defa ev alanlar için sunulan TOKİ desteği nedir? E-devlet TOKİ başvuruları nasıl yapılır? İşte tüm merak edilenler...

Ev almak isteyenlere müjde! 30 bin lirası devletten!

Devlet her bir vatandaşı ev sahibi yapmak için kolları sıvadı. Konut hesabı uygulamasıyla ev birikimi yapanlara devlet desteği arttı. Peki konut hesabı nedir, nasıl açılır?

konut desteği nedir

konut desteği nedir konut desteği nedir

2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'ndan yapılan derlemelere göre, vergi ve makro ihtiyati düzenlemeler yoluyla üretken olmayan yatırımların cazibesi azaltılarak, tasarruflar verimli alanlarda olan yatırımlara yönlendirilecek. Güneş'te yer alan habere göre, Hazine ve Maliye ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ikinci ve sonraki konut alımlarında vergileme ve kredi kullanımına ilişkin düzenleme ve uygulamalar gözden geçirilecek. Bu kapsamda üretken olmayan yatırımların cazibesini azaltmak amacıyla 2. ve sonraki konut alımında uygulanan vergi istisnaları gözden geçirilecek, gerekli görülen istisnalar kaldırılacak. 

ÖZEL FAİZ ORANLARI 

Konut kredilerinde geçerli olan kredi değer oranı gibi parametrelerin ikinci ve sonraki konut alımlarında farklılaştırılmasına yönelik mevzuat çalışması yapılacak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın da projelere vereceği desteklerle, hanehalkı tasarruflarının artırılmasını teminen borçlanarak harcama yerine harcama öncesinde tasarruf etme davranışı desteklenecek....