konut kredilerinde sigorta şartı

konut kredilerinde sigorta şartı

Sanayi Bakanlığı'nın yapacağı düzenlemeye göre firmalar yılın 12 ayı indirimli satış yapamayacak. Ayrıca konut kredilerinde sigorta şartı kaldırılıyor.

Lübnan Parlamentosu konut kredilerinde limitleri yükseltti!

Lübnan Parlamentosu, Dünya Bankası ile yoksul ailelere yardım için bir anlaşma imzaladı. Aylar sonra çalışmaya başlayan parlamento konut kredilerinde limitleri yükseltti.

Konut kredilerinde tarihi rekor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, konut kredilerine ve TOKİ'nin yrüttüğü konut projelerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Kurum, konu kredilerinde rekor kırıldığını belirtti.

Konut kredilerinde faizler yükseldi!

Piyasa faizlerinden Merkez Bankası’nın örtülü faiz artışına anında tepki geldi. Fonlama maliyeti 200 baz puandan fazla artınca, faizlerde dipten çıkış hızlandı. İhtiyaç kredilerinde faizler yıllık yüzde 18’i geçti, konut kredilerinde yüzde 13’e dayandı.

Yüksek faiz oranlı konut kredilerinde yapılandırma olacak mı?

Konut kredisi yapılandırma işlemi, mevcut faiz oranlarına göre daha yüksek oranlardan kredi çeken vatandaşların merakla beklediği konulardan. Peki konut kredilerinde yapılandırma olacak mı?

Konut kredilerinde koşullar değişti!

Kamu bankaları tarafından başlatılan düşük faiz oranlı konut kredilerinde 12 aya kadar ödemesiz dönem uygulaması sona erdi. İkinci elde de yeni düzenlemeler yapıldı...

Yüksek faizli konut kredilerinde yapılandırma olacak mı?

Kamu bankalarının konut kredisi faiz oranlarını 0.64'e düşürmesiyle önceden konut kredisi çeken vatandaşlar yapılandırma olup olmayacağını araştırmaya başladı. Peki konut kredilerinde yapılandırma olacak mı? İşte detaylar...

Konut kredilerinde faiz oranları kaç oldu? 

Ev almak isteyen vatandaşların en çok merak ettiği konulardan biri de konut kredisi faiz oranları. Peki konut kredilerinde faiz oranları kaç oldu? 

Konut kredilerinde güncel faiz oranları kaç oldu? 

Banka kredi faiz oranlarında yeni bir indirim kararı geçtiğimiz hafta Yapı Kredi tarafından açıklandı. Peki konut kredilerinde güncel faiz oranları kaç oldu? 

Faik Öztrak'tan konut kredilerinde kredi tahsis limitinin artırılmasına tepki!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, konut kredilerinde kredi tahsis limitinin artırılması tedbirine tepki gösterdi.

Osman Arslan: Konut kredilerinde aşağı yönlü düzenlemeler yapıldı!

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Halkbank'ın, Merkez Bankasının Temmuz ve Eylül aylarındaki indirim kararlarının hemen ardından kredi faiz oranlarında güncellemelere giden ilk bankalar arasında yer aldığını, konut kredilerinde aşağı yönlü düzenlemeler gerçekleştirildiğini söyledi.

Konut kredilerinde son durum ne?

Özellikle geçen hafta açıklanan Merkez Bankası faiz indiriminden sonra gözler konut kredisi faiz oranlarına çevrildi. Peki Konut kredilerinde son durum ne?

Konut kredilerinde yeni dönem!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Yönetmeliği,Resmi Gazete’de yayımlandı. Resmi Gazete’de yayımlanan Yönetmeliğe göre, konut kredilerinde yeni dönem başlatıldı. 

Konut kredilerinde likidite sistemi başladı!

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Başkanı Erhan Topaç, varlığa dayalı menkul kıymet (VDMK) ihracıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Topaç,konut kredilerinde likidite sisteminin bugün başladığını hatırlattı.

konut kredilerinde sigorta şartı Haberi

konut kredilerinde sigorta şartı

Uzun zamandır tartışılan indirimli satışlara getirilecek düzenleme için sonunda somut adım atıldı. Tüketici Kanunu'nu değiştirmek için çalışma başlatan Sanayi Bakanlığı, indirimli satışları, hazırladığı taslağın kapsamına aldı. İndirimli satışlara çeki düzen getiren düzenlemeye göre, bir yıl içinde yapılacak indirimler, toplamda üç ayla sınırlı tutulacak. Bu indirimler, 15 Ocak- 1 Mart ile 15 Temmuz- 1 Eylül tarihleri arasında yapılabilecek.

İlanda tarih şartı

İndirimli satışlara ilişkin ticari reklam ve ilanlarda, indirim döneminin başlangıç ve bitiş tarihlerinin belirtilmesi zorunlu olacak. Önüne gelen duyuru yapamayacak. Tasfiye nedeniyle indirimli satışlar, izin alınmasından itibaren altı ay içerisinde tamamlanacak.