13 / 08 / 2022

Konut fiyatları düşecek mi artacak mı

Konut fiyatları düşecek mi artacak mı

Konut kredi faiz oranları son 6 aydan bu yana artıyor. Haliyle faiz arttıkça kredili yani ipotekli konut satışı azalıyor. Peki, konut fiyatları düşecek mi. artacak mı?

Konut ve kira fiyatlarında beklenmedik gelişme! Kiralar düşecek mi? İşte detaylar!

Konut fiyatlarında yaşanan artış sonrası hükümet kolları sıvadı. Konut fiyatları ve kira fiyatları düşecek mi? İşte merak edilen detaylar…

Gümüş fiyatları ne kadar? Gümüş düşecek mi, yükselecek mi? 

Gümüş fiyatları, milyonlarca yatırımcı tarafından takip ediliyor. Yatırımcılar gümüş fiyatlarının ne olacağını merak ediyor. Gümüş fiyatları ne olacak? Gümüş fiyatları düşecek mi, yükselecek mi?

Domates fiyatlarında indirim sinyali! Domates fiyatları düşecek mi? İşte detaylar!

Domates hasadı başlıyor. Çiftçiler bu dönemki domates rekoltesinden umutlu olduklarını söyledi. Peki domates fiyatları düşecek mi? İşte detaylar!

Altın fiyatları düşecek mi, yükselecek mi? 1 gram bile altını olana şok uyarı! Bu rakama bakmayan pişman olur! 

Altın fiyatları, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) çarşamba günkü faiz kararından önce sert gerileme göstermişti. Ancak Fed Başkanı Jerome Powell’ın konuşmasından sonra düşüşünü sonlandırdı. Peki altın fiyatlarındaki yükseliş durdu mu? Altın yükselecek mi, düşecek mi? Gram altın fiyatları yükselir mi?

Ev alma hayali kuranlar sarsılacak! Konut fiyatları artık!

Ev alma hayali kuran vatandaşlar, konut fiyatlarını yakından takip ediyor. Peki konut fiyatları düşecek mi? İşte detaylar!

Ev almak isteyenlere kötü haber! Konut fiyatları ile ilgili şok gelişme!

Ev almak isteyen vatandaşlar fiyatların düşecek olmasını beklerken konut fiyatları ile ilgili kötü haberler gelmeye devam ediyor.

Fahiş kiralar ucuz Anadolu kentlerine göç başlattı! Konut kiraları nasıl düşecek? 

Kamu çalışanları, maaşa denk gelen kiralar ve artan hayat pahalılığı sebebiyle ucuz Anadolu kentlerine tayinlerini istemeye başladı. Peki konut kiraları nasıl düşecek? İşte ayrıntılar ve kiralık konut sektöründeki son durum...

Dolar ve altın düşecek mi? İslam Memiş’ten şaşırtan uyarı!

Dolar ve altın fiyatları düşecek mi? Vatandaşların sorduğu bu sorulara İslam Memiş açıklama getirdi. İşte detaylar!

Ev fiyatları düşer mi? Yabancıya konut satışı fiyatları nasıl etkiliyor? 

Türkiye, dünyada ev fiyatlarının en çok yükseldiği ülkelerden oldu. İnşaat maliyetlerinin artışı ve yabancı talebine ek olarak faizlerde konut fiyatlarını yükseltiyor. Peki ev fiyatları düşer mi? Yabancıya konut satışı fiyatları nasıl etkiliyor? İşte ayrıntılar..

BDDK'nın yeni konut kredisi düzenlemesi sektörü nasıl etkileyecek? Ev fiyatları düşer mi?

BDDK konut kredileriyle ilgili yeni bir karar aldı. Karar kapsamında, birinci ve ikinci el evler için konut kredilerinde kredi oranları değişti. Peki bu karar sektörü nasıl etkileyecek? Ev fiyatları düşer mi? İşte ayrıntılar...

Benzin, motorin ve LPG fiyatları düşecek mi? Son dakika! Opet, PO, Total, Shell ve BP 14 Haziran 2022 fiyat listesi

Sürücüler, yukarı ve aşağı yönlü olarak dalgalanan akaryakıt fiyatlarındaki son dakika gelişmelerini yakından izliyor. Peki benzin, motorin ve LPG fiyatları düşecek mi? İşte Opet, PO, Total, Shell ve BP 14 Haziran 2022 güncel fiyat listesi...

Konut Fiyatları İçin Öneri Geldi! Konut fiyatları ne zaman düşecek? Konut fiyatlarında son durum ne?

Konut fiyatlarına dair son açıklamalar merakla takip ediliyor. Ev alma hayali kuran vatandaşlar, konut fiyatlarının son durumunu araştırıyor. Konut fiyatlarında son durum ne? İşte detaylar!

Altın alacaklar dikkat! Ünlü ekonomistten gram altın için bomba tahmin! Altın fiyatları düşecek mi?

Altın fiyatlarındaki artış devam ederken Piyasa Uzmanı ekonomist Tuna Kaya'dan yıl sonu için önemli tahminler geldi. Peki altın fiyatları düşecek mi? İşte detaylar...

Konut fiyatları düşecek mi artacak mı Haberi

Konut fiyatları düşecek mi artacak mı

Dünya Gazetesi yazarlarından Leyla İlhan bugünkü köşesinde konut kredileri, konut satış verileri ve konut fiyatlarını değerlendirdi. İşte, Leyla İlhan'ın yazısı.. 

Konut kredi faiz oranları son 6 aydan bu yana artıyor. Haliyle faiz arttıkça kredili yani ipotekli konut satışı azalıyor. Verilere baktığımıza eylülden bu yana faiz oranları yüzde 1.15 oranında seyrediyor. Dolayısıyla o tarihten bu yana kredili satışlar hep düşüş yönünde gitti. Tabii buna birde bankaların konut kredisi vermedeki isteksizlikleri eklenince TUİK'in ocak ayında açıkladığı raporda da sonuç değişmedi. Ocak ayında bir önceki yılın ayına göre ipotekli konut satışları yüzde 20.3 azaldı. Bu yılın ilk ayında 97 bin konut satılırken bunun sadece 28 bin 678 bini ipotek yöntemiyle alındı. Peki kredili satışların miktarı azalsa da konut satışları nasıl oluyor da artıyor....